Kdo pozná kožní vyrážku

Od: Datum: 14.01.15 13:56 odpovědí: 18 změna: 21.01.15 00:00

O co by se mohlo jednat na obrázku? Různě se to objevuje po těle(na ruce mezi prsty, trup). Někdy z toho vytéká hnis plus krev. Pálí to a svědí.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.15 14:28
avatar

Budu jen hádat, určitě upalujte k doktorovi.

Viděla jsem podobnou (alergickou) reakci (podobnou zvl. tomu, co máte na druhé fotce mezi malíčkem a prsteníčkem) na kovy, čemuž by odpovídala i první fotka, pokud je to po hodinkách. Každopádně se ale reakce nevyskytuje pouze tam, kde přišla kůže do kontaktu s kovem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mmmilann
Datum: 14.01.15 15:36

Není to po hodinkách, nenosím hodinky. S kovem jsem právě myslím nepřišel do kontaktu.

Datum: 14.01.15 16:06
avatar

Tak pak už poradí jen lékař (nebo někdo s větší zkušeností). Ale "cestování" vyrážky po těle je typické pro alergie na kovy. Přijdete s nimi do styku ani nevíte jak, stačí knoflík u kalhot, různé přezky apod. Naštěstí nejste ženská :-D

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.01.15 16:16
avatar

Velice podobně se tvářily moje problémy na rukou. Po dlouhé době zkoušení všelijakých preparátů mně zavřeli do špitálu a tam teprve diagnostikovali lupenku. Pustulární, hnisavou psoriazu. Bez kortikoidů nemůžu žít. Na kůži ji už nemám, ale dala se mi do kloubů. *plac* Vydržte dlouhodobě u kožního lékaře, dokud nestanoví co to je a jak se to léčí. Nebo alespoň optimalizuje.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mmmilannm
Datum: 17.01.15 23:24

Začalo to po návštěvě nejmenované nemocnice(infekční odd), kde sloužil velmi zvláštní Rusky mluvící doktor. On to měl po celých rukou. Teď to mám já. Bohužel jsem si toho všiml až při odchodu. Udělány komplet testy na všechno možný, od pohlavních nemocí až po boreliozu... negativní

Datum: 18.01.15 08:30
avatar

Milane, nebude prachsprostý svrab? Nebo nějaký jiný cizopasník? Až na to příjdete, napište. Hrozně by mě zajímalo, co to je. Držte se!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.15 08:47
avatar

Ptala jsem se na to macešky, pracuje jako kožní lékařka. Divila se, proč s tím nejdete na kožní. Může se jednat i o ekzém, ale též o ekzematizovaný neléčený svrab, který jste si škrábáním takto infikoval - hnis jasně svědčí o druhotné infekci. Měl byste s tím zajít k lékaři co nejdřív. Po internetu to nemůže diagnostikovat ani kožní lékař.

doplněno 18.01.15 19:45:

Šmarjá, neblázněte! Maceška za celou svou lékařskou praxi (a už je v důchodu) nikdy nechytla svrab. Přenáší se spíš tam, kde je těsný styk s pacienty, kde se povlékají deky ap. Pokud vám nepomohli tam, jděte na kožní kliniku, tam jsou zkušenější kožaři. Zkuste třeba tu na Karlově nám., jestli jste Pražák.

doplněno 18.01.15 19:51:

1) Není jisté, že máte svrab, to musí posoudit kožař. Je to jen jedna z možností. 2) Kdyby to svrab byl, dobře se léčí, podstatně lépe, než chronický ekzém. 3) Když vám dají mast, tak se s ní musíte mazat tak, jak řeknou a když nefunguje, tak se tam vrátit, aby mohli zkusit něco jiného. Bohužel, pacienti na sebe kašlou, mažou se jen občas, hned by chtěli výsledky, když to hned nezafunguje, ztratí naději a nevrátí se zpět, aby to reklamovali. 4) Když nic nefunguje, jděte na kožní kliniku ke specialistům. Mají mnohem větši zkušenosti. Hlavně to nevzdávejte!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mmmilannmn
Datum: 18.01.15 19:33

Děkuji za odpovědi. -omg- Furt mi nešlo na rozum, proč mi nikdo z kožního odd. nechce pomoci. Teď už to zřejmě dává smysl- nikdo nechtěl mít nic společneho se svrabem. Nejhorší je, že s tím chodím jíž 5let a bude to roznesené všude možně. Dávejte si pozor na některé cizince v našich nemocnicích(hlavně Rusky mluvící). Jak budu vědět co to přesně je, napíšu. Ještě jednou díky.

Datum: 18.01.15 21:07
avatar

Že by to poznal kožní lékař?Dermatolog?

Je doplnění svrab by měl začínat v místech vyššího pocení-tzn nejprve na zádech a hrudníku a pak se postupně rozlézat na končetiny?nebo se pletu?Každopádně na kéžní a pkd Vás na kožním podmítají tak to nejsou lékaři ale nějací šarlatáni!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jaha
Datum: 18.01.15 21:24

Potírejte slivovicí několik týdnů. Já si tak vyléčila podle mě svrab, podle doktorky exém.Na ten mi dala mast s kortikoidy, která byla svrabu pro smích. Ale slivovice zabrala. Tohle jsem vyčetla z internetu, co jsem přečetla spoustu článků o svrabu a prohlédla spoustu fotek. Doktor svrab nemusí poznat, protože pokud odebere vzorek kůže, tak v tom vzorku zrovna nemusí být ani roztoč ani jeho vajíčka.A stačí jedno přeživší vajíčko a za pár dní máte rozoče, který dál žere, svědí a vyměšuje.Takže radím několik týdnů potírat slivovicí. Já se kvůli tomu 2 roky nevyspala a teď jsem OK.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.01.15 21:48
avatar

Pokud lékař váhá, proč nezkusit přímo léčbu svrabu? Vlastní léčba mastí a dodržováním určitých hygienickýchh podmínek není náročná a netrvá dlouho. Zkusil bych se na tom s lékařem dohodnout. Tu slivovici bych raději užíval vnitřně. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jaha
Datum: 18.01.15 21:58

Mast na svrab je nevím proč na předpis. Prý smrdí. Slivovice je bez předpisu, voní a krom toho desinfikuje následnou infekci vzniklou rozškrábáním.Opravdu, přečetla jsem o tom, co se dalo. Svrab mají i velmi čistotní lidé, on se totiž mizera zavrtá hlouběji do kůže a pak nejsou vidět chodbičky.Ti, co se méně myjí ho mají viditelněji na povrchu- vždy 2 tečky spojené chodbičkou pod kůží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.15 09:40
avatar

Viděla jsem svrab i lupenku v realu, ale myslím, že to víc odpovídá lupence. Svrab na rukách moc nebývá, spíš v místech, kde se hodně potí. Určitě běžte k dobrému lékaři, nějaká slivovice s tím moc nepomůže, naopak si to můžete zhoršit. To je můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmmilannmnm
Datum: 19.01.15 12:19

Nejdetailnější pořízená fotografie. Prosím poraďte, o co by se mohlo ještě jednat?

 

Datum: 19.01.15 16:08
avatar

Milane, opravdu, při nejlepší vůli, neporadíme. Je potřeba najít kožního a vydržet u něho, dokud nestanoví správnou diagnozu a správnou léčbu. Nejlepší je najít si kožaře v nemocnici. Ten vezme stěry, vzorky kůže a dá do laboratoře a patologovi. Ti stanoví přesnou příčinu. Kožaři někde uprostřed města se nechce vzorky odebírat a posílat do horoucích pekel. Navíc, je to z jeho účtu. A o to on nestojí. Takhle jsem se s psorkou na dlaních trápila víc jak 2 roky, než jsem se přes známého, který se znal s patologem, dostala do špitálu ve Vítkovicích.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jaha
Datum: 19.01.15 17:17

Pro svrab je nejtypičtější místo právě mezi prsty na ruce. Já ho ale měla na paži.Neznamená, že nemáte navštívit lékaře. jak poznáte, že nejlepšího, to nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alfagram
Datum: 20.01.15 23:49

Toto bude něco závažného. Dle posledního obrázku to vypadá na gonokoky. Vysoce infekční!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 21.01.15 00:00
avatar

Když já měla něco podobného, mokvalo to, rozlézalo všude po těle.. 2 kožní a jejich mastičky opravdu nepomohly tak jsem se někde na netu od samovystudovaného (ale šikovného) člověka dozvěděla, že je zanesený a překyselený organismus - nejvíce tedy játra, ledviny, střeva. Člověk to moc nechce slyšelt, Spoléhá na mastičky, ale za to jsem dala strašný peníze a nic.. Až si dát měsíční dietu mi vyrážku vyléčilo..Jen tmavší jízvičky zůstaly, vyrážka se nevrátila. Ale to byl můj případ.. Nechci dělat soudy..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.