Roční vyúčtování daně

Od: Datum: 07.01.15 08:44 odpovědí: 9 změna: 08.01.15 01:47
avatar

Dobrý den manželka je zaměstnanec a chtěla by od účetní ve firmě podat vyúčtování daně za rok 2014.

Jelikož ja podnikám a zrovna odpočet na naše dítě nepotřebuji tak jsme chtěli aby peníze tedy vrátili manželce.

Ale nevím co tam maji za lemru účetní ta jí řekla ať si to vyúčtování podá sama že ji to dělat nebude že pry to firmu stojí peníze což je podle mě blbost.

Jen se chci ujistit že když manželka o toto vyúčtování účetní požádá že je účetní povinná toto zařídit.Nebo né? Popřípadě jak vypadá žádost o vyúčtování?

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: loska
Datum: 07.01.15 08:58

Dobrý den

Jsem zaměstnanec a úlevu na děti mám každý měsíc mám cca o 2200kč nižší daň. Když byla manželka na mateřské dovolené tak mi stát vracel 25 000kč každý rok. Teď mi vrací už jen za hypotéku protože manželka pracuje ale za dvě děti to mám každý měsíc. Jinak to účetní dle mého názoru musí vyřídit já to své účetní nahlásil že mám dvě děti a hned dalšín měsíc úleva + ročně a manželku jak jsem psal..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.15 10:40

v zaměstnání má podepsaný růžový formulář "prohlášení poplatníka k dani", ve kterém na prvních dvou stránkách žádá o uplatňování nezdanitelných částek každoměsíčně a na druhých dvou pak po skončení zdaňovacího období může požádat o provedení ročního zúčtování. ovšem tedy pokud neuplatňovala děti a chce je uplatnit, tak je nejdřív musí dopsat právě do té první části do změn a dodat potvrzení, že vy je neuplatňujete + jejich rodné listy. nemám tedy ten formulář v ruce, jenom co se mi tak vybavuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 07.01.15 11:31

V tomto případě to spadá do práce mzdové účetní, stejně jako když přjdete za účetní s papírem, že chcete odpočet z úroků úvěru. Je to její práce. Nebyla by to její práce, pokud má zaměstnanec ještě nějaké jiné příjmy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 07.01.15 12:12

Nekomplikujte si život a podejte si vyúčtování sám, tedy vaše žena. Proč? Účetní by to měla udělat, ale vy od nového roku již zase nebudete chtí pravidelně slevu uplatňovat, takže opět za účetní se změnou atd. Je logické, že jako živnostník počkáte na výsledek vašeho zisku a pak se rozhodnete, zda si slevu uplatníte vy a nebo vaše žena. Od příštího roku jsou u OSVČ zase další omezení pro uplatnění slevy, tak opět nevíte, kdo bude slevu uplatňovat.

Veškeré podklady pro vyúčtování vaší ženě vydá mzdovka (účetní), formulář je velmi jednoduchý, čísla opíšete + přidáte slevu na dani a hotovo.Je u toho podrobný popis. Kopii si ponecháte na příští rok jako vzor a za 5 minut máte hotovo.

doplněno 07.01.15 14:18:

Formulář nehledejte, stačí jedna věta, ale písemně. Źádám o zúčtovaní daně z příjmu za r. 2014 ..., doklady přiloženy (vypsat je).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.01.15 13:32
avatar

Záleží na tom, jak manželka žádost formulovala. Jestli chtěla, aby za ni účetní podala daňové přiznání, měla účetní pravdu, daňové přiznání si musí každý podat sám.

Ať manželka zaměstnavateli doručí písemnou žádost o roční zúčtování daně z příjmu. Doručí-li žádost do 15. února 2015, bude zaměstnavatel povinen roční zúčtování provést.

Doporučila bych řešit to prostřednictvím vedení firmy, svého (manželky) nadřízeného nebo nadřízeného zmíněné účetní.

Žádost včetně všech potřebných podkladů musí být doručena do 15. února, nestačí teprve 15. února odeslat.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: zepe®
Datum: 07.01.15 13:49
avatar

Děkuji a ta žádost o roční zúčtování daně z příjmu vypada jak? Nejaky vzor je či formulář googloval jsem a nic nenacházím

Datum: 07.01.15 15:11

vždyť už jsem psala - je to součást prohlášení poplatníka k dani. stejně ho půjde podepsat kvůli slevě na letošní rok, tak rovnou podpíše i ten díl se zúčtováním za loňský rok. vymýšlet něco dalšího je zbytečné. jinak je to tenhle formulář:

http://business.center.cz/bus…poplatnika-dane-z-prijmu.aspx

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 07.01.15 15:26

Je to jen podpis na tom "růžovým papíru"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.15 01:47
avatar

V tomto článku najdete postup pro vyplnění "Prohlášení k dani z příjmu" a zde si můžete stáhnout formulář (formát PDF, 148 kB) (pro případ, že zaměstnavatel formulář podepsat nedal).

Pokud manželka prohlášení už podepsala a zaměstnavatel/účetní přesto nechce zúčtování provést, stačí napsat:

Žádám o provedení ročního zúčtování daně z příjmu.

Místo, dne ... ... Jméno Příjmení

a předat zaměstnavateli osobně proti potvrzení na kopii nebo zaslat doporučeným dopisem s dodejkou, poslat včas(!) – tak, aby zaměstnavatel žádost měl nejpozději 15. 2. 2015.

Zaměstnavatel pak bude povinen zúčtování provést do 31. března 2015.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.