Bez praxe - co psát do životopisu?

Od: Datum: 08.01.15 21:09 odpovědí: 8 změna: 10.01.15 16:03

Dobrý den,

jsem po škole už hodně dlouhou dobu bez práce. Nemám doposud žádnou praxi na HPP a ani s brigádami to není slavné. I když se hlásím víceméně na dělnické pozice, kde nemají v podstatě žádné specifické požadavky, tak mám pocit, že mě tento fakt hodně diskvalifikuje. Chci se tedy zeptat, jak byste to řešili v životopisu. Mám si nějaké zkušenosti vymyslet? Jinou možnost už pomalu nevidím. Už nejsem nejmladší a čím déle budu v téhle situaci setrvávat, tím více se budou moje šance snižovat. Někde ve fabrice jim můžu nakecat ledacos a nikdo to nebude ověřovat. Problém je, že při nástupu musím doložit buď zápočtový list, který nemám nebo potvrzení o evidenci, kde uvidí, že jsem byl hodně dlouho bez práce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: faithoncemore*
Datum: 08.01.15 21:35

Zdravím. Přijetí podřadné práce (a souběžného hledání dál) Tě nijak nediskvalifikuje. Vím o čem mluvím i z vlastní zkušenosti. Tato pýcha Tě navíc nijak nešlechtí v očích budoucích zaměstnavatelů. Lhaní tedy rozhodně nedoporučuji a pochybuji, že Ti ho zde někdo doporučí. Radím dojíždět za zajímavou prací třeba i nějak dál (časem je možno se přestěhovat, když přežiješ zkušební dobu), nebo pokud Tě ponižuje nekvalifikovaná práce doma, můžeš si celkem dobře vydělat nekvalifikovanou prací v cizině, znám několik mladých kluků, kteří jezdili pinglovat do Skotska a vydělali si opravdu dobře.

doplněno 08.01.15 22:45:

Už tomu rozumím lépe, nu, tak v tomto případě bych asi opravdu zvážila tu rekvalifikaci přes úřad práce, jak radí kolega; někdy lze na ni navázat získáním dotovaného pracovního místa - že zaměstnavatel s Vámi sepíše pracovní smlouvu například na 1 rok a ÚP mu za to bude vyplácet několik tisíc měsíčně, čímž se zaměstnavateli sníží mzdové náklady a motivuje ho to tím pádem "risknout" to s Vámi, i když nemáte praxi. (jmenuje se to Společensky účelné místo vyhrazené pro uchazeče)

Také, pokud jste v evidenci ÚP delší dobu, je jedna z cest požádat si o přísvěvek na nějaké konkrétnní vybavení, když byste plánoval zahájit SVČ. Pozor, zažádat se musí dopředu, ještě než se živnost zahájí. Rovněž vybavení se musí nakoupit až poté, co případný příspěvek obdržíte. Nedávají na žádné věci, které nevypadají nereálně, a také nedávají zrovna mnoho (jen na to nejnutnější pro rozjezd) a příspěvek není nárokový. Jmenuje se to Společensky účelné místo zřízené uchazečem. Přesto znám několik lidí, kterým toto na rozjezd pomohlo. Znám pána, kterému takhle zaplatili nářadí, které potřeboval, aby mohl zahájit SVČ na práce v lese - pily atd., nebo jiný pán dostal peníze na soustruh, další zas nářadí na klempířinu - ale ten měl pak potíže udržet SVČ přes zimu, atd. Můžete to probrat se svou poradkyní na úřadě práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: horac
Datum: 08.01.15 22:08

Blbě jsem se vyjádřil. To že nemám praxi mě diskavalifikuje i při hledání té "podřadnější" práce. I když se hlásím někam do fabriky, tak to prostě vypadá blbě. Dají přednost raději někomu, kdo už něco dělal, což chápu. Jak se z toho ale vymanit (bez praxe nedostanu práci a bez práce nikdy nezískám praxi)? Jak už jsem psal, nevidím jinou možnost než zalhat.

Datum: 08.01.15 21:47
avatar

co to zkusit z jiného konce zajít na ůřad práce zkusit si vybrat nákej rekvalifikační kurz ten absolvovat a tím se pracovní šance zvedne

tímto si prošla moje dcera furt se nemohla slušně uchytit a to měla logistiku s maturitou dotlačili sme jí na pracák prošla rekvalifikačním kurzem a při praxi na sociálním odboru se zalíbyla šéfové a ta si jí tam už nechala dnes má svůj kancl zvedli jí plat a je spokojená

jinak vymejšlet si do životopisu -já to kdysy taky dělal se může obrátit proti vám ,stačí aby si vás chtěl zaměstnavatel vyzkoušet a problém je na světě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.15 22:21
avatar

Zdravím, někdy je potřeba odkroutit i trochu praxe zdarma. Zkuste se přímo domluvit ve firmách, které by vás zajímaly. Nebo nedávno tu komo uváděl tyto možnosti praxí zdarma: http://www.stazevefirmach.cz/ nebo http://www.stazepromlade.cz

Když práce není, musíte trochu slevit z požadavků, popojet si za ní a vydržet třeba ubytovnu po nějaký čas, či absolvovat rekvalifikaci nebo začít podnikat na sebe. U nás třeba přijmou velké množství skladníků i s ubytováním. Když si tam někde doděláte praxi, získáte papíry na ještěrku, případně se naučíte pracovat s programy skladového hospodářství, za rok už budete mít daleko vyšší cenu na trhu práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: horac
Datum: 09.01.15 22:03

Nechci, aby to vyznělo nějak arogantně, ale já už nemám moc kam slevit. Snad jen domluvit si na pracáku zametání ulic. Jak jsem uvedl, hlásím se na různé dělnické pozice. Vypadá to ale, že mě prostě nikde nechtějí. Přiznávám, že za svou situaci nesu vinu. V minulosti jsem neudělal vše, jak by bylo záhodno a teď je mi přes 20 a nemám žádné zkušenosti. Mít v životopisu v mém věku vypsané jen školy prostě nevypadá dobře. Napadá mne, že si vymyslím nějakou praxi na podřadnější pozici a když se v tom náhodou bude někdo zpětně vrtat, tak se přiznám, že jsem dělal na černo. V dnešní době to podle všeho není nic mimořádného.

Datum: 09.01.15 22:18
avatar

pkd jste alespoň něco dělal,byť načerno beze smluv... tak si to klidně napište jako brigády

Ohodnoceno: 0x
 
Od: horac
Datum: 10.01.15 16:03

nedělal, ale pokud se někdo bude podivovat, proč jsem byl tak dlouho v evidenci, tak se jakože doznám k práci na černo (tím se vysvětlí praxe a chybějící dokumenty)

Od: zztop*
Datum: 09.01.15 22:26

dejavu: Můžu se zeptat co je to za kraj kde hledají skladníky a nabízí i ubytování? Já hledám u nás (Brno) a přetlak je tu docela šílený i na ty blbé skladníky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.