Student - sociální a zdravotní

Od: Datum: 06.01.15 22:12 odpovědí: 3 změna: 08.01.15 19:54

Dobrý den,

původně jsem si myslel, že jako student nemusím platit zálohy na sociálním a zdravotním pojištění. Na webu jakpodnikat.cz jsem se ale dočetl toto:

"Pokud máme samostatnou výdělečnou činnost jako vedlejší činnost, hlídáme si hranici zisku (daňový základ) 63.685 Kč. Když náš zisk částku nepřekročí, nemusíme z něj platit sociální pojištění. Pro zdravotní pojištění to neplatí, to musíme platit vždy."

Tzn. že pokud vydělám více jak těch 63 685, tak pak už musím platit sociální? A zdravotní platit budu i tak?

Jak to tedy je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.15 12:30

Ahoj, jako student jsem podnikal 2 roky, a zálohy jsem začal platit až po překročení toho limitu, první rok jsem neplatil ani soc. ani zdrav. pojištění, nevím jestli třeba teď nebyla nějaká změna, ale nevím o tom, podnikám dál a studentem už nejsem Každopádně, zajdi si na pobočku svojí zdrav. pojišťovny a ptej se, ptej se, já když začinal, taky jsem se ptal na každou blbost, tam to budou vědet přesně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.15 13:45
avatar

Ano, zdravotní pojištění uhradíte i v případě, že zisk bude nižší. A bylo to tak i dříve. "Nemuset platit zálohy" v prvním roce podnikání znamená jenom odložení platby zdravotního i sociálního pojištění po skončení prvního roku podnikání. (Odklad se týká se jen prvního roku.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: navstevnik
Datum: 08.01.15 19:54

Ale jen podle výše příjmu, nebo se pletu?

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.