Partner nepřispívá na domacnost

Od: Datum: 09.01.15 12:00 odpovědí: 9 změna: 27.12.15 23:39

Potřebovala bych poradit. Žiji s partnerem 5 let. Měli jsme doteď moc hezky vztah. Chodí do prace, věnuje se moc pěkné me 8lete dceři z prvního manželství. Máme stejně zájmy. Nehadali se. Myslela jsem si ze je to ten pravý partner pro život a moc ho milovala. Před rokem přišel s tím ze ma dluhy z minulosti, z podnikání. Ze neplatil zbytek uveru. . Nějak na to prý zapomněl. 180 tisíc. Ty peníze jsem mu dala. S tím ze mi to bude splácet. Říkala jsem si ze každy se muže dostat do nesnazi. A nechtěla aby na nej přišla exekuce nebo podobně. Před dvěmi měsíci se nám narodil syn. Partner ho nade vše miluje, maximálně se mu věnuje. O Vánocích jsem zjistila ze mi neposlal peníze na účet na domácnost. Udeřila jsem na nej a přiznal se ze musel zaplatit čast dluhu. V minulosti investoval ve svém nájemní bytě do kotle a a tudíž neplatil nájem. Dohadovaĺse s vlastníkem odpuštění nájmů vzhledem k investici. On na to ale nechtěl přistoupit. O tom vím., protože mi to říkal již před 3 lety. Tvrdil také ze to ma vyřešeno. Nemel - dluh 170 000. Teď přišlo jeho zaměstnavateli ze mu ma odvádět dluh z platu. 15000 měsíčně tvrdí. Na mou otázku jak to hodlá řešit mi odpověděl jestli mu půjčím. Řekla jsem ze ne. Tak ze to tedy bude splácet ale už mi nebude moci nic přispívat na domácnost. Ze už mu nic nezbyde. Ma plat cca. 25000. Ma dvě deti z předchozích vztahu. Alimenty jsou 2* 4000kc. Tudíž jelikož se mnou žije na hromadce, na nás už nic nezbyde. Nějak se mi to ale nezdá přece mu musí nechat nějaké životní minimum? Už nevím jestli mu mužů věřit. Co když těch dluhu ma víc.. A jednoho dne mi domu vrazi exekutor? Jinak moje Fin. Situace je dobra. Měla jsem před mateřskou dobrou práci. Mám dost ušetřeno pro strýčka příhodu, tudíž na něm nejsem závislá a on to ví. Bydlí v mem bytě. Jak by jste reagovali vy? Poraďte prosím děkuji

doplněno 09.01.15 13:03: Jenomže me to urazí. Zneužívá toho, ze já peníze mám ušetřené a ze nás mám z čeho živit i bez nej. On teď si mysli, ze budu po dobu co splácí dluh živit i jeho. Přijde mi jako povinnost, aby muž zabezpečil rodinu. On to ale přehrál na mne. Mám v úmyslu mu sbalit věci.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.15 12:42
avatar

jj, podobný případ stal v mojí blízkosti, proto o této věci něco vím.

Proto radím : raději si vašeho přítele neberte, protože by se ještě mohlo stát, že někdo propojí jeho dluhy s vašimi našetřenými penězi.

Váš účet a hospodaření striktně držte mimo dosah vašeho přítele.

Třetí a hlavní věc : Měla byste přitvrdit, ať máte ve věci jasno. Váš přítel vás obelhává a podle toho co píšete, nebude přispívat ještě hodně dlouho. Splácení dluhů srážkou z platu je hodně tvrdá metoda, která se použije, když měkčí metody nezabírají. No a jestli se jedná o exekuci na 15,000 z platu 25,000, pak má váš přítel dluhů pravděpodobně víc.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: pepa224
Datum: 09.01.15 12:54

Rozhodně držte své úspory stranou, dle popisu musí mít partner toho vícero.

Je sice krásné že stará o děti, ale aby to nebylo mazání medu kolem pusy... Je to psychologická hra na city, může se stát, že Vás takto obere o prachy ... Měl sem ségru, která žila takto s chlpem a říkal jí samé, cukroušku, slaďoušku, a zdrobnělinky a sestře nikdy takové věci nikdo neříkla, tak mu všechno platila, bydlel u ní, měl se jako prase v žitě, jenže segra neměla žádnou chvilku pro sebe, neustále jí byl za zadkem a parazitoval na jejím platu, nyní s ním už není.

Držte se holka ! Ať přispívá,pokud může...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.01.15 20:27
avatar

@figurek z čeho plyne, že je více exekucí, když je exekučně zabavitelná částka 15.000,-

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.15 13:22
avatar

Já bych mu sbalila věci. Parazituje na Vás. A nejedná na rovinu. O svých dluzích Vám měl říct, než jste se sestěhovali, pro to není žádná omluva. Nejsou to malé částky a že na to "zapomněl" bych mu tedy nevěřila, na toto člověk prostě nezapomene. Spíše Vám to úmyslně neřekl a teď dělá chudáčka protože ví, že Vy jste zajištěná. Asi umí hrát dobře na city, protože jinak byste ho nejspíše vykopla už dávno. Já jsem také měkkota, první dluh bych ještě překousla, ale ten druhý na nájemném již ne. Opravdu to zavání jeho "vychcaností".

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.15 13:30

tak pokud má mzdu 25 tisíc (čistého?) a tři děti, tak nezabavitelná částka je baj oko 17. tisíc - pokud se tedy jedná o běžné dluhy (půjčky a tak). to znamená, že ze mzdy by mu mohli srazit jenom zhruba osm tisíc, nikoli patnáct. na druhou stranu těch patnáct sražených by odpovídalo, kdyby měl v nezabavitelné částce uznané jenom jedno dítě a pohledávka byla přednostní. tedy přeloženo kdyby exekuce (nebo jedna z exekucí) byla na výživné na starší děti. zas by to ale znamenalo, že z těch zbylých deseti se už nemusí platit výživné na starší děti, protože na ty už jdou srážky ze mzdy.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.01.15 13:41
avatar

Pokud má 25.000,- čistého, takto souhlasí. Pokud se jedná o přednostní exekuxi, tak mu letos zůstane z platu 9.148,- (plus mínus nějaká koruna, nechce se mi to počítat). Z toho když zaplatí 8.000,- alimenty, tak opravdu je na tom blbě. Pokud ten vztah míní upřímně, tak si s ním sedněte, ať naleje čistého vína, vemte tužku a papír (nebo excel) a začněte počítat, kdy je schopný se z toho vyhrabat. Pak budete vědět na čem jste. Pokud to nebude chtít řešit, tak je to divné. Na druhé straně se člověk nerad tímto chlubí a někteří do toho spadnou ne vlastní vinou nebo vlastní neznalostí.

Řešit vše hned rozchodem nemusí být vždy to pravé. Na druhé straně, pokud je šikovný je schopen pomoci více v domácnosti. A to mluvím z vlastní zkušenosti. Úpravama na baráku jsem ušetřil na elektrické energii 25.000,- za rok, opravim prakticky cokoliv a nemusí schánět žádné řemeslníky a platit je. Nemohu sice přispívat penězi jak bych si představoval a ještě dva roky nebudu, ale na druhá straně se nemusí vydávat peníze za řemeslníky na údržbu. Zvažte v klidu pro a proti. I když je člověk v dluzích, ale splácí a věnuje se rodině, tak je to k nezaplacení. Jen si hlídejte svoje peníze. Pokud by se jednalo o sňatek, tak se nše nechá ošetřit předmanželskou smlouvou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.15 20:34
avatar

Dobrý večer, připadá mi, že to čisté víno, které vám nalil, nebylo až tak čisté a ještě v něm toho hodně plave. Partner z vás vylákal 180 000 na dluh, který nesplatil, když mu zbývá 170 000, (případně vám zatajil ještě jeden, stejně velký) na domácnost nepřispívá a ani nebude a ještě si vám bez uzardění řekne o další půjčku. To je docela silné kafe. Do vaší finanční situace nevidím, možná to má nějaké rozumné vysvětlení, ale obávám se, že s takovou morálkou přítele můžete toho exekutora opravdu čekat a není to nic příjemného, to mi věřte.

Známá si to prožila s patrnerem, jehož žena se s ním odmítala rozvést a dělala dluhy a exekutoři si u kamarádky podávali dveře. Líčila, jak ponižující bylo, když jim musela dokazovat, že televize, sedačka, stěna a jiné vybavení bytu je její (on se přistěhoval za ní do jejího baráku s igelitkou) a exekutoři se jí hrabali v šupleti se spodním prádlem a hledali peníze. Kupodivu se nerozešli, a přestože přítel nedělal a dělat nikdy nebude, dospěla k závěru, že jí za to stojí, splatila jeho dluhy a vzala si ho za muže a drží si ho jako domácí sluníčko, protože ani v hospodářství jí nijak nepomůže, je líný a nešikovný.

Moje rada - zkuste především zjistit, jakým kanálem a kam mizí peníze, jestli partner fetuje, hraje automaty, má jinou neřest, kam vede tento penězovod, nebo se to dá opravdu rozumně vysvětlit splácením dluhů, které se ale nijak nezmenšují.

Pak udělejte sama osobní rozhodnutí, jestli je opravdu tak skvělým tátou a milujícím manželem, který vám za všechny tyto potíže stojí. Pokud ne, víte, co máte dělat - zabalit mu kufry, což samozřejmě velí zdravý rozum nejen všem, co váš příběh čtou, ale určitě i vám. Ale ne vždy hraje rozum prim a někdy ho přehluší srdce.

Pokud vám za to stojí, navštivte poradnu při finanční tísni (např. jedna tady, je bezplatná) a domluvte se s nimi, jak situaci řešit. Písemně udělejte s partnerem smlouvu a rozumný plán, jak dluhy bude řešit a kolik vám bude splácet a kdy.

Pokud to nebude fungovat, pak asi ani váš svazek dlouho nevydrží a je otázkou, kolik přítel ještě založí následovně vztahů a naseká dětí, než skončí na ulici nebo ve vězení. Pochybuji, že bude schopen na všechny děti dlouho zodpovědně platit alimenty.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.01.15 22:03

vyhnat na mráz drive nez bude pozde, a najdete si lepsiho,treba me.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.15 23:39

Dobrý večer, naprosto Vás chápu. jsem v podobné situaci, jen neřeším to, že jsme manželé, nebo ve společné domácnosti. jedná se o to, že jsem se začala starat o člověka, který prošel závislostí...Dluhy, exekuce, psychická labilita. Jinak je to člověk velmi inteligentni a šikovný, ale prostě od dětství si prošel dost těžkými věcmi. No a já začala dělat charitu. nebylo to a není to snadné. Pořád omlouvám různé úlety, abych nebyla příčinou depresí. Jenže stává se stále častěji, že jsem právě z důvodů, že jsem velmi dobře finančně zajištěná, zneužíváná k tomu, abych platila prakticky všechno, co si pán vymyslí. Jídlo, oblečení, jízdné, telefon. Nakonec si ještě připadám, že nedělám dost pro to, aby byl pán spokojený. Navíc mne ještě kritizuje za to, že koupím něco, co mu tolik nechutná, že nedosává dost, že má hlad. když přijde na návštěvu, tak si chodí do lednice, jak ho napadne ač byl upozorněný na to, že se mi to nelíbí, a že by měl ctít nějaká pravidla. Vydrží to tak max. jeden dva dny, ale "levný život" ho nutí mít na mě stále větší nároky. Opravdu se už mezi námi vytvořil vztah "matka x syn" než přátelství. Vybavila jsem mu byt, platím nájem...někdo namítne, že musím být úplná husa, když tohle všechno dělám. Našla jsem mu i několikrát práci. chvíli vydrží...teď se zrovna drží, tak jsem zvědavá, zda bude nějaká výplata.Jsem ve stádiu, kdy opravdu budu nucena úplně uzavřít kohoutek. Ne proto, že bych nevyšla finančně, ale proto, že já jsem příčina toho, že on nená prostor k tomu, aby byl odpovědný sám za sebe a vzal na sebe to břemeno odpovědnosti. Vím, že to bude těžké, ale opravdu se nedá nic dělat. Navíc, on má představu, že jsem naivní a nevidím mu do karet, ale opak je pravdou, proto jsem odpovědná za to, co udělám, když vím, co mu může prospět. Charakter se pozná v krizových situacích. Tak alespoň bude mít možnost projevit, zda má raději mne nebo ten "levný servis", který jsem mu poskytla. Je hezké mít sociální cítění, ale všechno má své meze. Přeju hodně štěstí i síly!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.