Kupní smlouva při koupi zánovního telefonu

Od: Datum: 06.01.15 09:34 odpovědí: 7 změna: 06.01.15 13:22

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat. Budu ted kupovat dražší telefon.

Bojím se ale, že koupím nějaký utopený paskvil a proto bych chtěl sepsat kupní smlouvu,

na mojí obranu. Má to smysl? Mělo by to v případě podvodu (zatajení poškození telefonu) nějakou váhu?

Děkuji Marek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.15 09:41

Váhu to bude mít jedině v případě, že jsi ochoten se následně soudit.

Pokuď bude prodejce podvodník, tak ti ani soud nemusí pomoci. Protože kde nic není, ani smrt nebere.

Ohodnoceno: 2x

Od: k2
Datum: 06.01.15 09:41

Nicemu to urcite neuskodi, nicmene v pripade problemu a neochoty prodavajiciho k jejich reseni Vam stejne nezbyde nic jineho, nez se soudit. Zda Vam ta suma za (pripadny) soud stoji musite zvazit Vy.

Od: mark®
Datum: 06.01.15 09:45

Tak děkuji za informace. Cena telefonu je 11tisíc.

Marek

Od: buss®
Datum: 06.01.15 09:53

Kupní smlouvu sepíše prodejce, ne? Ale budiž, vy byste si mohl něco vymínit, prodá vám to pak? Smlouvy jsou od toho, aby se plnili a zavazují. Co a jak je v OZ. Problém dneška je někomu věřit. Poslední instancí je soud.

doplněno 06.01.15 13:04:

kejmilos že již nebude chtít další peníze a celá věc bude uzavřena ... já se nedomnívám, vizte OZ. Co se s ní dělo jsou dohady, je třeba dokázat.

Datum: 06.01.15 13:22

buss

Samozřejmě,že něco říká OZ,ale jako obyčejný člověk se v právu nevyznám tak jako asi 99% lidí kteří se rozhodnout zakoupit něco z druhé.Mám se připravit nato,že prodejce může dělatá problemy a vlastně si vynutit část peněz zpět a tak mít věc o něco levněji? Mám si napřed nastudovat právo a pak něco prodávat?Neznalost zákona neomlouvá,ale jistě uznáte že je to nad lidský výkon pro obyčejného člověk,to by raději TV vyhodil z okna.

Myslím,že jsem svou situaci dobře popsal,jiné řešení sporu jsem v ten moment neshledal.Měl jsem si vzít TV zpět i z problémem,který nevznikl po dobu mého vlastnictví?Prostě slovo proti slovu.Když jsem ten papír sepsal a došlo k připadnému sporu tak všem musí být jasné oč prodávajícímu jde.

Pokud máte radu jak se teda v takovém případě zachovat a předejít tak možnému sporu,určitě se nechám rád poučit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.01.15 11:10

Nelze za ty peníze koupit třeba podobný model,nový telefon?

Jinak určitě bych něco sepsal,ale jako kupujícímu nevím jestli v případě problému to bude něco platné,jako pozice kupujícího je pozice určitě méně výhodná než prodávající.Lidi dnes vymýšlejí kdeco,jen aby se vyhnuli reklamaci.

Nedávno jsem podobnou věc řešil při prodeji použité televize,byl jsem ale prodávající.Záruku na odzkoušení jsme se domluvili na 14dní a za 13dní byl kupující za dveřmi s tím,že mu přestal jít zvuk.Chtěl vrátit část,že se jedná o zkrytou vadu.Došlo samozřejmě k rozporu,ale nakonec dohoda o vracení část peněz byla pro mě přijatelná.

Bůhví co se sní těch 13 dní dělo,oddělaný zadní kryt a odpojený nějaký drátek a nebo opravdu se to mohlo stát,ale a v podstatě slovo bylo proti slovu.Až poté jsem udělal smlouvu s tím,že pokud dojde k dalšímu poškození,že již nebude chtít další peníze a celá věc bude uzavřena.Souhlasili jsme oba.

Pokud by se mu rozleželo v hlavě tak mám papír a v případě problému by to vrhalo světlo na kupujícího jako pokus o podvod.

Aspoň si to myslím

Od: hio
Datum: 06.01.15 12:13

Kupte si nový telefon. Ušetříte si mnoho starostí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.