Manžel a jeho 2 sestry

Od: Datum: 15.01.15 15:08 odpovědí: 9 změna: 15.01.15 19:37
avatar

Ráda bych znala Váš názor na toto: Manžel - 44let, má mě a 5ti letého nemocného syna a má taky 2 sestry. Obě jsou rozvedené a každá má po jednom dítěti. Jedna sestra má 45 let a 16 letého puberťáka a druhá má 39 a dceru 8 let. Věčně jsou bez peněz a peníze chcou po svém bratrovi. Některá z nich zavolá a on už k nim běží a dává jim. Vždycky je to 1000kč. Ale v poslední době je to dost často. Např. před vánocemi dal každé po 5000kč, jako že na vánoce, pak 2 dny před štědrým dnem jedna volala a tak dalších 1000kč, pak 3 dny před silvestrem dalších 1000kč a naposledy včera, další tisícovka. Ta starší chodí do práce a ta mladší nikdy nechodila a ani nemá žádnou školu , ani učňák dodělaný. Manžel je toho názoru, že by se mělo rodině pomáhat, alo toto je příliš ne? Já mám taky dva sourozence, ale hamba by mě fackovala, nikdy jsem po nich peníze nechtěla. Ale když třeba mě nevyjdou peníze a nebo se platí něco navíc ten měsíc, tak je oheň na střeše a má plno keců, jakto že už nemám peníze. A to ne že bych použila na kabelku či boty, ale dám to do jídla nebo na nějakou tu nečekanou složenku . Navíc máme nemocné dítě, vozím ho do spec. školky do města, věčně nějací doktoři, každý týden rehabilitace, takže potřebujeme peníze na benzín, věčně má rozbité brýle, ta oprava taky není zadarmo. Co si o tom myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.15 15:14
avatar

Myslím, že byste se na takové pomoci měli domluvit mezi sebou. Když ji provozuje jen jeden z vás, navíc proti vůli druhého, není to v pořádku. Navíc, jestli vám peníze v domácnosti chybí. Je otázkou, jaký vztah máte s manželem, že si na rodinné příčce stojíte takto nízko a nebere zřetel na vaše přání a názor a důsledky jeho hospodaření se promítají neblaze do vašich rodinných financí.

Nevím, jaké jsou majetkové a etnické poměry vaší rodiny, v některých etnikách se na rodinné vazby více drží, ale mně tedy nepřijde v pořádku dotovat někoho, kdo nepracuje a ani nehodlá, protože je to přímou podporou jeho parazitického chování. Jakmile si sestry zavedly si z vašeho muže dělat pokladničku, nikdy to neskončí, spíš budou chtít víc a víc a nejsem si jista, jestli, kdyby on byl na mizině, by ho ony takto podržely.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.01.15 15:17
avatar

Pokud nemáte sami nazbyt a musíte se omezovat, je určitě nevhodné, abyste peníze rozdávali. Nevíme ale, na co sestry peníze potřebují, jak moc je potřebují, ajestli se k nějaké formě finanční pomoci Váš manžel kdysi nezavázal a podobně. To, jak moc si říkají lidé o peníze, je ale v každé rodině jiné a "nastavení" sester moc nezměníte.

Co takhle psát si podrobně veškeré své výdaje (samozřejmě i s odůvodněním, za co jste je utratila) a peníze, které manžel dává sestrám, a v případě konfliku vytáhnout srovnání? Na tabulku: "příjem 10 000,-, jídlo 6000,-, benzin 2000,- pomůcky 1000,-, drogerie 1000,-" se nedá říct "Jak to, že už nemáš peníze?".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 15.01.15 15:26

Pomoc v rodině OK, ale nechat se využívat je špatně. Kde je hranice mezi pomocí a využíváním to je otázka, ale určitě by taky měli tu pomoc nějakým způsobem vracet. Pokud nevrací i když by mohli tak to jsou jen vykukové a utnul bych to.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 15.01.15 15:50

Ano, máte pravdu, je to příliš, on jim nepomáhá, on jim dává a vaši vlastní rodinu obírá. Je třeba se domluvit, jinak pokud nezbývá vám, je poslední instancí soud. Ale myslení jiných vám nepomůže, pokud s ním není řeč.

doplněno 15.01.15 16:30:

A když nepřestane dávat, co kdyby si to odsloužily v domácnosti? Navrhněte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mocarto
Datum: 15.01.15 16:26

Tenhle dotaz na mě působí tak, že nikdo kolem pána nevydělává skoro nic, takže pokud je to tak, potom by především on měl určovat komu co dá. Já zastávám asijský typ rodiny, který je semknutý, drží při sobě a pomáhá si co to jen jde. V tomto ale musí být všichni AKTIVNÍ není možné, aby někdo jen a jen zneužíval...Do toho my tady z fora přesně ale nevidíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 15.01.15 17:20

Dobrý den, zcela jistě, pokud je váš popis úplný, to je zneužívání bratrovy schopnosti vydělat peníze jeho sestrami.

Teď jde o to, jestli je tím bita Vaše rodina. Pokud Váš manžel hradí Vám (své rodině) bydlení včetně spotřeb, údržbu bydlení a údržbu auta, spotřeby související s bydlením (elektřina, internet atd.) jídlo, drogerii, oblečení, benzín, brýle, ...pokud tohle vše platí, nu a pokud mu i stále potom zbyde, pak to můžete brát i tak, že je to hodný člověk, že to "cpe" do vlastních sester, a ne do milenek. Pokud byste však seděla doma a neměla co namazat dětem na chleba (trochu záměrně přeháním), pak je to jiná situace.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.01.15 17:51
avatar

Vas manzel je blazen.Nemyslim to nijak zle, ale to jak se chova, tak byt to muj manzel, tak by mel se mnou velkej problem.Ano, rodina si ma pomahat, ale jsou meze a vas manzel je prekracuje, protoze dela svym sestrickam dojnou kravu na penize a na vas si otvira pusu pokud nevyjdete atd..Ja i manzel mame krom nasi vlastni s nasema detma mame take kazdy svou rodinu jako rodice, sourozence a uz se i stalo, ze volal bracha meho manzela jestli mu muj manzel muze pujcit, tehdy slo o castku 10 tis.Penize jsme meli a manzel se me hned ptal zda mi to nevadi, ze brachovi pujci a ja jsem hned souhlasila, protoze bracha meho manzela je fajn chlap, slusnej atd..a casem nam vse vratil..Tohle mi prijde v rodine normalni,ale delat nekomu vola urcite ne,,,

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jaha
Datum: 15.01.15 19:30

A jak přispíváte do rodinného rozpočtu vy?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mocarto
Datum: 15.01.15 19:37

Já myslím, že tohle paní nezajímá. Ona si myslí, že pro manžela má být rodinou ona a její dítě a potom dlooouho nic. Další pokrevní rodina už pro ni neexistuje :D Problém je, že až se rozvedou, což u nás platí na 66%, potom pánovi zůstanou jenom ty sestry a návštěvy s dítětem :D To si málokterá vyvolená připustí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.