Bezplatny pravník?

Od: Datum: 13.01.15 12:56 odpovědí: 13 změna: 18.02.15 22:27

Dobrý den byl jsem předvolán k soudu a potřebuji prokázat že jsem neviný jako že vim že jsem ale stejně bych si sebou chtěl vzít pro jistotu právníka nebo se snim alespon poradit a tak bych se chtěl zeptat zda je nějaký bezplatný co zastupuje trestní nebo alespon nějaký levný a dobrý pač moje finanční situace je taky těžka děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.15 12:58

Bezplatný právník existuje stejně tak jako supermarket, kde neexistují kasy a lidé zde nemusí za zboží platit! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.15 13:16

danys. Nemáš až tak pravdu. Jestliže máš právo na právníka ex offo, tak si můžeš právníka vybrat. Záleží na soudu, zda Ti ho schválí. A vím, že takto zastupují i právníci, kteří jsou opravdu dobří.

Pro tazatele - tuto možnost máte v případě, že nemáte vlastní příjmy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.15 13:24
avatar

Pokud jste v tíživé sociální situaci a nemůžete si dovolit platit drahého advokáta, pak můžete požádat o pomoc advokátní komoru. Komora vám totiž může v případě odůvodněnosti vaší žádosti přidělit advokáta za sníženou odměnu, či advokáta bezplatně.

Tato možnost je určena jako záruka a možnost dožadovat se spravedlnosti i pro sociálně slabé skupiny obyvatel.

Kontaktovat advokátní komoru a požádat o přidělení advokáta za sníženou cenu či bezplatně můžete na internetových stránkách advokátní komory: www.cak.cz

Bezplatného (či za sníženou cenu )právníka může přidělit i soudce , pokud ho požádáte .

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jananovotnechj
Datum: 18.02.15 22:27

pokud jsi v financni tisni na uradu prace (nebo soc.) ti je cca myslim jednou tydne bezplatny pravnik k dispozici. K soudu s tebou asi nepujde ale muze ti poradit co a jak... pokud mas (mate) nejakou praci muzete si na pravnika pujcit s tim, ze kdyz vyhraje date mu urcite procento. Rozhodne ho neplatte od hodiny...toto jsem jednou udelala ja a napocital si cca za 1h prace 10 hodin a okradl me...dale jsem mu nedoplatila 1000 kc za fakturu (kterou mi udajne poslal) nikdy nepredlozil zadny doporuceny dopis, nic... a za tri mesice to slo k soudu :) to bylo tak rychly! kdyz vymaham sve penize cekam az 2 roky! vlastni pravik me dal k soudu kvuli tisovce, nezavola, nenapise email...muzete to nekdo pochopit? a soud ma vydelano 10 000 tisic po me chteli za soud...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 13.01.15 13:13
avatar

Dobrý den, předvolání k soudu dostává svědek, ale Vy jste asi obžalovaný z trestného činu. Pokud je tomu tak, tak si právníka raději pořiďte a u soudu prokažte, že jste soc.

případ. Ovšem, podrobnosti neznám. Zdravím!

P.S. Pojem levný právník neexistuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.02.15 22:13

A jak se pak dostanou před soud ostatní - obviněný..., .když ne předvoláním? Obžalobu podává SZ. Pokud byl tazatel obviněn, tak byl policejním orgánem o obhajobě poučen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaha
Datum: 13.01.15 13:31

Bezplatná právní poradna je v každém městě. Poradí vám, ale k soudu s vámi nepůjdou.Také právník vám poskytne cca 15 ti minutovou konzultaci zdarma a pak vám řekne,zda vás zastoupí a za kolik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.15 13:38
avatar

Předvolán jako svědek? A je vám sděleno nějaké obvinění? Pokud jste jen svědek, tak byste snad nemusel dokazovat nevinu. No ale ona je to taková neurčitá informace, a my jsme tu povětšině takový amatérští právníci. Asi pro začátek bych se informoval v nějaké bezplatné poradně, alespoň o tom, co mohu očekávat , tam byste taky tomu právníkovi lépe vyjasnil, proč jste předvolán. A jinak jsem našel tohle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ipw
Datum: 13.01.15 13:57

Z vašeho dotazu není jsné oč jde. Cena za hodinu právních služeb začíně někde na 1.200,- Kč - což je laciný právník. Vzhledem k vámi položenému zmatenému dotazu, si právníka určitě vezměte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.15 18:25

Soused měl přiděleného právníka od Komory a to byl super, z turba Plzeň a dostal nakládačku jak bez právníka

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ow
Datum: 17.02.15 21:29

Vinni jsou všichni, před soudem není nevinného. Pokud jste v hmotné nouzi, můžete pořádat o přidělení právníka. Podstatné je i to, v jakém jste postavení u soudu, zda jako obviněný z trestného činu, svědek nebo jde o občansko právní spor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 18.02.15 15:33

potřebujete advokáta - každý advokát je právník (vzděláním), ne každý právník je advokát (povolání)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 18.02.15 22:17

Bezplatný právník - nevím - jak píšete tak asi ex offo. Ale bezplatné právní poradny kupodivu existují, alespoň teda jedna v Praze, kterou jsem nedávno také využil (potřeboval jsem si jenom nezávisle potvrdit nějaké informace ohledně dědictví). Solidní jednání, asi 20ti minutový hovor a opravdu za to nic nechtěli. Je to www.vaseadvokatka.cz . Možno je tam podat i dotaz přez internet - placený 200kč s rychlejší odpovědí nebo i neplacený - tam ale vyřízení odpovědi pouze déle trvá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.