Zaplatí mi pracák rekvalifikaci?

Od: Datum: 14.01.15 20:29 odpovědí: 14 změna: 11.06.15 17:12

Mám jen gympl a brzy opustím vysokou školu. Chtěl bych být řidičem náklaďáku popřípadě autobusu. Rekvalifikace na to je nekřesťansky drahá, může to být až 70 tisíc. Až se zaregistruju na úřadu práce, zaplatí mi to jako rekvalifikaci? Že bych si to platil sám nepřipadá v úvahu, možná nebudu mít ani na jídlo.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zztop*
Datum: 14.01.15 20:33

Čekáš, že uděláš školu, naklušeš na pracák, pracák zaplaí rekvalifikačku jen tak a pak co? Představuješ si to moc jednoduše. Navíc pokud by ti zaplatili řidičák nezapomínáš na jednu věc? Digitální kartu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ferdinando
Datum: 14.01.15 20:52

Ne školu vysokou školu neudělám. Nemyslel jsem jen řidičák, ale všechno potřebné tudíž i digitální kartu.

Datum: 14.01.15 21:07
avatar

přihlásit na pracák a ted je otázkou zda tuto rekvalifikaci pracák nabýzí pokud ano tak o něj požádej pokud ti to pracák schválí tak ti to i zaplatí jen nesmíš porušit podmínky který si pracák stanový jinak by to chtěl po tobě zpětně zaplatit

digitální karta problém neni tu ti vystavý ůřad mě stála 750kč

ted sme měli dceru na rekvalifikaci vše hradil ůřad a ještě dostávala nákej plat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.15 20:00
avatar

Jak píše Ďábel,ale nějak matně tuším,že pkd není nabídka na rekvalifikyci tak taky jde ale musí se sehnat potenciální budoucí zaměstnavatel s přísllibem zaměstnání!

PS-ŘP asi ano ale jen rozšíření ,např z C na C+E atd ale z B na C anebo C+E popř z ničeho udělat C asi neklapne!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 12:13
avatar

Nic ve zlém, ale než začnete někomu radit, kouknite se i na gramatiku !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 14.01.15 22:28

Je to možné, že Ti rekvalifikaci ÚP uhradí, ale není to jisté. Nárokové to není. Tedy když se někdo zaregistruje jako uchazeč o práci, očekává se od něj, že se uchází o práci, a je mu práce hledána. Pokud se nepodaří uchazeči zajistit práci, pak nastupují jiné nástroje - reklalifikace, dotovaná místa atd.

Větší šance na zajištění a zaplacení rekvalifikace od ÚP je tehdy, pokud žadatel má písemný slib od nějakého zaměstnavatele, že po skončení rekvalifikace ho zaměstná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ferdinando
Datum: 15.01.15 17:57

No jo. Cikánům stát zaplatí všechno oč si řeknou a já se budu modlit, aby mi milostivě zaplatili tu rekvalifikaci :(

Od: faithoncemore*
Datum: 15.01.15 20:52

Jen jsem chtěla říct, že ta účelovost (zaevidoval se a už podává žádost o rekvalifikaci) je u schvalovací komise minusem. Ale plusem je zas třeba to, že chcete pracovat. Což zdaleka není u každého uchazeče samozřejmostí. A o Cikánech mi ani nemluvte. Pracovala jsem nějaký čas na pracáku a tak nějak od té doby mám na ně svůj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.15 22:45

¨Nevím,jak to je teď,ale dříve pokud jsi přinesl potvrzení ,že tě firma zaměstná jako řidiče když si uděláš řidičák tak ho zaplatil pracák. Je to moje zkušenost z firmy kde jsem dělal,ale asi 11 let. Zavolat nebo napsat na pracák a zeptat se na podmínky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.15 07:46
avatar

ÚP má podmínku - musíte mít už dopředu sehnanou firmu, která Vás následně zaměstná. Musíte od této firmy přinést potvrzení, že tam budete následně skutečně pracovat. A je k tomu i nějaká povinná doba, kdy tam musíte být. Abyste si neudělal rekvalifikaci, nenastoupil, za 14 dní z vlastního rozhodnutí neodešel. To byste náklady na rekvalifikaci s největší pravděpodobností vracel. Tím si to ÚP hlídá. Dokud tomu tak nebylo, lidé si nadělali rekvalifikací několik, nakonec nepracovali v žádné z nich. Jen to dělali prostě tak, kdyby něco...A navíc byly po dobu rekvalifikace zvýšené dávky.

Další překážkou je věk. U Vás to není problém, ale mně jednou řekla namalovaná frajle, že když jsem už ve věku po padesátce, rekvalifikace u mě nepadá v úvahu. Prý bych už nevrátila, co do mě bylo vloženo. Připadala jsem si před ní, stojíc pokorně před tím stolkem, jako stará unavená kráva, hodící se už jen na porážku! *:(*

Gymnásium je hlavně příprava na VŠ, nic odborného. Pokud seženete nějakou vhodnou práci, ještě dnes je možno studovat při zaměstnání. Udělat si odbornost. Ale každý zaměstnavatel to nepovolí a navíc by to mělo být studium z oboru, kde pracujete. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.15 16:26
avatar

... musíte mít už dopředu sehnanou firmu, která Vás následně zaměstná. Musíte od této firmy přinést potvrzení, že tam budete následně skutečně pracovat. A je k tomu i nějaká povinná doba, kdy tam musíte být. Abyste si neudělal rekvalifikaci, nenastoupil, za 14 dní z vlastního rozhodnutí neodešel ... tato doba je že musí u Fa zůstat min. 2 roky. Pokud odejde dřív, veškerou rekvalifikaci musí uhradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.15 08:02
avatar

Záleží na dohodě s ÚP. Úřad práce hradí náklady rekvalifikace (kurzovné) za uchazeče nebo zájemce o zaměstnání pokud je na rekvalifikaci doporučí a uzavře s nimi, ještě před zahájením rekvalifikačního kurzu, písemnou dohodu o rekvalifikaci. Výběru zájemců o účast v rekvalifikaci předchází profesně-poradenský pohovor, který provádí útvar zaměstnanosti kontaktního pracoviště Úřadu práce. Tento útvar také podává návrh na zařazení do rekvalifikace referátu zprostředkování a poradenství Úřadu práce. Úřad práce hradí náklady rekvalifikace (kurzovné) za uchazeče nebo zájemce o zaměstnání pokud je na rekvalifikaci doporučí a uzavře s nimi, ještě před zahájením rekvalifikačního kurzu, písemnou dohodu o rekvalifikaci.

Podmínky pro zařazení fyzické osoby do rekvalifikačního kurzu:

. být v evidenci Úřadu práce jako uchazeč nebo zájemce o zaměstnání

. mít odpovídající vstupní kvalifikační předpoklady pro daný rekvalifikační kurz a pro výkon profese, na kterou se rekvalifikuje (např. příslušný stupeň vzdělání, některé znalosti a dovednosti – záleží na typu rekvalifikace)

. být zdravotně způsobilý/lá pro absolvování rekvalifikačního kurzu a pro výkon nové profese

. rekvalifikace musí být potřebná – dosavadní kvalifikace uchazeče nebo zájemce o zaměstnání neumožňuje získání vhodného pracovního místa

. rekvalifikace musí být účelná - po ukončení rekvalifikace je reálná šance získat zaměstnání.

Podle ustanovení §109a zákona o zaměstnanosti si může uchazeč/zájemce o zaměstnání (dále jen "zájemce o zvolenou rekvalifikaci") zabezpečit rekvalifikaci sám. Hrazení zvolené rekvalifikace Úřadem práce není nárokové, je plně na zvážení Úřadu práce, zda rekvalifikaci uhradí.

Podmínky pro rekvalifikaci a proplácení kurzů najdete zde https://portal.mpsv.cz/sz/obcane/rekvalifikace

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.06.15 16:48
avatar

Má zkušenost říká, že vysokoškolákům se rekfalifikace neplatí. Nakonec proč. Řidičů,zejména MKD je nedostatek a řada firem rekvalifikaci zaplatí.Pochopitelně při nějakém závazku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 11.06.15 17:12
avatar

Těžko. Musel by jste být nějaký čas na pracáku a ani potom by šance moc velká nebyla. Od mé kolegyně byl muž na PÚ přes rok a ani pak mu nezaplatili celou částku,jen půlku a kdyby to nezvládl,platí to celé. On to ale měl něco kolem 30 tis. a už jsou to 3 roky. A to už pár let řídí,měl praxi v provozu a né ,,mokrý řidičák,,.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.