Formulář pro osvobození od R a TV poplatku

Od: Datum: 10.01.15 16:57 odpovědí: 17 změna: 17.01.15 12:56

Protože mám nízky příjem žádám si každých 6 měsíců o osvobození od rozhlasového a televizního poplatku. Platbu těchto poplatků mám vyřízenou přes SIPO a proto o jejích osvobození žádám na poště. Zajímá mne jestli někde v internetu je k dispozici formulář pro toto osvobození tak aby ho šlo v počítači vyplnit a pak vytisknout. Jde mi o to, že bych si to rád doma připravil abych pak na poště s tím už nemusel zbytečně zdržovat. Zkoušel jsem to v internetu hledat, ale nikde nic takového nemohu najit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 10.01.15 17:09

Pokud je formulář na poště, proč si ho neodnést, není na webu pošty, či RRTV? A co televize česká? Nebo si ho tam vyžádejte. Tak napíšu volně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.01.15 17:37

Na stránkách české pošty jsem to nikde nenašel. Na stránkách ČT a ČR to asi někde je, ale je to jiný formulář pro ty co to platí přímo ČT a ČR na jejích účty. Kdo to platí přes SIPO tak je tento formulář jiný a je na poštách. Ano bylo by asi možné si to vyžádat na poště ale mne jde spíše o to abych to měl v počítači a před tiskem si to mohl vyplnit a nemusel to dělat ručně tužkou. V internetu jsou k dispozici kdejaké různé formuláře a tak jsem si myslel jestli náhodou někde není i toto. Divím se, že na stránkách české pošty to není.

Datum: 10.01.15 18:26

Zde máte ty formuláře: http://zip.er.cz/3034

Ohodnoceno: 1x

Od: pnb
Datum: 10.01.15 20:07

zolik: Děkují, ale bohužel to není ono.

Datum: 10.01.15 21:40

x: Taky děkují, ale bohužel to také není ono. Mne jde o formulář který používá česká pošta pro ty kteří ty poplatky plati přes SIPO.

Datum: 10.01.15 22:15

Bohužel, tenhle formulář nikde nestáhnete. Na poště jej orážíme přímo dle údajů z počítače. Pokud je doklad ručně vyplněný, je to chyba a stejně to budete muset na poště dělat znovu...

Datum: 10.01.15 22:33

cocinkamichalka: Faktem je, že tento formulář se asi nikde nedá stáhnout. Nechápu ale proč to pošta někde na svých stránkách nezveřejni. Nevidím žádný rozumný důvod proč by se to zveřejnít nemohlo. Nevím co je myslené tím orážením přímo dle údajů z počítače. To, že ručně vyplněný formulář je chyba je nesmysl. Já si to na poště běžně ručně vyplňuji (jinak to ani nejde) a nikdy jsem s tím neměl žádné problémy.

Datum: 10.01.15 23:16

O který formulář přesně vám jde? Buď je jeden bílý s modrým popisem, kde se vypočítává částka životního minima atd. Pak je druhý formulář pro ohlášku R+TV a ten je více barevný (žlutý a červený), a ten se oráží přímo z počítače.

Datum: 10.01.15 23:33

cocinkamichalka: Jde mi o formulář s modrým popisem, kde se vypočítává částka životního minima atd..

Datum: 11.01.15 12:16

Zítra na to v práci mrknu, nemám ten formulář v ruce každý den... ;) Jako jediný důvod, proč nelze formulář poskytnout "veřejně", vidím to, že související předpisy se často mění a formulář musí být vyplněn přesně dle našich poštovních (někdy i nesmyslných) předpisů - např. částka životního minima se násobí koeficientem, výsledné číslo se NESMÍ zaokrouhlit atd. atd. Zřejmě se předpokládá to, že si klient sám toto nedokáže správně vyplnit. *nevi*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.01.15 16:09

cocinkamichalka: Děkují moc za ochotu se tím zabývat. V tom, že formulář musí být vyplněný přesně podle poštovních předpisů bych neviděl problém proč by tento formulář nemohl být veřejně dostupný na stránkách ČP. Ono asi každý poštovní formulář by asi měl být vyplněný podle poštovních předpisů. Pracovnice na poště když takový vyplněný formulář převezme tak by ho snad měla zkontrolovat jestli je vyplněný zprávně a pokud ne tak toho kdo ho podává požádat o opravu nebo o vypsání znova nového formuláře. Na tom formuláři je přesně uvedené co konkrétně se má uvést a kolikáti vynasobit a tak mi osobně to nepřipadá až tak hodně složité. Předpokládám, že každý kdo absolvoval alespoň ZŠ by s tím snad neměl mít problém. Navíc součástí tohoto formuláře je čestné prohlášení kde ten kdo to podává prohlašuje, že údaje které uvedl jsou správné a pravdivé a splňují podmínky pro přiznání toho osvobození. Z toho vyplývá, že za správnost údajů odpovídá ten kdo tento formulář podává a ne pošta.

Mám slabší zrak (používám brýle) což mi způsobuje problémy při vyplňování toho formuláře (nevidím pořádně na to) a bez použití lupy to těžko zvládám. Někdy když požádám na poště pracovnici pošty aby mi to vyplnila podle údajů které ji k tomu poskytnu tak více či méně ochotně mi vyhoví a já to pak pouze podepíšu. V prosinci jsem ale na poště natrefil na hodně neochotnou pracovnici která mi to odmítla vyplnit a řekla mi, že když na to pořádně nevidím tak mám požádat někoho aby mi to vyplnil. Kdybych si tento formulář mohl odněkud stáhnout do počítače a v něm vyplnit a pak vytisknout tak by mi to dost značně usnadnilo jeho vyplňování a na poště bych s tím zbytečně nezdržoval.

Datum: 15.01.15 20:14

Dobrý den,

tak jsem se konečně dostala k tomu se na ten tiskopis podívat. Vyplňuje se průpisem, tak proto nejde stáhnout a vyplnit na PC. Pokud chcete, můžu Vám nějaké formuláře poslat domů. Berte to jako nabídku pomoci za neochotnou pracovnici ;)

Datum: 16.01.15 12:20

cocinkamichalka: Děkují moc za ochotu se tím zabývat. To, že se to vyplňuje průpisem podle mne není dostatečný důvod proč by to nemohlo být k dispozici v internetu s možností vyplnění v počítačí a pak vytisknuti. Ten formulář by přece šlo vytisknout 2x a pak jeden by zůstal na poště a druhý by potvrzený dostal zpět žadatel o to osvobozeni. Nejlepší by ale bylo kdyby to bylo možné podat přímo přes internet bez nutnosti návštěvy pošty, ale to bych po české poště asi chtěl příliš hodně.

Datum: 16.01.15 20:30

To asi ano Kdybyste se rozmyslel, ozvěte se.

Datum: 17.01.15 12:56

cocinkamichalka: Nevím v čem bych se měl rozmyslet a konkrétně ohledně čeho se měl ozvat. Pokud ale máš na mysli to zaslání těch formulářů, tak to by asi bylo zbytečné. Ty formuláře bych si snad mohl vyzvednout na poště a snad by mi jich tam mohli bez problémů poskytnout. Bylo by asi zbytečné to zasílat.

Situace je bohužel taková jaká je tj., že to ČP v internetu nemá nikde zveřejněné i když podle mého názoru by tomu asi nic nebránilo. Stejně tak jak jsou na stránkách ČP k dispozici např. podací lístky a asi i jiné věci tak by tam mohl být i tento formulář, ale to by se musel najít někdo kdo by ho udělal a dal ho tam a až tak iniciativní lidi u ČP asi nepracuji. Z e-mailové komunikace s ČP ohledně toho jsem měl dojem, že pani která se mnou komunikovala možná ani pořádně nevěděla o jaký formulář se mi jedná a asi se tím ani nebyla příliš ochotná zabývat. Sice nejedná se o nic co by mne nějak hodně trápilo a bez čeho bych se neobešel, ale trochu by mi a možná i některým dalším lidém to mohlo usnadnit vyřizování toho osvobozeni.

Ještě jednou velmi děkují za ochotu se tím zabývat a to i přes to, že se nakonec nic ohledně toho nevyřešilo.

Datum: 12.01.15 14:39
Tak jsem ohledně toho formuláře napsal dotaz české poště a odepsali mi na to tento nesmysl:Dobrý den,zmíněné formuláře Česká pošta, s. p. na svých stránkách nenabízí, neboť se jedná o formuláře České televize a Českého rozhlasu, nikoliv pošty. Požadované formuláře lze stáhnout přímo na stránkách České televize a Českého rozhlasu.S pozdravemJana PulcerováCall centrumMyslím, že si tato paní s odpovědi nedala příliš práce když to odbyla takovým nesmyslem. Předpokládám, že tato paní možná ani neví, že nějaký takový formulář na poštách existuje.
doplněno 12.01.15 14:57:

Text příspěvku jsem kvůli lepší přehlednosti zformátoval, ale bohužel se to nějak nevložilo zformátovaně tak jak jsem chtěl a trochu se to znepřehlednilo. :(

Tak to asi bohužel bývá když je něco tak "suprově" naprogramované, že to pak nefunguje jak by mělo. Není nad phpBB.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.