Má obraz hodnotu?

Od: Datum: 11.01.15 17:45 odpovědí: 6 změna: 15.01.15 08:32
avatar

Malíř nějaký pan Jeřábek. Má tento obraz nějakou hodnotu- finanční samozřejmě.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.15 20:09
Podle fotky se to nedá moc určit, záleží na tom, jestli je to originál. Nicméně o Jeřábkovi jsem někdy slyšela a vzhledem k tomu, že je obraz v dobrém stavu a navíc zarámovaný si já osobně myslím, že nějakou hodnotu určitě má, ale kolik to vám vážně nejsem schopna říct.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.15 15:34
avatar

hůů, obraz vypadá prapodivně, resp. z dnešního hlediska velmi neinvenčně, moc bych si od toho nesliboval; se jménem asi bude ta potíž, že Jeřábků malířů bude víc - ten na googlu nejčastější tohle asi nemaloval (i když taky mohl - za pár desítek let se styl může proměnit jakkoliv); tipnul bych, že cenu to bude mít čistě dle vůle a nálady kupujícího, a že z hlediska odbornější výtvarným uměním se zabývající komunity bude obraz v podstatě bezcenný, takže cca pár stovek (můj laický a na základě 1 fotky utvořený názor)

doplněno 14.01.15 19:42:

o rámu jsem se už pro zjednodušení nechtěl zmiňovat, za prvé k tomu nemám co říct (k obrazu se nějakou letmou zmínkou přece jen vyjádřit odvážím), a pak - zájemce o rám se asi neobjeví tak lehce, i tak nejspíš budeme zas u stovkové záležitosti - nejde o to, kolik by stál rám nový, stačí si vzít ceny jiných starých prodávaných obrazů v rámech - nemám pocit, že by to vždycky byly aspoň tisíce (ale jak jsem napsal, k rámům a jejich očekávatelné hodnotě se nechci vyjadřovat); mimochodem to už bysme možná mohli spekulovat i o ceně plátna (jestli to je na plátně) - to taky něco stojí, takže by se možná vyplatilo si pořídit plátno staré)
(očekávat, že se cena zdvojnásobí tak, že se prodají samostatně rám a obraz..., sotva)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.15 15:57
avatar

Započítal jste rám?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.15 19:06

Prosím, mohl by jste mi napsat, zda nejste v rodinné přízni s Jeřábkem (Čáslavsko)? Zaslal bych vám kontaktní info pro další komunikaci (nejde o obraz ani jeho hodnotu).

Předem děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.15 21:23
avatar

Asi vůbec ne. Jsem z Jížní moravy - u Brna ... rodina jde daleko a neznám všechny ale pochybuji o tom že by nějaký Jeřábek byl rodina.

Datum: 15.01.15 08:32

Děkuji. Pokud jde o obraz od Václava Jeřábka, tak bych možná znal jeho původ a jeho cena by pravděpodobně nebyla vysoká.

Zkuste na netu najít ocenění obrazu. Na trhu operuje společnost, která zdarma obrazy ohodnotí a případně zařadí do aukce.

Myslím, že je to rodinná firma otce a syna.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.