Nákup na aliexpress - clo a DPH

Od: Datum: 14.01.15 18:47 odpovědí: 7 změna: 14.01.15 19:47

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, zda tu někdo má zkušenosti s nakupováním na www.aliexpress.com? Jak je to s placením DPH případně cla? Když si koupím zboží s cenou přesahující 1000 Kč, tak mám počítat ještě s nějakým placením?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.15 18:52
Tohle se tu řešilo už milionšestkrát, stačí zadat clo aliexpres. DPH se platí ze zemí mimo EU v případě, že cena přesáhne 22 euro. Clo se platí od výše ceny 150 euro.Zdroj: https://www.poradte.cz/spolec…-dph-poplatky-aliexpress.html
doplněno 14.01.15 18:54:

@filip17 : si tu kradem zkopírované odpovědi :-D

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.01.15 18:52

Dobrý den,

tato otázka tu byla už několikrát položena a několikrát zodpovězena.

DPH se platí ze zemí mimo EU v případě, pokud cena přesáhne 22 euro a clo se platí od výšky ceny 150 euro.

doplněno 14.01.15 18:54:

@ohneta *placni*

Ohodnoceno: 1x

Od: qecko
Datum: 14.01.15 19:20

A když to zboží nebude na dobírku tj. že jej zaplatím kartou, tak mě žádné DPH nečeka?

Datum: 14.01.15 19:22
Ze zahranici nejde platit dobirkou.
Ohodnoceno: 0x

Od: qecko
Datum: 14.01.15 19:27

Dobře, ale podle čeho poznají, že mám platit dph či clo, když neví kolik jsem za to ve skutečnosti zaplatil?

Datum: 14.01.15 19:42

Obchodník na balíček napíše cenu. A celníci si od tebe můžou vyžádat doklad o koupi, nebo print screen košíku z alika.

Datum: 14.01.15 19:47

Namátková kontrola a tabulky. Oni uz se nenechaji osidit napisem "darek", vedi ze se to takto z ciny posila a proto namatkove muzou vybrat nejaky balik, rozbalit a dle prislusnych tabulek najit odpovidajici cenu a dle toho dopocitat DPH ci CLO: Týká se to především elektroniky.

doplněno 14.01.15 19:59:

A mimochodem, baliky oteviraji postaci pod dohledem celniku. Ne primo celnici. A takova vsuvka. Telefony se vyplati kupovat pres DHL, jelikoz tam je to takrka nehlidane pro celniky. Ale zase je nutno pripocist postovne, ktere se u DHL plati.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.