Být sám sebou nebo dát na jiné?

Od: Datum: 13.01.15 19:33 odpovědí: 14 změna: 21.01.15 19:31

Je lepší být sám sebou nebo dát na rady jiných? Z hlediska hledání vztahu. Abyste rozuměli, vím, že je pro člověka důležité, aby byl sám sebou, protože bude nejspokojenější. Dejme tomu, že abych mohl zaujmout a získat nějakou holku, tak musím být sebevědomý a toho docílím tím, že budu takříkajíc sám sebou.

Ovšem co když to tak úplně neplatí? Co když mi někdo řekne, že bych třeba měl nosit jiné oblečení nebo mít nagelovaný vlasy, abych se holkám víc líbil a tím pádem bych byl žádanější? A když to neudělám, tak budu jen obyčejná nezajímavá nula? Nemusí vůbec jít o vizáž, ale o třeba i o záliby, hobby. Rozumíme si?

Dám příklad:

Celý život jsem nosil brýle. Myslel jsem si, že mi to v nich sluší. Když jsem je nenosil, tak jsem se za sebe styděl. Pak jsem ale od více lidí zjistil, že v brýlích vypadám jako idiot a že bych vypadal lépe, kdybych je nenosil. Pro mě to byl šok a tak se ptám, jestli mám ty brýle přestat nosit?

Tak co mám dělat? Být sám sebou nebo se změnit na rady ostatních, kteří to se mnou myslí dobře?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: brumbal
Datum: 13.01.15 19:34

Chtěl jsem to dát do rubriky: Kam jít za/na...

Datum: 13.01.15 19:41
avatar

Na vaši otázku je jednoduchá odpověď. Buďte sám sebou a nedejte na řeči lidí. Když by vám někdo řekl, že máte veliké uši a vůbec vám neslušjí, tak je taky hned shodíte a půjdete si je nechat zmenšit, případně úplně odstranit?... Určitě nejste nula a jste něčím hodně zajímavý. Vnější slupka člověk kolikrát není ani tak podstatná jako spíš to, jaký člověk je, jak se chová, jaké má zájmy, jak se umí postarat o druhého, jestli je na něho spolehnutí apod.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikc®
Datum: 13.01.15 20:03

Ahoj. Připadá mi, že moc sám sebou nejsi, když se tady na to ptáš. Lepší je být sám sebou. Protože když ostatní poznají, že nejsi sám sebou a necháš se ovlivňovat jejich radami, tak toho budou někteří zneužívat. Manipulátoři to jsou. Každý to s tebou nemusí myslet dobře, jak si myslíš. Pokud je to opravdu dobrý kamarád, tak mu můžeš věřit a nechej se inspirovat jeho radami. Ale nedělala bych úplně vše, co mi poradí. On si pak může myslet, že opravdu nejsi sám sebou a bude si z Tebe dělat legraci třeba. Nemusí to být hned, ale postupně. Navíc si můžeš myslet, že to je dobrý kamarád, ale po čase zjistíš, že třeba ne.

Pokud víc lidí má stejný názor na to, že ti brýle neslušeli, tak na tom něco opravdu je. To je trochu jiná situace a ne manipulace. Ale nikdy nevíš.

Za mě, nenechej se ovlivňovat. Ani raději více lidmi. Protože i ta skupina lidí se může domluvit a dělat si z druhého legraci. Pokud poznají, že se ten dotyčný nechá ovlivňovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brumbal
Datum: 13.01.15 20:19

Pokud mi lidi začnou říkat, že v těch brýlích vypadám líp, tak je spíš budu nosit, protože budu vědět, že vypadám lépe a to mi zdvihne sebevědomí.

Datum: 13.01.15 20:07
avatar

Zkusit, jestli náhodou kamarádi nemají pravdu. Pokud se Vám to bez brýlí zamlouvat nebude, klidně se vraťte k nim. Doporučení známých i kamarádů a rodiny mají smysl pouze tehdy, přijme-li je člověk za své a rozhodne se pro ně z vlastního úsudku (i když byly nejdříve navrženy jinými).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.15 21:11
avatar

Ale to se nevylučuje.

Buďte sám sebou, ale občas na sobě zapracujte.

Kupte si třeba nové kalhoty, k tomu košili a pěkné sáčko.

Nelitujte peněz za holiče, nějaký pěkný sestřih.

A myslím, že byste mohl nejprve navštívit nějakou optiku a nechat si poradit s novými brýlemi. Pěkné brýle jsou hezký doplněk, nevzdávala bych se jich, jenom proto, že to někdo řekl. Jenom bych se zamyslela, jaký mají tvar a jestli by nešly vylepšit, vyměnit za módnější typ.

Samozřejmě se k tomuto musíte dokopat sám, aby to vyšlo z Vašeho nitra.

Nesmíte být tak konzervativní a zamyslete se, jestli na sobě třeba nějak moc nešetříte. Udělejte si prostě občas radost, investujte do sebe, když si koupíte něco pěkného, tak Vás to i nakopne, tak nějak se k tomu novému, modnímu oblečení přispůsobíte.

Nesmíte to dělat kvůli někomu jinému, ale kvůli sobě, pro svůj dobrý pocit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.01.15 08:19
avatar

Ty brýle opravdu potřebuješ? Někdy se stává to, že se za brýle nebo za vlasy (dlouhá ofina) majitel jakoby schovává. Být sám sebou, znamená, že se člověk sám se sebou cítí dobře. A v této poloze se holkám líbí nejvíce a pěkné brýle se stanou šperkem, ne úkrytem. ;) Jednou jsem byla svědkem, jak na veliké kulturní akci s hudbou, tancem a pitím, kolegovi praskly na zadku kalhoty. Pro většinu mužů by to byl důvod k infarktu. Ne tak pro mého kolegu. Narovnal se a řekl: "Koukejte, kolik bab na ty gatě nabalím." Neuvěříte, bylo to tak. Houf napucovaných, usmívajících ženských obklopoval mého kolegu celou noc. A na hotel nešel rozhodně sám. ;) Tahle historka není o gatích, je o sebevědomí (dobrého vědomí si sebe). Jakmile si budeš na něco hrát, pak to není vůbec dobře. Nejen, že se nebudeš cítit dobře, ale bude vidět, že jsi falešný, že hraješ divadlo. ;) Zůstaň sám sebou, protože ta, která je ti osudem souzená, až půjde okolo, pozná, že jsi ten pravý.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.01.15 08:23
avatar

Rozhodně být sám sebou. Ale.Člověk potřebuje někdy lehce nakopnout aby změnil určité věci. A pokud se zadaří, tak to může být tvé nové já. Když se nezadaří, vrátiš se zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 14.01.15 08:58
avatar

Člověk o sobě někdy může mít mylné mínění. Od toho jsou tu jiní, aby nás upozornili na špatnou cestu...

Pravdou je, jak píší ostatní, že se nesmíš nechat formovat na každou připomínku a měnit se kvůli oblibě okolí. Jsi žijící bytost, která má jistě své klady i zápory. A teď tě postraším - celý život budeš zjišťovat, že se dá něco vylepšit, nikdy se ti do toho nebude chtít a nakonec, když se odhodláš to změnit, zjistíš, že to byla jen maličkost a změnit musíš další a další

Co se týče zálib a koníčků - pokud máš čas a někdo ti nabídne, že máš vyzkoušet např. nějaký sport, pletení šálů, či malování obrazů, zkus to. Když se ti to bude líbit, můžeš to dál rozvíjet. A nebo si řekneš, že toto prostě nejsou tvé vody pro rybaření...

Na styl oblečení a vizáž tě může upozornit více lidí... Někdo nosí čepice ze zvyku, pak si vyzkouší klobouk a je z nekňuby inteligent :)

Rady můžou být myšleny dobře a zrovna tobě nepomůžou - nezazlívej to nikomu, pokud si jsi vědom, že ti chtějí pomoct. Stejně tak tady má 100 lidí 100 zkušeností a radí dle svého.

No a toto všechno při hledání vztahu jistě pomůže. Ochota pomoct nebo zkusit něco nového - to znamená i poznat více lidí /mít větší příležitost najít pravou lásku. Formuje to charakter člověka a jeho obecné znalosti. Ovšem jestli přijde vztah do měsíce či do 10ti let, to už je o něčem jiném...

Závěrem :)

Pokud hledáš vztah na celý život, dej si tu práci a hledej pořádně. Jistě budeš muset udělat pár kompromisů, s tím počítej.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.15 11:06
avatar

Zdravím, sice se říká, že hlavně musí být člověk spokojený sám se sebou, ale pokud vícero na sobě nezávislých lidí upřímně něco tvrdí, tak to taky možná bude pravda.

Jen tak namátkou - kdysi jsem měla vlasy na ježka. Připadala jsem si hrozně cool, ale až později jsem z fotek zjistila, že ti okolo mě měli pravdu. Vypadala jsem jak debil. A tak dále.

Zkus ty brýle na pár týdnů sundat, jaké budou reakce okolí. Třeba ti fakt nesedí a bez nich prokoukneš.

Záliby bych ale neměnila. Pokud tě něco baví, tak je nesmysl jít od válu a začít něco jiného jen proto, abys byl víc hustej. O tom to fakt není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.15 12:32
avatar

- co je vlastně být "sám sebou"?

Mám takového známého - chová se jako grobián a sprosťák - a s oblibou říká, pokud sám cítí, že to přehnal - "já už jsem holt takovej"! - tedy je sám sebou, pokud definici dobře rozumím. Následkem jeho chování ho nikdo nemá rád - i když se snaží přízeň ostatních si kupovat penězi a dárky, stejně mu to není moc platné. Jelikož ho blíže znám, beru ho sice takového, jaký je, ale je mi ho líto, protože je vlastně svou vinou sám a jedno mu to není.

Tím chci říct, že člověk může být sám sebou, ale přesto by se měl snažit o to, aby svou osobnost sladil s pravidly, společností uznávanými, aby sám sebe ze společenství lidí "nevyvrhoval". Pokud se mu ovšem v takové určité isolaci žije dobře, jeho věc.

Ve Vašem případě jde zřejmě o docela užitečné rady lidí, kteří to s Vámi myslí dobře, takže buďte sám sebou, ale rady přátel a´priori nezavrhujte - naučte se vybírat rady prospěšné - zvláště, pokud se týká vzhledu. Vzhledem k tomu, že jste mladý, Vaše osobnost se ještě vyvíjí a myslím, že není dobré v této fázi zavrhovat dobré rady a poučení ze zkušeností. Až budete starej - už nebude co zdokonalovat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.01.15 22:32
avatar

Zásadně být sám sebou. A uvědomit si, že ti, kdo radí nenosit brýle, to s Vámi rozhodně dobře nemyslí. Pokud by to dobře mysleli, pomohli by s výběrem brýlí, v nichž budete vypadat lépe (čočky každému "nesednou").

O nošení brýlí byste se neměl radit s "kamarády" ani s námi, ale s oftalmologem.

Nechcete-li se stát "nezajímavou nulou" řiďte se svým úsudkem! Dokáže-li si na věci udělat svůj názor a stát si za ním, zaujmete mnohem spíše, než přebíráním názorů od jiných ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.01.15 23:26
avatar

- tazatel se ptá, jestli má dát na rady lidí, kteří to s ním myslí dobře - byl by snad úplnej "vůl" , kdyby o takových radách alespoň neuvažoval !

Stejně tak není zárukou zajímavosti jenom vytvoření svého názoru, ale schopnost konfrontovat tento názor s ostatními a umění přiznat chybu, jestliže se mýlím.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.01.15 19:31
avatar

Lidé, kteří to s ním myslí dobře, by mu neradili, aby přestal nosit brýle. Konfrontovat názor s jinými může někdy být dobré, ale nemělo by vést k automatickému přebírání ...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.