Společnost Readers Digest

Od: Datum: 25.11.12 17:10 odpovědí: 9 změna: 26.11.12 12:04

Dobrý den, přítelkyně se zůčastňivala nějakých soutěží na internetu a společnost Reader's Digest jí potom na poštu poslala nějakou kuchařku. Prej zdarma. Tu si vyzvedla a s překvapením byly v balíku i nějaký kuchyňský náčiní. Jenomže zjistila, že to nebude uplně tak zadarmo a po rozbalení psaní v balíku zjistila, že v ní má 2 složenky jedna na necelých 600Kč a druhá jakošto "splátková" za 300, že jí potom další pošlou...

Ptala se mě co s tím má dělat, je studentka a nemůže si dovolit platit za něco co si nikdy vědomě neobjednala. (samozřejmě mikro písmenkama třeba ano) Poradil jsem jí aby složenky zahodila a další dopisy a upomínky později taky.

Ale zajímal by mě názor někoho kdo má s nima už co do činění. Přítelkyně se bojí aby jí po pár letech nedošla upomínka na astronomickou čátsku či dokonce exekuce.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.12 17:16

Do 14 dní má nárok vše vrátit a to bez důvodu...

pokud to uběhlo, zaplatit za to co si nechala( lepší než v budoucnu vymáhání) a odhlásit se s odběru u jejich firmy... případně již nevyzvedávat žádné zásilky a nikdy pak není nic jen tak zcela zadarmo...

přečetl, bych si také určitě jejich obchodní podmínky...

Pěkný den Tomáš

Ohodnoceno: 1x

Od: geryw
Datum: 25.11.12 17:31

Vzít psí hovno, přiložit k těm krámům, co jí poslali, kuchařku si nechat (byla přece zdarma) a šupem odeslat na jejich adresu zpět...

Od: ron*
Datum: 25.11.12 17:41

Dobrý den.

Pokud přítelkyně složenky zahodí a zboží si nechá, pak bude opravdu mít u uvedené společnosti za odebrané zboží dluh. To není dobrý nápad. Zboží zabalte, přiložte složenky a dopis. V dopise sdělte, že neobjednané zboží vracíte v zákonné lhůtě bez zaplacení a doručování žádného dalšího zboží si nepřejete. Kopii dopisu a lístek od odeslaného balíku si samozřejmě uschovejte.

Od: krkovicka*
Datum: 25.11.12 18:01

Platbu po ní budou vymáhat.Dostala jsem od nich dárek zadarmo.Po rozbalení rovnou na poště na mě čekali 4svíčky,stužky a vánoční františek.Byly k ním přiložený složenky na 250,-.Vydřiduši!Znovu jsem to zavřela a šla k okýnku ať to pošlou zpět.Zaplatila jsem 40kč.Takže nedají jí pokoj pokud to nezaplatí.To je jejich marketing.Ona si tu knizku musela vyžádat.Sami nic neposilaji.Jen klamou že je to zdarma přitom v balíčku najdete složenky.Takže doporucim zabalit,i se slozenkama,neposkozene vrátit a poslat krátký dopis že nadále již nechcete zasílat jejich katalog atd.Poslat na jejich adresu.
doplněno 25.11.12 18:07: Sousedce přišlo po dvou letech exekuční příkaz k úhradě 9tisíc.Takže poslat zpět-a ještě se potom telefonicky ujistit že je u nich čistá.

Datum: 26.11.12 00:21

Se společností Reader's Digest je lepší si vůbec ani nezačínat. Pamatuju si, jak posílali mé babičce každou chvili obálky, kde dělali z lidí akorát blbce. Nabízeli jim zboží za "výhodné" ceny a k tomu něco zdarma. Pokud jste jim na něco odpověděli, tak vám psali ještě víc. Nejvíc mě pobavilo, když poslali v obálce stírací los. Byla v něm výhra Auta v hodnotě 1 milion korun, Dozvěděli jste se, že pokud si něco objednáte tak pujdete do slosování "o automobil v hodnotě 1 milion korun!". Aby jste tomu věřili, tak vám do obálky přidali i klíč od auta. Hned jsem poznal, že není pravý. Jednalo se o atrapu. Hlavně jim nedávat mail, protože těch SPAMU vám přijde opravdu hodně. No jo zasměju se, když si na to teď vzpomenu :D

Od: agnes1
Datum: 26.11.12 00:26

Dobrý den. Mě se stal podobný případ jako Vaší přítelkyni. Jednou mi zničehonic (možná je ze soutěže) přišla také zásilka-obyčejný malý balíček. Řekla jsem si - no to bude nějaká ta jejich knížka asi zadarmo,když mi to poslali nevyžádaně (tak jako poslali mi to,ale nic jsem si od nich nikdy neobjednala), otevřela jsem to doma a tam byla opravdu malá knížka, nějaký román, co mě nezajímá a k tomu ještě složenka nas 199,- korun. také jsem nevěděla co s tím mám dělat, a až teprve asi po půl roce (nic sem neplatila) jsem šoupla tu jejich nezaplacenou složenku zpátky do jejich krabice i s knížkou a poslala jsem to zpět odkud mi to přišlo. dnes je tomu skoro rok, a zatím mi od nich už nic nepřišlo a doufám,že také nepřijde.

Od: lll
Datum: 26.11.12 07:34

Mám s nimi stejnou zkušenost. A radu. Dobrou. pokud jste si nic z toho neobjednala. Zboží nevybalujte, nic neplaťte, sedněte si a napište dopis přibližně následujícího znění.

"Nic jsem si neobjednala, nic nechci, a zboží si můžete kdykoliv po telefonické dohodě vyzvednout u mně doma. Zboží mi překáží. nevyzvednete-li si ho do xxxxxx vyhodím ho". nacionále z faktury, kontaktní telefon, tečka.

Nikdo Vás totiž nemůže donutit, aby jste na své náklady zboží zabalila a poslala jim zpátky. To bylo jejich rozhodnutí, že Vám to poslali, tak ať si to odvezou. Pokud jim budete chtít vyjít vstříc, pošlete balík zpět na dobírku za cenu nákladů s tím spojených, to je balné, poštovné, doprava na poštu. Je to úplně jedno. Oni tu dobírku stejně nepřevezmou, zboží se Vám vrátí zpátky, a vy máte v ruce papír, že to nechtěli.

Věřte tomu, funguje to, vyměníte si asi 6 dopisů, trvá to asi 1,5 roku. Pak dají pokoj. Jestli chcete, pošlu Vám celou naši vzájemnou korespondenci. Pozor, toto vše platí pouze na zboží, které jste si neobjednal. Tedy víte stoprocentně, že na Vás nevytáhnou podepsanou objednávku. Mimochodem knihu Domácí lékař, máme ještě pořád doma. Nerozbalenou-zabalenou v tom igelitu, ve kterém to poslali. Asi už na furt.

Od: edge®
Datum: 26.11.12 10:34

Děkuji mnohokrát všem a zvlášť i Vám.

Emailem jí napsali, že má zásilku poslat zpět tak se uvidí. Pokud by došla zpět, poše jim dopis ať si zásilku tedy vyzvednou sami. Ovšem aktivně krabici ve které jí to došlo vyhodila, tak snad jim nebude vadit, že je to v jiné krabici.

Tu korespondenci by jste byla ochotná poslat emailem? Byl bych za to moc vděčný děkuji:)

milanhosek@outlook.com je kdyžtak moje e-mailová adresa.

doplněno 26.11.12 13:02:

To je samozřejmost pošlete to až budete mít dostatek času. ;)

Od: zabu
Datum: 26.11.12 12:04

Pošlu večer z domova. teď jsem v práci.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.