Musíme platit telefon v Penzionu pro důchod?

Od: Datum: 14.01.15 18:23 odpovědí: 10 změna: 31.01.15 12:57

Dobrý den. Jsem důchodce 82 let, ZTP+P. Manželka 80 let Tp. Bydlíme v Penzionu pro důchodce. Do každého bytu je zaveden telefon a s manželkou musíme oba platit měsíční poplatek 100 Kč. Pokud jsme bydleli v nájemním bytě tak jsem jako ZTP+P platil pouze hovorné. Když jsem se paní ředitelky ptal proč to musíme oba platit bylo mi řečeno že je to za údržbu sítí. My tento telefon nepoužíváme jelikož oba máme mobilní telefony a počítač se Skype. Prosím proto o odpověď zda musím tento poplatek platit. Platíme to již téměř 17 let. S pozdravem Ladislav


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.15 19:56
avatar

já nevidim jedinej důvod proč si platit službu kterou nechci a kterou nevyužívám požádal bych o zrušení telefonu v mém bytě -pokoji neměl by bejt problém tu linku odpojit

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladislavburian
Datum: 16.01.15 14:20

Chtěl bych podotknout že telefoní aparát mám vlastní.

Ale stěžovat si ředidelce není snadné, jelikož si o sobě myslí že je asi něco lepšího.

Babičky a dědečci v penzionu ji absolutně nezajímají a již několik let snámi absolutně nekomunikuje.

Když byla požádána aby udělala domovní schůzi tak jak tomu bývalo v začátcích penzionu odpověděla že schůze se konaly za komunistů.

pokud jsme si s manželkou byli 2x stěžovat na radnici tak než jsme přišli zpět tak již byla informována a dala nám to pocítit

Na jakoukoliv stížnost má jedinou odpověď: Když se vám to nelíbí tak můžete odejít.

Požádal jsem známého který zasedá v zastupitelstvu aby požádal o provedení hloubkové kontroly v penzionu jelikož všichni obyvatelé vidí jak se zde hospodaří .

Tento přítel mi odpověděl že pokud se něco týká penzionu tak si nikdo nebude pálit prsta a abychom raději psali anonymy.

A tak neví co si mám o téhle z...é demokracii myslet.

Ladislav Burian

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.15 03:06

Tohle není demokracie, to je nějaká protekční pí*ča, která by tam byla za komunistů zrovna tak a neměli byste to o nic lepší. Pište anonymy, posílejte kontroly, ČOI, hygienu, finančák atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.15 20:25
avatar

Ladislave,

neznám podmínky a smlouvu, kterou máte uzavřenou s penzionem.

Ale obecně, chci tyto služby, tyto výhody. To si platím, Pokud telefony nevyužíváte, nepotřebujete, nevím proč byste to měli platit. To by klidně mohli dát na Váš pokoj k telefonu, třeba ..kameru, radiogramofon a další věci...

Já bych sdělil paní ředitelce, že toto nevyužívám a nepřeji si to v pokoji, a taky to nebudu platit.

Já mám tchyni v domově důchodců, má tam televizi (je to můj majetek) a ani za to nemusí platit poplatky.

Přeji Vám důstojné stáří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.15 03:03

Musí platit koncesionářský poplatek České televizi.

K telefonu: rozhodně to není tak jednoduché, pokud je ve smlově telefon sjednaný, může být separátně odhlášný zas jen za podmínek té smlouvy, pokud to smlouva vůbec umožňuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.01.15 20:28

Jsou tam snad nějaká psaná pravidla, smlouva o užívání bytu + služby, to víte vy, podepsali jste.. Není problém aby si řiditelka telefon odnesla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.15 20:59
avatar
Obejděte všechny byty a dohodněte se, a požadujte od ředitelky vyůčtování ročních příjmů za tlf. (12 x 100 x počet bytů) a faktůru za údržbu sítí, porovnejte rozdíl.
Pokud je to domácí ústředna a domácí telefony, není problém odpojit účastníka. Ovšem telefon může sloužit i na přivolání personálu v nouzi.
100 korun na údržbu sítě je zdírání. Chtějte detailní vyúčtování.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.01.15 14:24
avatar

Chtělo by to spíš někoho mladšího, zdravého, kdo bude mít sílu postavit ředitelku do latě. Máte děti-vnuky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.15 02:59

Na to není jednoduchá odpověď. Záleží, zda telefon poskytuje penzion nebo telekomunikační společnost. Taky nevím, na jakém základě má ZTP-P nárok na telefon bez paušálu - zda to je nějak předepsané zákonem, zda to byla benevolence telekomunikační společnosti nebo individuálně dojednaná sleva. Pokud to není zákonem dané, tak si poskytovatel samozřejmě může naúčtovat paušál. Záleží, co je napsáno ve smlouvě, jestli je telefon ve smlouvě sjednaný jako další "povinná" služba k bydlení nebo jestli se dá telefon odhlásit. Prostudujte tu smlouvu a faktury a pak se uvidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 31.01.15 12:57
avatar

Pokuď toto číslo už neznáte,tak se zkuste poradit na Krizové lince pro seniory-- 800 157 157 , je to linka bezplatná,tak snad vám pomůžou. Podle mně by jste ten telefon rozhodně platit neměli.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.