Rodinné problémy

Od: Datum: 15.01.15 22:46 odpovědí: 7 změna: 16.01.15 17:05

Dobrý den

Mam takový problem. Nejdřív nastíním situaci. Mam momentálně nedokončenou maturitu na jaře jdu na poslední zkoušku.

Našel jsem si prácí v jedné firmě (naštěsí v oboru) . Jezdím domu zaždý den v pul osmý sedmý nebo v pul osmý a mam toho plné zuby. Moje matka vdy má neustálě něaké otázky a když jí odpovim tak mi dá klid tak se zeptá ještě preventivně jednou tak jí to řeknu zřetelnějším tonem a víc nahlas. Mám rád svůj vlastní klid. Sednu k pc a pustím si hudbu a to jí nemam nahlas jen tak abych jí slyšel. Posloucham často tvrdší muziku . Vždy jsem upozorněn na to že abych to ztlumil tak to ztlumim trochu a furt je to málo tak to zarazantně odmítnu. Po té následuje otázka v kolik pojedu vlakem do práce. Jedím neustále tím samým . Strašně si doma libují v tom když je doma přetopeno. Pokaždé večer mam v pokoji 24 stupňů proto zavíram kohout v pokoji a před několika dny jsem z něj sundal otočný mechanizkus tak z něj kouká jenom mosazná osa a přesto někdo vezmě kombinačky a pootočí s nim. Dnes jsem si vyposlechl že když bydlím doma tak že bych měl poslouchat. Domácnosti přispívam 3500 kč měsíčně plus pomáham s činostma typu dříví a jiné potřebné čínnosti. Celkem mě to už někdy ubíjí poslouchat doma řeči neustále dokola. Jaký máte na to názor?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 15.01.15 22:50
avatar
Osamostatni se,zařid si vlastní bydlení ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 15.01.15 22:58

Zdravím, nepřispíváte málo, ale tak akorát - chci říci, za takovou částku už by se bydlení v tzv. studentském bytě našlo - v bytě, kde by žilo více mladých lidí, se kterými byste si více rozuměl. Ještě se pak musí i jíst atd., ale třeba byste to "dal".

doplněno 15.01.15 23:02:

Ještě mne ale napadá promluvit si s rodiči, či spíše více se s nimi snažit komunikovat - připadá mi, že Vás maminka nijak neprudí, jen jede ve vyjetých kolejích (furt se ptá na ten stejnej ranní vlak), sama toho má třebas z práce až nad hlavu a asi holt nemáte doma ve zvyku si večer u jídla povídat, jakej byl den. Ale právě proto se mi zdá, že ji vnímáte, jako by byla hloupá a za komunikaci Vám nestála - zkuste začít u sebe a tento stereotyp zkusit zlomit Vy, jen mailičko - třeba dát si s ní po příchodu domů nejdřív u stolu hrnek čaje, než si zalezete k svému počítači, něco jí říct, třeba si i postěžovat, jak to bylo dneska náročný, že toho máte plný brejle atd. Nevím, zda mi rozumíte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 15.01.15 23:04
avatar

Čus, vezmu to postupně...

Co se týká muziky nahlas, kup si sluchátka, přecejen nejsi v baráku sám...
Topení - JAK "někdo" vezme kombinačky... Když z toho urveš tu hlavici, tak to prostě topí na plnej kotel, pochop že ta hlavice to zavírá aby nebylo horko...
Když bydlíš doma, tak jako přímo nemusíš "poslouchat", ale měl by ses podílet na chodu společné domácnosti !

Takže názor? Myslím, že nejsi hajzl a šmejd. Jen se zatím bohužel s rodičema nedokážeš rozumně domluvit na pravidlech spolužití, spolubydlení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.15 23:07
avatar

Pokud bydlíte s rodiči, tak je respekt jistě na místě. Na domácnost přispíváte, ale pokud máte pocit, že Vás soužití s rodiči ubíjí, najděte si své vlastní bydlení. Osamostatněte se, postavte se na své vlastní nohy, hraďte si náklady za své vlastní bydlení sám v plné výši..Nebudete muset od rodičů poslouchat nic. Jen jestli Vy sám to zvládnete bez rodičů, postarat se sám o sebe..Včetně poplatků za bydlení, odpad, jídlo, oblečení, obutí atd..Spočítejte si to a pak buď rodičům naslouchejte, pokud s nimi budete žít dál, nebo se odstěhujte a názor rodičů nemusíte brát v potaz..

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 16.01.15 08:15
avatar

Úplný a naprosto stejný názor mám i já. Jen bych ti chtěla ještě připomenout, že je to domov i rodičů a oni se ve svém domově mají cítit dobře. Je to tak, ať platíš sebevětší peníz. Všechno jejich chování k tobě, je nutností k tomu, aby tě donutili plnit si své povinnosti. Asi moc dobře vědí, že jinak by ses na všechno vykašlal. Dokaž, že jsi samostatný a postav se, ve vlastním domově, na vlastní nohy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.15 10:00
avatar

Začnu topením. Ano, 24 stupňů může být nesnesitelná teplota, zejména na spaní. Možné řešení - domluva s rodiči, že se ve vašem pokoji topit nebude. Pokud nemáte vlastní pokoj, tak jedině večerní větrání.

Hudba - sluchátka.

S neustálými dotazy je to složitější. S největší pravděpodobností se vaše maminka nešikovně pokouší o kontakt. Proč se asi tak pokouší o kontakt? Protože jí na vás záleží! Byt, ve kterém lidé mlčí, není domov, to je jen noclehárna. Tam se nežije, jen přežívá. Jak prolomit současnou situaci s jejími nevhodně formulovanými dotazy a vaší otráveností z nich - velmi dobře radi Faithoncemore ve své doplňující odpovědi.

To jsou moje rady pro nejbližší období. Samostatné bydlení si hledejte, stejně k tomu časem dojte. A i toto může být jedno z témat, o kterém se budete s maminkou bavit. Sám se vyptávejte, kolik co stojí, jak se nejlépe hospodaří.

A ještě osobní vzpomínka. Bývali jsme vícegenerační rodina. Moje maminka se dlouhý čas starala o svoji maminku a částečně ztratila kontakt se světem. Když přišly moje děti, tehdy gymnazisté, ze školy, zasypávala je "otravnými" dotazy. Co bylo ve škole? Co bylo k obědu?... Děti někdy zuřily, někdy ji syn objal a vyzval: "Ale bábrdle, pořád se neptej na to samé!" To byla docela dobrá reakce, trochu účinná, trochu k smíchu, ale v každém případě laskavá. Dnes už tu moje maminka není. A co by člověk za to dal, kdyby mohl zase některou z těch zbytečných otázek slyšet...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.01.15 17:05
avatar

Vidím to podobně, jako Hopík. Pokud posloucháš hudbu tak, že to někomu vadí, tak si ji holt ztlum. Ty máš rád svůj vlastní klid a někdo jiný má poslouchat decibely v osm večer? "Nemám nahlas" je možná tvůj dojem. Pokud ne a máma jen prudí, i tak bych to ztlumila, pro vlastní klid.

Doma je přetopeno. Můžeš si buď pořídit klíč od pokoje a ten zamykat, anebo denně otáčtk kombinačkama osu na druhou stranu. Opět by to vyřešil klíč od pokoje a rodiče by ještě ušetřili.

A s tou komunikací - mám dojem, že máma si s tebou snaží povídat, kdy přijedeš, jak ses měl. Ovšem ty hezdíš pozdě domů, máš všeho plné zuby a dáváš jí to zřejmě hodně najevo. Už jsi zkusil za ní večer jít a zeptat se, jaký měla den? Místo otráveného ksichtu, jak tě všichni štvou?

Samozřejmě máš také možnost se odstěhovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.