Tvorba nové krve - prospěšné?

Od: Datum: 10.01.15 14:51 odpovědí: 6 změna: 11.01.15 12:27

Dobrý den,

už párkrát jsem od někoho zaslechl, že prý je dobré, když člověk chodí darovat krev - ale ne kvůli tomu, že tu krev použijí pro pacienty, ale spíš pro to, že tělo pak vytváří krev novou a díky tomu "mládne".. Co je na tom pravdy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mate59
Datum: 10.01.15 14:59

Krev se mení v tele tak či tak, krvinky, destičky atd mají svou životnost,odumírají a vytváří se nové.Stráta krve cca 500 ml pŕi odberu u muže nepoškodí organizmus a je nahrazena.Určite to nemá vlyv na mládnutí, organzmus potrebuje na utvorení nové krve více "materiálu" ve forme minerálú,prvkú,hlavne železa.Tvrzení není vedecky podloženo.

Ohodnoceno: 5x

Od: asemptik
Datum: 10.01.15 15:28

Děkuji

Od: honzajs122
Datum: 10.01.15 16:00

Já o tom taky někde četl, že občasná výměna krve je prospěšná, chlapi darovat a ženy to mají "přes měsíčky"...ale nejsem schopen ten zdroj dohledat...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.15 11:09
Zastánci léčby pouštěním žilou s touhle teorií určitě nadšeně souhlasí. Je to starověký způsob léčby a asi na něm něco bude, když se okrajově používá do dnes.
Já osobně chodím darovat krev proto, že to může někomu zachránit život. Že bych po tom nějak omládnul se tvrdit nedá ale aspoň mi na pár dní klesne vysoký tlak
Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.01.15 12:08

no já myslím, že vaše krev následkem darování asi moc neomládne.

Jsem se na tento problém taky kdysi ptal a dozvěděl jsem se, že červené krvinky prý žijí maximálně šest týdnů. (Jestli to není pravda, tak mi lékaři nenadávejte.) Darováním krve prý pouze dočasně poklesne krevní tlak, který se ale rychle obnoví a za pár dní po odběru jste prý víceméně tam, kde jste byl před odběrem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.15 12:27

Dobry den, nekomu to opravdu muze pomahat, treba pri hromadeni zeleza v krvi, ale ze by jsem mladnul, tak takovy pocit nemam :)

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.