Jak jí získat nazpět?

Od: Datum: 03.02.15 10:35 odpovědí: 11 změna: 13.02.15 10:25

Dobrý den.

Studuju vysokou školu a o rok níž chodila holčina, se kterou jsem se dal dohromady a půl roku jsme spolu měli krásný vztah. Opravdu nám bylo dobře, ale protože slečně na mě vadilo pár maličkostí a neuměla komunikovat, aby mi to řekla, tak mi dala košem před Vánoci. Já jsem s z dlouhodobé nemoci musel přerušit semestr před rokem a tudíž jsem ten půl rok do školy nechodil a teď jsem nastoupil zpátky. Ale, když se na ní podívám, tak mě to strašně trápí, ač to nedávám nijak najevo, a chtěl bych jí zpátky. Chtěl bych jí zpátky a aby mi dala ještě jednu šanci. Dokážete mi tady někdo z vás poradit, jak se mám snažit? Nechci se dvořit, nosit jí kytky, chtěl bych, aby to bylo takové nenápadné, ale přeci jen si toho všimla.

Děkuju za rady, Martin


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.15 11:01
avatar

Pokud slečně na Vás cokoliv vadilo dřív, myslíte si, že nyní už nebude? Že budete jako zázrakem podle jejích představ? Nechápu, proč se chcete snažit získat zpět děvče, které Vám již jednou dalo najevo, že Vás nechce. Respektujte to a poohlédněte se po jiné, vhodnější slečně, která Vás bude mít ráda takového jaký jste se vším všudy. Ušetříte si čas i další trápení a zklamání. Pokud však chcete za každou cenu ještě zkusit své štěstí u této slečny, proč to dělat nenápadně? Zeptejte se jí, jestli by neměla chuť dát si s Vámi třeba někde kafe a popovídat si. Dál už je to na vás...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: donkarel*
Datum: 03.02.15 11:16

Ono dost záleží, co to bylo za drobnosti. Nějaké může vadit, že třeba občas nepřinesete květinu - to je věc, kterou je snadné změnit, prostě se občas cestou k ní stavíte v květinářství a za pár korun a minutu času máte dárek, který jí udělá radost.

Pak jsou věci, které jsou třeba trochu horší, třeba kdyby po vás chtěla abyste se depiloval po celém těle - to už někomu může vadit, zabírá to čas a pak to třeba i drbe a člověk si může připadat špatně. Ale stále se to ještě většinou dá "zkousnout".

A pak jsou takové věci, jako že jí vadí třeba to, že ráno vstanete a jdete se nasnídat, zatímco ona nesnídá. V tomhle se můžete také omezit, ale pak budete mít celý den hlad a časem vás to třeba i začne štvát.

Všechny ty 3 situace výše jsou samozřejmě jenom příklady, v podstatě první věc co mě napadla a nemá to moc logiku samo o sobě ale myslím, že je z toho jasné, že nějaké věci prostě změní člověk rád a z dlouhodobého hlediska ho příliš otravovat nemusí a naopak nějaké věci prostě chvíli vydrží nedělat a pak se k nim třeba vrátí. A to může být taková věc jako nějaká pravidelná činnost, může jí být nepříjemné že stále máte narážky, vyprávíte hloupé vtipy - ano člověk to chvíli vydrží nedělat, být v klidu, hlídat se... ale to za to nestojí a jednou se prostě neuhlídá...

Bylo by lepší alespoň nějakým náznakem uvést, co jsou ty drobnosti, které jí na vás vadily, ať tu nemusíme jenom spekulovat.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: martinzajic
Datum: 03.02.15 11:30

Díky za odpovědi. Vadilo jí, že nosím vousy na bradě trochu a z těch větších věcí to bylo, že když mě někdo někde naštve, tak začnu křičet občas, protože mě něco tak naštve, že prostě bouchnu. Ale ne na ní, ale třeba v metru začnu křičet, že někdo zatarasí vstup do metra a podobné věci. Tím jsem působil asi jako trochu agresivní (Ale už to nedělám, respektive jsem to už od té doby, co jsme se rozešli, nikdy neudělal), ale na druhou stranu jsem byl spíše romantik v tom vztahu, svíčky, posunky, a tak. Vozil jsem jí domů, abychom byli co nejdéle spolu a tak.

Od: martinzajic
Datum: 03.02.15 18:59

Dobrý večer. Děkuji Vám ještě jednou za odpovědi, ale trochu jsem čekal nějakou radu, jak jí třeba opět znovu zaujmout. Třeba by to chtěla zpátky a bojí se az mnou přijít (teoreticky) a čeká, že přijdu já. Jak to mám tedy nenápadně udělat? Začal jsem se o sebe trochu více starat, občas si vezmu do školy košili, mluvím jen slušně, když se mi něco nelíbí, tak nejsem sprostý, což jsem trochu býval, a snažím se být přirozený a chovám se slušně. Je mé obrovské přání a obrovský sen, abychom se k sobě zase vrátili. Myslím si, že je ještě brzy pozvat ji na kafe. Zkuste mi prosím ještě poradit něco jiného. Opravdu mi na tom záleží, a moc! Děkuju všem!

Od: martinzajic
Datum: 10.02.15 20:48

Tak jsem zaujal postoj takový, že jsem se začal oblékat trochu "líp," oholil si vousy, které jí vždycky "překáželi." V pátek jsme si prohodili pár sms, kdy na mě byla příjemná, dokonce psala i usměvavé smajlíky. Psala, že jde na ples, tak jsem jí řekl, že pokud bude chvít, může mi z něho napsat. Odepsala, že nic neslibuje, protože tam bude mít hodně kamarádů. Nenapsala, ale podle mě ne proto, že by na mě byla nějak strašně naštvaná a byla mezi námi tlustá zeď, protože to by mi nepsala se smajlíkama a hlavně by nepsala vůbec a nekomunikovala. Opravdu jsme si psali normální konverzaci, kde jsem žádnou odtažitost necítil. Ale nevím. Myslíte, že je dobrý nápad třeba jí napsat, že mi chybí procházky nebo se zeptat, jestli se neúpůjdeme někdy někam projít? Nebo se na ní třeba nějakým způsobem naháčkovat třeba o hodině volna při vyučování? Blíží se třeba Valentýn, měl bych nějak konat? Děkuju! Opravdu mi na tom hrozně zálěží, zdají se mi o ní sny každou noc a pořád na ní myslím...!

Od: donkarel*
Datum: 11.02.15 09:43

Teď je ještě otázka, jestli i ona je připravena se změnit. Tím myslím nebát se s Vámi komunikovat o problémech, přijmout nějaký kompromis... Nejlepší by podle mě bylo jí pozvat třeba na kafe, procházku apod. a tam jí to všechno říct - že vám s ní bylo dobře, ale také jí říct že vám vadilo, že ona nebyla schopná říct, co jí vadí.

Podle toho co píšete tak mi přijde, že jste na ní mimojiné také dost emocionálně a celkově závislý a to obecně není dobré. Co vy a nějaké sporty, záliby, práce, škola, kamarádi? Kolik těmto aktivitám věnujete času a jak jste je omezoval kvůli této dívce?

Nechci vám nějak brát iluze, ale smajlíky v textu - zvlášť mladí lidé je už píší tak nějak automaticky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.15 10:37
avatar
Podle mě si jen něco na nalháváte. Váš zájem cítí, ale odepisuje vám jen slušnosti, já podle toho, co jste napsal, nevidím žádný zájem z její strany.
Zkusím bych jí ještě někam pozvat, ale pokud vás odmítne, nechal bych to už být.
Rozešla se s vámi, pravděpodobně udělala tlustou čáru za vašim vztahem. Měl byste to udělat taky. Jste mladý, měl byste vztahy brát více s nadhledem a ne se upnout na jeden vztah, který kdysi byl...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: eeeej
Datum: 10.02.15 20:57

dobrý den, myslím že v tom bohužel bylo ještě něco jiného. Můžete zkusit chovat se jak ona chce...ale vydrzi vam to?...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martinzajic
Datum: 10.02.15 21:11

Ano, vydrží, umím vždy stoprocentně odstranit své záporné stránky. Jsem tvarovatelný v tomhle...

Od: martinzajic
Datum: 12.02.15 08:17

Opět všem děkuji za příspěvky. Včera nebyla ve škole, tak jsem jí napsal, co jí je, řekla, že je nemocná, ale že zítra přijde a konverzace trvala od večera přes půlnoc. Oba jsme se tou dobou učili něco do školy, tak jsem jí řekl, že jí nebudu rušit, když píše druhý den test. Nenapsala ale, že dobře nebo tak něco, ale napsala, že ruším spíš sebe. Tak jsem řekl, že dolážu dělat víc věcí najednou a nějak se tomu zasmála. Pak konverzaci začala vést dál ještě asi hodinu a neřekla, ať jí neotravuju nebo, že už bude končit, že se musí učit. Pak jsme šli spát. Co si o tom myslíte?

Od: martinzajic
Datum: 13.02.15 10:25

Dobrý den. Myslíte si, že je dobrý nápad, využít nějak zítřejšího Valentýna? Třeba jí napsat nějakou pěknou sms nebo jí někam pozvat nebo tak něco? Děkuju.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.