Do města v 16 letech

Od: Datum: 05.01.15 19:06 odpovědí: 15 změna: 06.01.15 16:14

Bydlím s rodiči na vesnici, nic tu není, nemám tu kamarádi, není tu pořádně ani internet nebo signál pro telefon, vše co mě baví je ve městě - respektive není tu nic co by mě tu bavilo je to opravdu malá vesnice. Opravdu už mě to dost užírá, moc mě to mrzí a štve že musím žít tady. Je nějaká možnost jak žít ve městě i v mém věku?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.15 19:10

Ahoj, obávám se, že v 16 letech legálně ve městě žít nemůžeš. Zodpovídají za Tebe rodiče, takže leda byste se stěhovali společně. Existuje sice zplnoletnění výjimečně už od 16 let, ale jen se souhlasem soudu a k tomu by jistě tvůj důvod nestačil. Takže budeš muset počkat ještě 2 roky do 18 let a pak se můžeš oficiálně odstěhovat do města.

Ovšem jsou přece možnosti, jak můžeš být městu blíž. Nevím, jak je to město daleko, ale jistě tam budeš dojíždět nebo dojíždíš na střední školu, nebo na základní, takže vlastně přes týden jsi městský člověk. Nebo můžeš jet do města za nějakou kulturou i o víkendu, když Ti to rodiče dovolí.

Ohodnoceno: 1x

Od: uska®
Datum: 05.01.15 19:21

Předpokládám, že do města nemáš více jak 20km. Takže od jara do zimy můžeš jezdit na kole, alespoň se nebudeš nudit.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 05.01.15 19:26

Můžeš se domluvit s rodiči, že bys přestoupila na nějakou střední školu, která má internát.

doplněno 05.01.15 19:46:

teda přestoupil

Od: ivy5®
Datum: 05.01.15 19:31

Také jsem chtěla poradit přestup na školu ve vzdálenějším městě a tím nutný internát,ale tam se pak budeš muset skamarádit s někym u koho bys mohl někdy být i o víkendu jinak pojedeš domů v nejlepší a nejzábavnější čas,ale pořád lepší být v tomto věku ve městě alespoň přes týden než celý týden na malé vsi

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.01.15 19:43

Bože, co bych za to dal.! Zajeď si do Ostravy na Stodolní a během pár hodin budeš vyléčen. (Možná ne)

Samozřejmě, že ve velkém městě je daleko více možností k zaměstnání, ovšem to Ty zrovna

neřešíš. Řešíš momentální nudu. Což je špatně. To tam nemáte knihovnu, nebo se ve škole nudíš.?

Dělej něco více pro sebe. A... klidně si můžeš zopáknout gramatiku... Neuškodí to.

Datum: 05.01.15 22:42

Tož snad není "město" jen Stodolní, která už beztak upadá... docela ho chápu, ve městě je daleko víc příležitostí, pro jedince milujícího pulzující život města, kde člověk nemusí jet hodinu autobusem anebo čekat, až ho někdo odveze, aby se dostal do kina, posilovny, divadla, mezi kamarády, to musí být ubíjející.

Od: buss®
Datum: 05.01.15 19:57

Chceš aby tě někdo bavil, proč něco nezorganizuješ sám? A máš na ten život ve městě, máš to ujasněné?

Datum: 06.01.15 06:33

Podle Tvého příspěvku jsi opravdu vesnický prosťáček. Když zadáš dotaz, neumíš ani pozdravit /ahoj, dobrý den/, na konci poděkovat za radu. Na vesnici se podobní samorosti schovají, ale co ve městě? Tam by si z Tebe dělali jen legraci.

A jakým způsobem bys chtěl žít ve městě? Požádat rodiče, aby prodali svůj domek na vesnici, zrušili si tu zaměstnání a přestěhovali se s Tebou do 10. patra v paneláku jen proto, aby měl pocit, že jsi ve městě? To je trochu málo.

Doma je tam, kde má člověk střechu nad hlavou. A víš, že mnoho lidí dnes utíká z města právě na vesnice? Žiji na vesnici 60 let, nyní v té, kam jsem se před 40 lety přivdala. Nemáme tu ani obchod, poštu, nic, pro všechno jezdím na motorce do sousedního městyse. A neměnila bych. Na vsi k sobě mají lidé tak nějak blíž, než ve městě, kde se mnohdy neznají ani lidi z jednoho podlaží.

Nechceš odejít proto, že ve městě máš práci nebo studium,ale spíš jen z rozmaru. A to je málo. Je to podobné, jako když chce být mnoho děvčat manekýnkami. Které se to splní? A všechny vidí jen to pozlátko, tu krásu, ale nevidí za tím tvrdou dřinu...

Buď na vesnici rád, jednou se třeba do města oženíš, nebo tam najdeš práci. A splníš si svůj sen, A možná přijdou chvíle, kdy by ses rád vrátil na vesnici zpátky. Jaga.

Vesnice - to už dnes nejsou zapadlé díry. I tady můžeš najít kulturu, možnost rozvíjet své koníčky, vzdělání. Zajet si do divadla, na výlet. A jako bonus máš větší klid, než ve městě.

Datum: 06.01.15 07:04

Zdravím, trošku si odporujete. Na jednu stranu uvádíte na venicích možnost kultury a vzdělání, na druhou sama žijete v takové, kde není ani obchod a pošta. Kdo nemá motorku nebo auto, může v létě někam dojíždětna kole, v zimě smůla. Mnohé vesnice jsou stále zapadlé díry a jedna kulturní akce za půl roku to nevytrhne... osobně se zřejmě na vesnici přivdám, ale všude budu muset dojíždět, protože je to právě taková vesnička, kde nic není (i když pošta a obchod ano:)).

Ovšem souhlasím s tím klidem a s tím, že leckde k sobě mají lidé o dost blíž. Což je někdy i nevýhoda, každý vidí každému až do talíře. Půlka vesnických babek špicluje za záclonou. Na druhou stranu si člověk po náročném dni sedne na zahradu a má svatý klid. To mám ale i doma, v bytě s metrovými zdmi, kde je všechno blízko. Holt někomu více vyhovuje menší město, jinému ruch velkoměsta, dalšímu klid na vesnici. Proto bych to nenazvala rozmarem, záleží na životním stylu a povaze tazatele. Třeba jednou bude bydlet na okraji města, kde bude mít klid a přitom všechno po ruce.

Datum: 06.01.15 13:51

Hezký den, Jaguš ..vše, co píšete,je pravda, ale ono to bude prostě věkem, myslím. Mé neteře nesnášely, že bydlí ve vesničce, kam jede poslední autobus ve 4, ve škole furt jen poslouchaly, kde včera jejich spolužáci po škole byli, večer kino atd. No a obě se nedávno (jsou už dospělé) přestěhovaly z většího města pěkně do vesničky. Je to půvabný, bydlet na vesnici, ale v 16 asi ne

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.01.15 08:34

Sám a bez svolení rodičů určitě ne. Mě je skoro jednou tolik, co tobě, celý život jsem žil ve městě (cca 50.000 lidí), v paneláku. Nyní bydlím v domě a do paneláku bych se nikdy nevrátil. Nemůžu se dočkat, až jednou budu na té vesnici, nebude mne nikdo otravovat na mobilu, nebudu slyšet ožraly chodící z diskotéky, nebudou mi pod oknama zevlovat feťáci co sbíraj šrot, nebudu se muset bát v každý tmavý uličce, že me jeden z nich v lepším případě pouze přepadne a okrade apod. Ale to je každého věc, třeba ti to zrovna bude vyhovovat.

Od: ivy5®
Datum: 06.01.15 14:30

Nezlobte se na mě ale jak babajaga(nejen že nejde o žádný rozmar,ale celkově jste nemusela kluka hned urážet-a že se jednou do města třeba ožení ...to je rada v 16cti nad zlato...), tak další radíte klukovi ze svého pohledu .Vžijte se do věku jeho.41let jsem bydlela ve městě (okresní a poté v Praze) nyní 7let na větší vesnici.O bezpečnosti ve vesnici oproti městu naprosto nesouhlasím,ve městě jsem se cítila mnohem bezpečněji.Pořád plno lidí na ulici a to i za tmy,tady v zimě ráno po tmě jde dcera do školy a na ulici nikdo,veče,když se ze školy v zimě vrací pro ni musím jezdit k autobusu.Tazatele naprosto chápu,dcera je v podobném věku a je mi jí líto-pro mladé tu není naprosto nic,proto jsem ji alespoń když už mohla přehlásila na školu ve městě (17km)a je za to ráda,prostě nemůžete srovnávat sebe co jste si mládí užili ve městě a nyní jste rádi za klid .Klukovi je 16 vesnice nedává pro tento věk naprosto nic,u nás je něco jen pro sděli malé-v rámci školkového věku a mladí se tu jen potulují beze smyslu ,kolem hospody,pijou nebo berou drogy nebo jsou doma u počítače.Zábava pro mladé lidi žádná ,nic kde se mohou scházet atd.Za mě rozhodně do města.Jestli se pak rád vrátíš je jiná věc ,ale teď,za rok,dva dělej proto vše abys vypadl.Získáš i jiný pohled ,rozhled,zkušenosti a nebude z tebe jen vesnický buran.a napiš jak se k tomu staví rodiče a zda jsi s nimi o tom mluvil?

Od: uska®
Datum: 06.01.15 14:41

Chlapci je 16, takže předpokladám, že nechodí v zapadlé vísce do základní školy. Dojíždí do města na učnák, stření školu. Takže je denně ve městě. Je problém po škole zůstat na chvílií ve městě a jet domů pozdějším autobusem? Ale o tohle asi chlapci nejde, chtěl by snad každý den chodit večer po diskotékách? To může i z vesnice v sobotu, dle jízdního řádu. Chlapec nepíše co by chtěl konkrétně ve městě dělat, nyní se nudí a bez vlastní iniciativy by se nudil i ve městě.

Datum: 06.01.15 16:14

Usko, protentokrát s tebou nemůžu souhlasit. Záleží, kde chlapec bydlí, třeba vesnice u přítele jsou závislé na busech, které poslední přijíždí v sedm. Když třeba nějaký sport začíná v šest, nebo kino, cokoli, tak se to fakt blbě stíhá. To samé jsem viděla u holek ze střední, co dojížděly, nemohly s námi třeba po zkoušce sboru ani posedět a pokecat, protože musely na poslední autobus.

Na vesnici bych se zatím asi unudila, a to fakt nejsem puberťák bez vlastní iniciativy. Jsem sportovní člověk, zvyklý na svoje tréninky nebo pravidelná posezení s kupou lidí okolo, na to, že když zapomenu něco koupit nebo zařídit, tak to můžu udělat i v osm večer. Z tréninků se vracím po deváté, což je pro mnohé vesnice za limitem.

Datum: 06.01.15 14:56

Ahoj Míro ,

naprosto Tě chápu že život na vesnici někdy může být nudný ale ve městech to není o nic lepší . Já bydlím ve městě které má víc jak 100 tisíc obyvatel a musím se přiznat že kdybych teď mohl , stěhoval bych se na vesnici hned. Ono každý den se dívat na ty věčně uspěchané davy lidí bez úsměvu , jejichž hlavní témata jsou probírání nemocí a dohady o penězích , to taky není zrovna zábava. Myslím,že je pořád lepší mít kamarády 10 , 15 kilometrů od vesnice než žít ve městě plného nenávisti , všudypřítomného "bordelu" a lidí bez bez zdravého rozumu.

Ještě to vydrž ... až budeš mít práci ,tak se pak třeba v nějakém městě usadíš. Prozatím by sis teď třeba mohl najít kamaráda nebo holku z města a ty bys za nima mohl jezdit.

Tak ať se ti daří :)

Petr ( pb.consulting@mail.com )

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.