Snížení platu

Od: Datum: 14.01.15 11:09 odpovědí: 2 změna: 14.01.15 11:13

Moje manželka pracuje ve větší gastro firmě působící ve velké chemickém podniku,jako prodavačka.Jde o firmu, kde po Vás požadují maximální obětavost a vstřícnost za min. plat,už jen chybí,že musí prodávat nahoře bez.

V tomto podniku se za posledních cca 15 let vystřídaly asi 3 firmy.Plat se manželce postupně za tu dobu zvedal z cca 6500kč až na 9200kč čistého(4/2013). Firma, která před 2 lety končila,obeslala všechny zaměstnance dopisem,že je předávají té nové,se všemi závazky.Tedy co se týče pracovních úkonů a výše mezd.Zádné nové smlouvy se nepodepisovaly,vše prý platí jako u firmy předchozí.Ale to trvalo jen do první výplaty.Z cca 9200kč bylo 8000kč,bez udání důvodů,tedy jen min. mzda.Je toto v pořádku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 14.01.15 11:12

má vaše manželka pracovní smlouvu? pokud ano, v té se píše ohledně mzdy co?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 14.01.15 11:13

V poradku je to tehdy, kdyz plat neni napsany v pracovni smlouve, ale je resen mzdovym vymerem. Ten musela manzelka podepsat rpi podpisu smlouvy. S vymerem muze zamestnavatel hybat jak si zamane (samozrejme v mezich zakona, kolektivni smlouvy a dalsich omezeni)

Cituji dale odsud

Zaměstnavatel pak může částku uvedenou ve mzdovém výměru kdykoli zvýšit či snížit (samozřejmě s ohledem na kolektivní a jiné smlouvy, hranici minimální mzdy apod.), a to i bez uvedení důvodu. Změnu vám musí písemně oznámit nejdéle v den změny

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.