Stále bez práce

Od: Datum: 04.01.15 12:27 odpovědí: 13 změna: 04.01.15 18:45

Zdravím Vás,

zhruba před rokem jsem předčasně skončil na VŠ a od té doby nemohu sehnat práci. Moje situace je zoufalá a psychicky už na tom nejsem nejlíp. Nemám praxi a v životopisu roční díru. Hlásil jsem se i do supermarketu, ale ani tam mě nechtěli. Vůbec nevím, co si počít. Už mě napadají ty nejčernější myšlenky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.15 12:29

To je smutné, ale proč tě nechtěli do supermarketu? Tam snad berou dost často? No nevím, každopádně ti přeji, ať se z toho brzy dostaneš.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.01.15 12:33
avatar

Ve kt. okresu sháníte práci, jakou práci chcete dělat, co umíte? U nás berou stále skladníky, je těch pozic tady hodně a též v mall.cz na balení zboží.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.01.15 12:34
avatar

Zkusil jste se alespoň zaregistrovat u nějaké pracovní agentury? Případně u dvou, ať je větší šance?

Já vím, že to není nic extra, nemají některé dobré jméno, ale třeba by jste kápl na nějakou slušnou, i třeba postupně, někde skončil, jinde se znovu zaregistroval.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.01.15 12:45

Zdravím, byl jsem před rokem ve stejné situaci, akorát jsem jen po SŠ.

Dostal jsem se sice do státního sektoru, prachy nic moc, práce mě baví jen z půlky, ale říkám si, že tam jsem jen kvůli praxi. Doporučuji ti každý den několikrát sledovat nabídky ÚP (tam jsem našel práci já) přes portal.mpsv.cz a práce.cz. Reaguji cokoliv tě padne do oka, já jsem za rok hledání práce poslal skoro 1 000 životopisů (z toho se mi ozvalo tak 10 %). Číslo je to hrozné, ale nezoufej. Buď rád, že jsi zdravý (můžeš dělat cokoliv) a máš aspoň nějakou školu.

Měj se.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kono
Datum: 04.01.15 14:35

zdravím, podívej se na stránky: http://www.stazevefirmach.cz/ nebo http://www.stazepromlade.cz/

Není to placené, jen platí stravné a cestovné a některé stáže nabízejí po ukončení i práci viz výše na stránkách. Lepší získat praxi než sedět doma. Za pokus to stojí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.01.15 15:26

s toho si nic nedělej já se plácám asi 22let práce vždy na chvíli vždy vydržím v práci max. 1rok a zse jdu o dům dál někdy vlastní vinou někdy ne hold jsem tvrdohlaví ale na hlavu si kakat nenechám i za cenu stráty práce prostě je takováblbá doba tak se drž

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 04.01.15 15:43

Je možné, že Tě nechtěli do supermarketu kvůli tomu, že jsi tam nezapadl. Na to se taky kouká. Jak si s vedoucím nepadneš, nevezmou Tě. Tak to je dneska. Nebo poznali, že jsi vzdělanější než oni a mají si z čeho asi vybírat. Tak to zkus jinde. Někde Tě musejí vzít. Omlouvám se, že tykám?

doplněno 04.01.15 18:15:

k jaha: Já zas mám kolem sebe lidi, kteří práci vždy nakonec seženou. Záleží odkud jste. Já nejsem vy.

doplněno 04.01.15 18:30:

Když není práce pro ženy po mateřské, to nahrává tyranům manželům. Radši s ním zůstanou a budou trpět, když není práce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaha
Datum: 04.01.15 15:55

Teď mě dostala věta,,někde tě musejí vzít". Mám kolem sebe desítky nezaměstnaných mnoho let. Všichni chtějí práci, jsou to hlavně maminky od dětí po mateřské. A žádnou neseženou.Já vytvářím nové místo dotované ÚP na 1 rok. Ta, která ho dostane bude po dobu 1 roku dostávat výplatu 6800 Kč čistého měsíčně. Věřte, že mi chodí o toto místo prosit desítky lidí. Je to k pláči.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ketuke
Datum: 04.01.15 15:57

A kde hledáš? Vpraze seženeš něco vždycky. Když u vás práce není, zkus jiný okres. Nebo odjet do zahraničí - au-pair, pokojská a tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 04.01.15 16:22
avatar

A máte třeba řidičák nebo nějaké doplňkové znalosti a dovednosti?Teď v zimní sezoně by vás třeba vzali někde na horách jako obsluhu vleků,číšníka, recepčního...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.15 18:16
avatar

A co umíte? Nezkoušel jste začít s podnikáním?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.01.15 18:25

předčasně skončil na VŠ a od té doby nemohu sehnat práci ... když není v místě, tak hledám, kde nabízí i s ubytováním, dojíždím. Kde práce není, tak z tama mízím. Proč ale čekat, kdo mě vezme? Nemohu si stěžovat na jiné, nejsou povinni zaměstnat.Je kopu nabídek na zprostředkování. Co je za vzdělání, SŠ, co lze zaměstnavateli nabídnout, co tak se něčím i vyučit? Když něco umím, tak podnikám. Nebečet a jednat!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.01.15 18:45
avatar

Řeknu vám, jak jsem to udělal já. Já jsem v místě svého bydlení taky po škole nemohl najít práci, tak jsem se sebral a šel do Prahy. Tady je spousty Mekáčů, kde stále berou. Plat sice na hrozný, ale už to, že jste v Praze, vám dává jiné pracovní možnosti. V Mekáči jsem vydžel témeř rok a pak jsem si našel normální práci.

Nemáte děti, rodinu, jste mladý, nečekejte, až práce příjde za vámi a pokud v místě vašeho bydlení není, je třeba se dívat dál...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.