Zalehlé ucho od rýmy

Od: Datum: 16.01.15 21:41 odpovědí: 7 změna: 18.01.15 12:35

ahojte,
mam zalehle ucho od rymy. Co byste na nej doporucili? Slysel jsem ze nahrivani ucha lampickou pomaha, protoze uvolnuje v usich hlen. No nikdy jsem o usnim hlenu neslysel... Nebo pomohla by treba inhalace?
díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.01.15 21:42

Dobrý večer! Nechte tomu čas, přejde samo. Uši držte v teple, hlavně venku. Nebo vyzkoušejte ušní svíci.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.01.15 22:37

Paní dejavu - ne, to nepřejde, naopak si můžete pořídit trvanlivý zánět se všemi doprovodnými legracemi. Ušní svíce je teplý příjemný rituál, ale na zalehnutí to nepomůže, protože "špunt" je uvnitř za bubínkem.

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 16.01.15 21:48

Dobrý den, ta inhalace by mohla uvolnit dutiny a tím by mohlo odlehnout i ucho. Zdravím!

P.S. Můžete i zkusit prudce, hodně a opakovaně otevírat ústa.

doplněno 16.01.15 22:17:

wamp - ten výraz zívat je asi přesnější.

Od: wamp®
Datum: 16.01.15 21:59
Samozřejmě,že inhalace pomůže.Dutiny se uvolnují a teplem pročištují.Ještě,jak říká kolega "Ben,"zkuste jako když byste chtěl zívat,otvírat a zavírat ústa...
Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.01.15 22:33

Musíte se zbavit rýmy, příčinou je (tedy u mně bývá) lehký/těžký zánět ve středouší, spouštěný alergií. Nedoporučuju situaci podceňovat, bez léčby se to bude jen zhoršovat.

Pokud je to čerstvé, kupte si Nasivin, je to nejjednodušší co jsem objevil. Jste-li na alternativní léky nebo vám zaléhá častěji, kupte si Audiron, ten pomůže, pokud je to čerstvě zalehlé. Pokud ale nepomůže Nasivin do 3 dnů, běžte na ORL.

Podpůrně můžete inhalovat eukalyptus pod utěrkou, nahřívat dutiny a to 10-15 minut vodou horkou co nejvíc vydržíte!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.01.15 07:24

Ušní hlen neexistuje! Ucho je s nosem propojeno Eustachovou trubicí. Ta slouží k vyrovnávání tlaku ve středouší. Trubici máte ucpanou hlenem. Když zajdete k ušní, ta vám ucho vyčistí tak, že si zacpete nos a zakukáte. Ve správnou chvíli doktorka do ucha foukne a trubici uvolní. ;) Myslím si, že byste měl zajít, protože rýmový hlen v Eustachově trubici může vyvolat zánět středního ucha a to je velmi bolestivá záležitost s anibiotiky.

Od: autobazar
Datum: 18.01.15 12:35

No fouknout do nosu jsem se bál, aby se mi tam nedostala infekce z té rýmy. Nakonec jsem ale fouknul a ucho se teď prozatím uvolnilo :) Moc si ale foukat nechci..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.