Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Periodická prohlídka u lékaře

Od: delpo* odpovědí: 4 změna:

Pracuji v podniku cca.1,5 roku a jdu na druhou periodickou prohlídku.Co se stane když neprojdu,mám nárok na odstupné?...děkuji za názory.Jaroslav

 

 

4 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

0x
avatar hejkal
Jedním z důvodů výpovědi podle § 52 je
e) pozbyl-li zaměstnanec vzhledem ke svému zdravotnímu stavu podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, dlouhodobě zdravotní způsobilost,
A podle § 67 o odstupném u výpovědi podle § 52 písmeno e odstupné nepřísluší...

 

pohanka*
hodnocení

0x

Pokud se jedná o větší podnik, myslím, že než hned odcházet, zkuste požádat o přeřazení na jinou vhodněší pozici, kde by na Váš zdravotní stav nebyly požadovány tak přísné zátěžové nároky.

Práce dnes moc není. Pokud odejdete ze zdravotních důvodu, noví zaměstnavatelé by u Vás byli opatrnější. Báli by se, že budete třeba více marodit a přednost dají zdravému uchazeči.

Samozřejmě záleží, v jakém oboru pracujete a kolik je volných pracovních míst na danou pozici. Některá podobná pozice může mít měkčí požadavky na zdravotní způsobilost.

Možná, že se zbytečně stresujete a vše bude dobré..

 

lucie*
hodnocení

0x

Bezpečnost a zdraví zaměstnanců je priorita ve všech větších firmách.Vyjímku nečekejte-buď projdete lékařskou prohlídkou kde Vás uzná za schopného nebo máte smůlu.Pochybuju,že by nechali někoho pracovat bez prohlídky,to je nereálné.Chrání tím sebe i Vás.

 

iz*
hodnocení

0x

Pokud byste na základě posudku závodního lékaře nebyl schopen dále vykonávat sjednaný druh práce, byl by zaměstnavatel povinen Vás do 15 dnů od doručení posudku převést na jinou vhodnou práci. Pokud by takovou práci neměl, mohl by Vám dát výpověď.

Odstupné by záviselo na důvodu, který by zaměstnavatel uvedl v písemné výpovědi. (Např. v případě organizačních důvodů nebo nemoci z povolání, by nárok vznikl.)

Pokud by Vás zaměstnavatel do 15 dnů nepřevedl na jinou práci, mohl byste pracovní poměr zrušit (to není výpověď) a v takovém případě byste měl nárok na náhradu mzdy za dobu odpovídající výpovědní době (většinou za dva měsíce).

Viz ZP, okamžité zrušení /... (§ 56, odst. 1 písm. a + odst. 2)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]