Hmotná nouze student

Od: Datum: 11.01.15 13:58 odpovědí: 4 změna: 17.01.15 15:34

Dobrý den,

mohu vás poprosit o rady ohledně hmotné nouze? Jsem 18.letá studentka střední školy. Bydlím u kamarádky v nájmu mám jeden pokoj ale jsem tam jen na víkendy,protože studuji jinde kde jsem na internátu.Odešla jsem od rodiču ,protože mi nemužou platit školu protože mám 6 sourozenců a atmosféra není doma vůbec dobrá. Mohu si zažádat o hmotnou nouzi na živobytí nebo nemám nárok? S rodiči jsem dohodnuta na výživném 500kč a mám to od nich podepsané více mi nemohli dat.Brigády během školního roku nemůžu akceptovat protože chodím na prestižní školu s odpoledními školními aktivitami a o víkendu mám zápasy.

Děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.15 16:23
avatar
Problém bude v tom, že na to abys měla nárok na příspěvek na bydlení,( až 4500,- ) který by ti z dávek hmotné nouze pomohl asi nejvíc, musela bys doložit že tam máš půl roku trvalé bydliště a výši nájmu.Ostatní dávky v hmotné nouzi jsou jednorázové a moc tě nevytrhnou.
doplněno 11.01.15 16:39: Možná mě opraví někdo kdo se ve věci orientuje líp že jsou to tři měsíce a ne šest. Nehádám se je to už nějaký pátek co jsem se zajímal o to z čeho by platila nájem plnoletá studentka bez příjmů pokud by se chtěla osamostatnit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 11.01.15 16:49

500,- Kč výživné je hodně málo. Kdo nyní platí prestižní školu, odpolední aktivity, víkendové zápasy, internát, stravné atd? Pokud se hodláte osamostatnit, budete muset ze svých zájmových aktivit slevit a chodit po brigádách.. S příspěvkama vám neporadím, neznám je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.15 14:50
avatar

Reakce na Totak: Podmínkou přiznání příspěvku na bydlení je trvalý pobyt v bytě, pro který se o přídavek žádá (délka TP se nedokládá) a platná nájemní smlouva na jméno žadatele. Tři měsíce se vztahují k období, za něž se dokládají příjmy a výdaje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.15 15:34
Budeš holt muset něco oželet a najít si nějakou brigádu a ne jen čekat s nataženou rukou kdo ti co dá!
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.