Ebay - problém s kupujícím

Od: Datum: 09.11.14 02:41 odpovědí: 1 změna: 09.11.14 03:21

Dobrý den, stala se mi taková věc. Na ebay.de jsem zveřejnil aukci s možností vyzvednutí "pick up only + payment in cash", dva lidé přihodily, výherce aukce mi napsal mail, kde píše že si pro dražené zboží přijede (kvůli větším rozměrům a hmotnosti). Ovšem nenapsal, kterou sobotu. Samozřejmě přijel v den, kdy jsem byl s rodinou na víkendu mimo město, kde se dražené zboží nachází. Když kupec dorazil na místo, zavolal mi, omluvil jsem se, že bohužel nejsem k zastižení. Zkrátka nenapsal který den dorazí. Kupec komunikoval lámanou angličtinou a snažil se i o češtinu, což je evidentní z e-mailové komunikace. V tuto chvíli mi poslal e-mail, že bude požadovat náhradu škody (pravděpodobně za cestu + otevře spor u ebay a v neposlední řadě to požene k soudu, kde má pravděpodobně známého právníka). Zvláštní je, že najednou ta angličtina je brilantní z jeho strany. Požaduje náhradu škody 200EUR, což není uplně malá částka a nevím jak tuto věc dál řešit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.14 03:21

Tak základ je domluvit kdy se to prodá, pokud kupec nedostal email ve stylu (pokud neupřesníš kdy a v kolik tak na tebe kašlu) lze s tím v rámci ebay operovat ale pokud prodejce nic nedomluvil kupec jednoduše čekal že je prodejce každou sobotu a doma a hotovo..já osobně jako kupující to tak vezmu, pokud nějaké upřesnění bylo pak je třeba s ním operovat ale pokud ne, technicky vzato s ním bylo vydrbáno, přišel o několik hodin jízdy a možná i produkt se kterým v nějaké aplikaci počítal třeba ten den... co na to ebay a řešení sporů...?

A jinak pokud něco zařizují etc tak také komunikuji poloangličtinou, nicméně je li na světě problém/reklamace etc a nějaké cosi, ihned beru někoho kdo umí dobře anglicky či řečí prodejce aby nedošlo k nedorozumění z žádné strany...

Z mého pohledu spackal prodejce vše co mohl ... nedomluvil kdy přesně, ale den byl, nebyl na místě...

200éček je poměrně dost, ale jak jsem psal, doloží to nějakými palivo účty, přespání či půjčkou většíhou auta a na té částce je...

A z této stránky je těžké poznat zda je to vydrbávač a čekal až někdo anebo je to prostě " oběť " ...

Je otázka zda se pro ebay držet pravdy anebo si něco vymyslet, nicméně i tak měl být kontaktován kupec že zrovna s vnučkou někdo musel do špítálu atd...

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.