Zápočtový list

Od: Datum: 08.01.15 09:04 odpovědí: 4 změna: 08.01.15 18:17

V roce 2007 mi opomenul zaměstnavatel vydat zápočtový list, teď po těch letech již ta firma zanikla. Kdo mi vydá kopii.

Moc děkuji Stanislav


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.15 09:47
avatar

no ale to je i vaše chyba, že jste ho v té době po něm nenárokoval, zaměstnavatel je povinen Vám vydat zápočtový list nejpozději do 8 dnů od ukončení pracovního poměru. Pokud se tak nestalo obraťte se na místně příslušný úřad práce.

vy jste do této doby nikde nepracoval? zápočtový list (nebo kopii) po vás měl chtít ten následující zaměstnavatel (a nebo úřad práce)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.01.15 11:28
avatar

A vy jej po takové době ještě potřebujete,nebo jste od té doby nikde nepracoval a nebyl ani registrován na ÚP?
Já osobně také nemám zápočtáky ani jeden-všeechny jsem je odevzdával novém zaměstnavateli! (abych nelhal-mám jeich skeny v PC! preventivně a zbytečně!)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kolo*
Datum: 08.01.15 14:15

vydá ossz.Socialní pojistovna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.15 18:17
avatar

Toto není správná odpověď. Zápočtový list by tazatel mohl sehnat u zaměstnavatele, u kterého nastoupil potom, protože se zápočťák z minulého zaměstnání vždycky odevzdával u dalšího zaměstnavatele. Ale zápočtový list není až tak moc k ničemu. Nechybí Vám spíš kopie evidenčního listu? Ale ani ta Vám není k ničemu, pokud doba, po kterou jste byl zaměstnán u zaniklého zaměstnavatele, je doložena v databance nárokových podkladů ČSSZ, aby se Vám mohla započítat na důchod.

Požádejte si na ČSSZ, Křížová 25, 225 08 Praha 5, o výpis dob pojištění, a až Vám přijde, zkontrolujte si, jestli v zaevidovaných dobách máte všechno. Jestli ne, zajděte se poradit na Vaši OSSZ.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.