Bojím se o kamarádku

Od: Datum: 17.01.15 23:08 odpovědí: 10 změna: 18.01.15 04:37
Dobrý den, mám ve škole jednu kamarádku, která je moc fajn. Ale skoro nikdo se s ní moc nebaví kromě mě a ještě jedné její kamarádky, říkejme jí Petra. Problém je v tom, že ji Petra hrozně využívá, neváží si jí a je k ní neslušná. Když jsem se jí ptala jestli jí to nevadí, tak řekla že o ničem neví a že je v pohodě, ale když se na ně dívám jak se spolu baví, tak vidím jak je nešťastná. Nemyslím si, že by měla nějaký problém, protože když se baví se mnou, tak je veselá. Myslím si, že se jí bojí vzdát protože se s ní moc lidí nebaví a ona se bojí že bude sama. Prosím poraďte, děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.15 23:14
avatar

Kamarády si vybíráme každý sám. Ona moc dobře ví, proč se právě s Petrou kamarádí. vyhovují si vzájemně. i když Ty to můžeš vidět jinak. Je to jen věc Tvé kamarádky. Zda je Petra dobrá kamarádka nebo ne, na to si musí Tvá kamarádka přijít sama. Nepleť se mezi ně, není to Tvoje věc a nakonec by se to mohlo obrátit proti Tobě, že se snažíš je dvě rozeštvat. Nech to na na své kamarádce, ať se kamarádí s kým chce!

doplněno 17.01.15 23:52:

Pokud Tvá kamarádka tvrdí, že je vše v pohodě, pak bys ji měla respektovat a věřit, že to tak je. Ona se zřejmě nešťastná necítí. Kamarádství je dobrovolné, kdyby ji ubližovalo, pak by ho jistě nepěstovala. Jen ona ví, proč jí vyhovuje kamarádství s tím, kdo Tobě se zrovna nepozdává..A proč se takové kamarádky drží, k tomu má jistě též důvod..

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.01.15 23:40
Nejde o to, že bych se je snažila rozeštvat, jde o to, že nechci aby byla moje kamarádka nešťastná, protože se bojí říct svůj názor. Já sama jsem už toto zažila a taky jsem se bála něco říct. Ale stejně děkuji za odpověď.
Datum: 18.01.15 00:07
avatar

Přemýšlím, co by sem asi napsala Petra: Mám ve škole jednu kamarádku, která je moc fajn. Ale skoro nikdo se s ní moc nebaví kromě mě a ještě jedné její kamarádky, říkejme jí Hasha.

Problém je v tom, že je Hasha strašně žárlivá. Nejradši by kamarádku měla jenom pro sebe, nepřeje jí, aby se bavila se mnou nebo s dalšími.

Hasha mne pomlouvá a namlouvá kamarádce, že ji jen využívám, a že jsem k ní neslušná. Když jsem se jí ptala, jestli jí to nevadí, řekla, že si toho nemám všímat, že už je Hasha taková ...

Když se na ně dívám, jak se spolu baví, tak vidím, jak se nuceně směje, jenom aby Hashe vyhověla.

Nemyslím si, že by měla nějaký problém, protože když se bavíme spolu, je úplně normální, do ničeho se nenutí, bavíme se spolu i o vážnějších věcech, ...

Myslím si, že se kamarádka nechce Hashy vzdát, aby ji neranila ... Prosím, poraďte, děkuji.

–––– Netvrdím, že to tak je.

Ale zamyslela ses někdy nad tím, jak tvůj postoj může působit na kamarádku i na Petru?

Přej své kamarádce i další kamarádství a nehledej na Petře jenom chyby (také si něco můžeš mylně vysvětlovat – kdyby to opravdu bylo, jak píšeš, tvoje kamarádka by s Petrou nekamarádila).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.15 00:13
Nejspíše se mi situaci nepodařilo správně napsat. Já jí nikdy neřekla, že se s ní nemá bavit, nikdy nikomu neříkám co má dělat. Nechci ji jenom pro sebe, jsem ráda že se s ní baví i někdo jiný, ale když se bavíme někdy všechny tři, a moje kamarádka řekne v podstatě cokoli, tak "Petra" mi řekne: to si zvykneš, ona už je taková. A to mi doopravdy nepříjde jako dobré chování, navíc s ní mluví jako by jí bylo pět... Nechci nikoho pomlouvat, jenom říkám jak to je a jak to vidí všichni kdo je znají.
Datum: 18.01.15 00:32
avatar

Nepřehlédla´s větu "Netvrdím, že to tak je."?

Na tebe ta situace působí nějak, na Petru a kamarádku může působit úplně jinak.

Na větě "To si zvykneš, ona už je taková" nevidím nic špatného, obzvláště pokud je vytržena z kontextu. Určitě bych o člověku, který ji vysloví, neřekla, že se "nechová dobře".

"Mluví s ní, jako by jí bylo pět" – to je opět jen tvůj pohled, tvé kamarádce to tak asi nepřipadá, jinak by se ohradila/ozvala. (Přijde mi, že Petru moc kritizuješ.)

Tvé kamarádce vyhovuje/nevadí, jak se k ní Petra chová (kdyby ne, nebavila by se s ní). Tak to prostě akceptuj.

Od toho totiž kamarádky jsou: Kamarádka by měla kamarádku brát takovou, jaká je, a akceptovat její rozhodnutí (další kamarádství), přestože na to má jiný názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.15 00:37
Ano, to jsem nejpíš přehlédla, omlouvám se. Ale já tu mluvím o tom, že tak jak to popisuji to vidí celá třída a Petra se tak chová i k ostatním a je jí to nepříjemné. Ze začátku jsem se Petry zastávala, ale poté, co řekla jiné mé kamarádce do očí že je tlustá, tak to doopravdy překročilo všechny hranice. A omlouvám se za to přehlédnutí, moje chyba
Datum: 18.01.15 02:23
avatar

O "celé třídě" ses v dotazu nezmínila, takže mohlo jít jen o dva různé pohledy na situaci. Pokud to stejně vidí celá třída, a pokud se Petra chová nevhodně i k dalším, měli byste jí (jako třída) k tomu říct svůj názor.

Dokud kamarádce nebude chování Petry vadit, nemůžeš jí jí v tom nijak pomoci. Pomáhat lze jenom tomu, kdo o pomoc stojí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.15 02:37
Ano, nejspíše byl můj dotaz poněkud zmatený, za to se omlouvám. "petře" jsme to už říkali, ale bohužel to nijak neakceptovala.
Datum: 18.01.15 00:32
Dobrý den, myslím si, že hasha chtěla jen pomoct své kamarádce a ne pomlouvat petru. Nicméně je to jejich věc a jestli kamarádka opravdu petru nemá ráda, tak jí to dříve či později řekne.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.15 04:37
avatar

Ja si zase nemyslim, ze by ses nemela michat jak tu jini radi..Uz to, ze s tou svou kamaradkou kamaradis je moc fajn a zvlast pokud je to dobry clovek jak pises a to vse je moc dobre.Petra je krapet potvurka a tva kamaradka vidi asi nejake duvody, ze se s ni jakoby kamaradi i presto, ze jsem si jista, ze tohle pratelstvi neni.Ja uz jsem dospela, mam 2 male deti a manzel mi kdysi vypravel, ze kdyz byl malej kluk, tak chodil na zakl.skolu asi do 2.tridy, tak k nim prisel do tridy novej malej kluk a nikdo se s nim nebavil.Manzel stale ma a vzdy mel dobre srdce a bylo mu ho lito, tak s nim zacal kamaradit a dlouha leta pak byli nejlepsi kamosi az do dospelosti, kdy si rekli, ze az se jednou z nich nekdo ozeni, tak si pujdou na svatbu.No, rozdelila je hranice 300km,ale manzel o nem casto mluvi, ze ho to mrzi a ja ho nabadam,aby kamarada nasel.No, chci tim rici, ze pomahas uz tim, ze mas svou kamaradku rada, ze s ni kamaradis, ze se neciti tak sama a vic asi pomoci nemuzes.Tva kamaradka musi sama prijit na to, ze Petra neni dobra volba,ale treba to uz vi a proste se snazi jen prezit..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.