Technický líh jako desinfekce?

Od: Datum: 16.01.15 18:23 odpovědí: 9 změna: 17.01.15 14:44

Mám takovou ošemetnou otázku. Normální líh se dá použít na desinfekci nástroje je tak? Ale co technický líh? Díky za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.01.15 18:27

Dobrý den, podívejte se viz odkaz na starší otázku. Zdravím!

P.S. Pokud by to byla desinfekce nástroje, tak bych se toho nebál.

https://www.poradte.cz/spolec…rany-denaturovanym-lihem.html

doplněno 16.01.15 18:43:

Nemáte zač. Já bych se nebál ani té slivovice nebo francovky - ale, je to škoda.

doplněno 16.01.15 19:07:

zztop - to jo. A bude to lepší, než to vzít jen hadrem na nádobí .

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.01.15 18:37

Jo jo mělo by to být na desinfekci nástroje. Do rány bych to nedal. Za odkaz díky.

Datum: 16.01.15 19:04

slivku sice nepiju, ale na to by jí byla vážně škoda a francovku na rozdíl od technického lihu doma nemám a chci využít stávající zdroje.

Od: isteron
Datum: 16.01.15 20:57

Francovka je slabá, to má len tuším 30 - 40 % alkoholu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.01.15 18:53

Při čtení, co vše se používá k denaturaci člověk (aspoň já) silně znejistí. Stačí vzpomínka na Švejka a píchání petroleje pod kůži. O MEK asi tak: V práci se okrajově setkávám s kdejakým hnusem, ale tohle je takový svinstvo, že stačí vzít do ruky cokoliv, co s tím přišlo do styku a nevíte, jestli se dřív drbat a nebo smrkat... Na druhou stranu, koncentrace látek přidaných do etylalkoholu jsou nízké, asi lepší dezinfikovat denaturákem než ničím... Otázkou je proč nepoužít něco jiného s jistým účinkem na lidské zdraví. Viz. třeba Benem uvedené vlákno.

Ohodnoceno: 1x

Od: pb®
Datum: 16.01.15 19:20
V práci máme mimojiné líh denaturovaný metanolem a benzínem, ani jednoho bych se při drzinfekci nástrojů nebála. Naopak do rány buvh nelila žádný, protože líh ničí tkáně a rána se pak hojí déle. Když dedinfikovat, tak něčím jiným. Špinavé rány ideálně vypláchnput fýzákem. Každopádně většina drobných poranění, která si člověk ošetří sám, žádnou dezinfekci nepotřebují.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.01.15 20:38

ZZtop a kde pracujete? Víte jak si "dezinfikovali drobné poranění horníci v dolech? Třeba? Drobné rány "dezinfikovali-čistili svou močí!Jen tak mimo soutěž!

Datum: 16.01.15 20:43

Hmm já nejsem horník to je fakt a jak jsem už psal nechci s tím čistit ránu, ale nástroj. A proč? No koupil jsem si nový nůž no a jak to říct trochu si občas říznu do živého, ale zase mám rád trochu úroveň a hygienu. No a jediné co je doma k dispozici je technický líh. Slivovici mám doma taky, ale i když ji nepiju tak by na to byla vážně škoda.

A navíc mě nějak neláká doma si pochcat nůž a pak s ním blbnout na vlastním těle.

Rozumíme si?

Datum: 17.01.15 14:44

nemyslím si,že samotný líh působí jako desinfekce,i lékařské nástroje se desinfikují v lihu rospustných desinfekčních prostředcích - ajatin,jodisol a jiných.Pro lékařské potřeby lze použít pouze čistý etanol.Je tu použit termín,technický líh,ten ovšem bývá také s označením čistý,jen je vyroben chemickou cestou z etylenu.Jinou čistotu má alkohol kvasný,a už nepoužitelný je alkohol denaturovaný.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.