Pohřbení psa na pronajatém pozemku?

Od: Datum: 14.01.15 18:24 odpovědí: 6 změna: 17.01.15 13:43

Dobrý den,
mám dotaz ohledně pohřbení psa na zahradě.Všude čtu,ano ale na soukromém pozemku..Ale co pozemek který je pozemkového fondu a je rozdělen dohodou na několik zahrádek-zahr,kolonii.př. 7 nájemníků pozemků o velikosti 3a na jednotlivce ,takže pozemek celkově na plochu není nijak velký. a dotyčný si na svém kousku-zahrádce nazvemeli to takto, cca 3a pohřbil psa bez veterinářské zprávy,bez souhlasu pozemkového fondu a všech pronajímatelů této půdy,kde všichni pěstují převážně zeleninu a domácí produkty. pes měl více kg,velký ,aj.

Nenarušuje to sousedské vztahy ,když pohřebiště psa je mezi všemi pronajímateli pozemku to jest ve středu zahradkářské kolonie?Nikdo nebyl o tomto úkonu upozorněn,Je na to vůbec nějaký zákon?,Na soukromý pozemek jsem se dočetl,že není problém pohřbít své domácí mazlíčky,ale na pronajatém pozemku od poz.fondu určeného k zahradničení v zahrádkářské kolonii nikde není ani slovo,popř zákon? Můžete mi prosím odpovědet podat info jeli toto jednání správné na moji mailovou adresu?

Děkuji.H


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.15 18:49
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.15 11:35
avatar

Já si myslím, že kde není žalobce, není soudce. Tiše, bez rozruchu, když se bude stmívat pejska pohřběte, poměrně hluboko, ať při prvním rytí na něho někdo nenarazí a bude. Taky mám takhle pohřbenou svou kníračku Bubu. Pod kolem rozrazilu, v koutku zahrady.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.15 12:31

Babčo. Domnívám se, že tazatel nechce psa pohřbít. Spíš chce někoho kvůli tomu udat.

Jestliže dotyčný psa pohřbil tak, jak už tady někdo krásně napsal, tak to nijak neřešte. Okolním zahrádkám to nijak neublíží a majitel psa je asi rád, že má svého kamaráda pohřbeného u sebe.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd*
Datum: 15.01.15 12:24

Takhle se pohřbívá stovky let a není s tím problém. Kde není žalobce není soudce. Pokud je pohřený správně (nad mrtvolou aspoň 50 cm hlíny, mrtvola zasypaná vápnem, zásyp ušlapaný po vrstvách aby nesedal) tak to nevadí ničemu. Jedině pokud je blízko studna.

Pokud vám to vadí, zajděte přímo za ním a nabídněte pohřbení jinde, že mu s tím pomůžete. Udáním jen naděláte zlo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 15.01.15 12:34

Když uvádíte, že to pohřbil bez .., tak je nutno znát, za jakých podmínek, odpoví vám veterina. Má obec vyhlášku? Jinak, kolik živočichů denně v té zemi umírá?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.15 13:43
avatar

Víte, kolik různých bakterií najdete v kávové lžičce zeminy? Pokud pohřbíte psa do země, nic se nestane, vpodstatě jen uděláte takový podzemní kompost, nic víc.

Mnohem větší riziko "nákazy" hrozí od zvířat uhynulých v lesích a "nepohřbených".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.