Komplikace s operací

Od: Datum: 04.01.15 22:14 odpovědí: 5 změna: 05.01.15 19:39

Dobrý večer,již mám takový problém:( Doufám že mi pomůžete? Asi začnu tím že za 1.Jsem se rozhodl podstoupit operace mých odstatých ušních boltců! Za 2.Již mám s tímto problémem obrovské starosti a problémy! Za 3.Holky semnou nechtějí nic mít společného a já už jsem tak trošičku zoufalý co s tím? :P Za 4.Již jsem s tím byl za klinickým psychologem,ať mi napíše o tom zprávu-vyjadření a on to přímo doporučuje tu operaci podstoupit! Za 5.Doslechl jsem se že tyto zákroky proplácí i také pojišťovny Za 6.Již jsem s tím pobíhal všude snad po psychologa až po pojišťovnu atd... Již o tom se nechci bavit mě spíš dělá teď jedná velká komplikace :( Totiž takhle já to chci mít rychle za sebou,ale nastal již problém s pojišťovnou! :( Totiž takhle pořád po mě něco chtějí buď nějakou Žádanku o úhradě té mé operace a nebo svolení Revizního Lékaře ! :( Já už nevím co s tím mám dělat? Můžete mi prosím vás pomoct? Doufám že to nějak po mě přelouskáte nebo aspoň tomu trošku porozumíte? :P Děkuji vám mnohokrát za vaše nápada,tipy, a rady Děkuji moc a Dobrou noc nashledanou


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 04.01.15 22:34

Co je vám nejasné.? Co chtějí, to musíte dodat. Buď si operaci zaplatíte sám a účtenku k proplacení jim doručíte a nebo musíte dát žádost na vaši pojišťovnu, ta jí postoupí reviznímu lékaři. Ten rozhodne, zda vám operaci bude hradit pojišťovna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.15 05:41
avatar

Záleží na tom, kolik je Ti roků. K zákroku bys měl mít doporučení od svého lékaře, dětského či obvodního, klidně si tam zajdi, dneska už se neplatí regulační poplatek.

Když si myslíš, že Ti to pomůže zvýšit sebevědomí, proč ne. Dávají si ženy třeba vycpat silikonová ňadra pro dobrý pocit. Ale není to zase nic tak důležitého a neodkladného, jako třeba léčba zlomené nohy.

Dala jsem to udělat oběma dětem. Bylo jim asi 6 - 8 let v té době. Pobyt v nemocnici na ušním asi 3 - 4dny, maličké řezy za oušky /jak se stáhne kůže/ s jedním, či dvěmi stehy. Pak následně elastická síťka na hlavu, aby uši k hlavě dobře přilehly.

Lékař mě tehdy chválil, že jsem to dala dětem udělat v nízkém věku, že je to zdarma, od 18 let si to prý pacient hradí sám, jako kosmetický úkon. Je to už hodně let, nevím, jak je to dneska.

Pokud je třeba svolení revizního lékaře, chápu to následovně. Člověk potřebuje nějakou pomůcku či zákrok, který není standardní a nezávisí na tom život pacienta. Ale ulehčí mu to život. Proto ZP má svou komisi a ta následně úkon doporučí či ne. Požadovala jsem diabetické boty, následně pro babičku toaletní židli. Dostali jsme obojí, ale ošetřující lékař pošle požadavek na ZP a nějaký čas to trvá, než to tam odsouhlasí.

A ještě mě šimrá jedna všetečná otázka. Opravdu si myslíš, že za to, že s Tebou holky nechtějí mít nic společného, mohou Tvé odstáté uši? Není chyba třeba i někde jinde? Promysli to, ten zákrok je velice nenáročný, ale nemůžeš čekat, že před nemocnicí na Tebe pak budou čekat davy krásných dívek, které se budou prát o Tvou přízeň. Chyba je podle mě určitě v něčem jiném. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.15 19:24
avatar

Ahoj Jago, také si myslím, že už je na bezplatnou operaci dost pozdě. Ale musím Ti také já položit všetečnou otázku. A proč jsi tedy nechala operovat své děti Ty? Asi jsi také měla pocit, dokonce jistotu, že by jim odstávající uši v dospělosti vadily. Ale určitě ne v tom, jak se budou učit, nebo jaké budou mít charaktery. Takže i Tebe tenkrát napadlo, že by jim to později vadilo z estetických důvodů a ty by mohly vyústit v to, že budou mít problémy s holkama, či klukama, nebo vůbec s okolím, které se jim bude vysmívat a neustále upozorňovat na jejich odstávající uši.

Davy holek na tazatele po operaci určitě čekat nikde nebudou, ale on bude mít rozhodně větší šanci k seznámení, protože se jednoduše začne cítit dobře, nebude zamindrákovaný a začne se tím pádem chovat úplně jinak. Takže já bych nikde jinou žádnou chybu nehledala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.15 15:55
avatar

Já si nejsem úplně jistá, ale mám pocit, že se tahle operace, naprosto zdarma, provádí do 7. roku života. Pak už se platí. Aler kolik, to nevím. Děvčátko známé to podstoupilo a 10 dní chodila s čelenkou. Teď má ouška parádní. ;) V zimě a v létě se takové operace neprovádí, tak si to všecko zjisti už teď a budeš na jaro připravený.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.15 19:39
avatar

Yzoempire, rozhodně jdi za svým cílem. Nebude to snadné, protože už jsi asi starší. Ale podle mne Tě určitě může doporučit právě psycholog s pomocí Tvého obvodního lékaře. Ale asi pojišťovna neproplatí celou částku. Zeptej se právě u toho psychologa a svého obvoďáka jak máš postupovat. Musí Ti přesně říct co máš dělat, je to jejich povinost. A co maminka, ta by s Tebou třeba nešla, aby Tě nějak podpořila? Jak vidím, tak už jsi některé kroky v tomto směru udělal. Tak si pořádně napiš, co po Tobě chtějí a podle toho postupuj dál. Určitě to dokážeš. Nebude to zase až tak složité. Tady Ti nikdo opravdu pomoci nemůže, všichni máme k dispozici pouze slova, nic víc. A podle mne Ti musí právě pojišťovna přesně říci co potřebuje k tomu, abys dostal nějaké proplacení od nich. Kdybych byla Tvoje máma, tak bych s Tebou rozhodně šla. Obrať se na ni. Já mám pocit, že si to nějak zařizuješ úplně sám.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.