Ulomený kousek zubu

Od: Datum: 17.01.15 21:04 odpovědí: 17 změna: 21.01.15 14:16

Ahoj, dnes večer se mi podařil ulomit kousek ale opravdu miniaturní kousek horní levé jedničky... jen špičku které je vedle druhé jedničky... když podívam do zrcadla tak to ani není vidět musím být strašně blízko abych si toho všimnul ale mě spíše trápí jestli se nebude drolit... v týdnu půjdu určitě k zubařce a chtěl bych se vás zeptat co mi s tím bude dělat a na kolik to přibližně příjde.. :/ a jestli se to bude drolit... děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 17.01.15 21:21

Moje zkušenost, nahoře u obou zubů se u středu odštípl kousek, 3 x u zubařky, vždy odpadlo, takže nechal tak, neotvírat moc hubu. Dotaz na co to bude stát a jak to bude opravovat...nechte na zubařovi, co si řeknete, že tam chcete. Třeba ven a náhradu.

Ohodnoceno: 0x

Od: raplik*
Datum: 17.01.15 21:24

Je to zdravej zub proč by měl jít ven? chybí tam opravdu strašně malej kousek

Od: jmlc®
Datum: 17.01.15 21:30

opravdu mini kousek? - Zabrousit a pravidelně čistit. Když se začne kazit, vyvrtá se a dá se plomba. Přední bílé jsou velmi drahé...

Neznáme rozsah poškození (mini a MINI může být rozdíl) ani kvalitu vašeho chrupu... co člověk, to jiná kvalita...Neměl by být problém počkat ten týden-dva, pokud nechcete jít hned na pohotovost...

doplněno 17.01.15 21:42:

samozřejmě do jde..

ideální bude zřejmě keramická plomba - je to asi trochu dražší...

a ne všichni zubaři mají tu možnost či ochotu... musíte si zjistit přímo u svého zubaře.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.01.15 21:37

je to opravdu malej kousek ale řeže mě to :/ pamatuji si že bratranec měl taky odlomený kus předního zubu byl to ohodně větší a nějak mu to doplnily... jde to nějak udělat aby mě to zubařka něčím vyplnila?

Datum: 17.01.15 21:58

když se podívate na tuto fotku na horní levou jedničku tak to tam je lehce ulomené.. nějak tak to mám i já jenže já mám špičku a o trošku míň ulomenou ne tolik... http://zkraceno.cz/tt6d ... doufám že mi to paní zubařka nějak pěkne dolepí a neupadne to a nebude to stát majlant

Datum: 18.01.15 07:51

Myslím, že tohle bude stačit jen zabrousit, aby Ti to nevadilo a neškrábalo to. Na bílou plombičku se mi to zdá příliš maličké. Zubař to asi jen zarovná /bezplatně/ Jaga.

Datum: 18.01.15 08:29

Ahoj, u předních zubů se to stává velice často, nedoplňuje se plombou (pokud tam nemusí vrtat kvůli kazu), jen se to zabrušuje - doplnit to ani nelze, neudrželo by se to na tom zubu, když je to malé a jen na špičce a na povrchu. Není důvod k obavám, nebude se to drolit dál, pokud nemáš nějaké problémy s nedostatkem či vstřebáváním vápníku.

Datum: 18.01.15 09:56

Dobře děkuji

Datum: 18.01.15 10:39

Koukám, že tu jsou samí stomatologové *smich*, kteří určí poškození zubu na dálku. Jak Vám zub bude ošetřen určí pouze zubař. To, co s ním bude dělat záleží na kvalitě zubu, na tom jakou máte sklovinu atd... Můj zubař (kamarád, takže to nedělá kvůli penězům) mi opravuje (nastavuje) i takovéto malinké poškození.

Datum: 18.01.15 12:54

Však uvidíme v týdnu tam skočím... pak sem napíšu jak to dopadlo

Od: ria®
Datum: 18.01.15 13:02

Mám dva malilinko ulomené zuby už od dětství a se zubami se ani po několika letech nic nestalo.. Ale zubař to posoudí zkušenějším okem.

doplněno 18.01.15 14:30:

Jeden nahoře, druhý dole, teď nevím, jestli jsou to oba "jedničky" spolužačka mi dávala čichnout voňavnky a druhá jí praštila (schválně) do ruky..zmije..

Sestra slítla na silnici na obrubník a urvala se jí více jak polovina zubu - jedničky - seřezali i druhý a dostala fasety.. Vypadá to naprosto úžasně, ale taky to bylo neuvěřitelně drahý.. :)

doplněno 18.01.15 14:43:

Ale přesně si vzpomínám, že taková malinká věc v ústech a jak dlouho mi trvalo, než jsem si na to zykla..

doplněno 18.01.15 16:01:

No ségra za to dala bezmála 20tis - ale tam to už bylo opravdu hodně úprav.. + má neomezenou záruku, takže když se cokoliv stane a zub třeba po cinknutí do hrnku spadne, má to v ceně,...Malinkej kousek zoubku bych neřešila, pokud se o to neřeže jazyk :)

Datum: 18.01.15 13:57

To máte ulomené jedničky nebo?

Datum: 18.01.15 16:10

Týý jo 20 tisíc? :O no až tam půjdu tak se ji zeptám co je asi nejlepší s tím dělat no uvidíme

Od: sabinas
Datum: 18.01.15 15:46
Dobrý den, popisujete přesne to samé co se stalo mne před půl rokem. Zubař vam zub normálne nastaví bílou plombou i když je to jen ruzek předního zubu.Stalo me to 400,-Kč a není to vůbec vidět.Niceho se vůbec nebojte.

Datum: 20.01.15 16:16

Jak jsem psal že napíšu jak dojdu... tak píšu :-D paní zubařka mi nejdříve řekla že to je jen odštípnutá sklovina... tak to obrousila, zahladila a dala tam pár různých mastiček aby to vyplnilo ten odštípnutej kousínek pak na to posvítila takovým modrým světýlkem aby to zatvrdlo, pak to párkrát obrousila protože tam toho bylo moc aby mě to netlačilo a šel jsem dom a neplatil jsem nic... sice ten růžek zubu není jak předtím ale neřeže to a je to upravený takže jsem spokojen

Datum: 21.01.15 00:10

no vida , tak to dobře dopadlo

...a ušetřil jste spoustu peněz, co s nima uděláte? ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.01.15 14:16

podle mě by to moc nestálo... a neplatil nic jsem protože ještě nejsem plnoletý moje mamka říkala že ani kdyby to stálo 20 tisíc tak by to zaplatila jsou to přece moje jen zuby a ty jsou na vždy

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.