Nabytí zděděného majetku v manželství

Od: Datum: 03.01.15 13:06 odpovědí: 3 změna: 03.01.15 15:06
avatar

Neznáte odpověď na : v době manželství získám v dědictví dům po rodičích jako jediný dědic. Patří tento majetek do společného vlastnictví manželů? Já mám 2 svoje děti z minulého manželství a muž 3 děti z minulého manželství. Společné dítě nemáme. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 03.01.15 13:10
avatar

Dům,který zdědíte, do společného vlastnictví patřit nebude.Bude pouze váš.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jarm®
Datum: 03.01.15 15:06
avatar

Děkuji všem za odpovědi

Datum: 03.01.15 13:30

Pokud zůstavitel neprojevil vůli v tom smyslu, že zdědit dům máte oba, jako manželé, tak zděděný dům je pouze ve Vašem vlastnictví, do SJM nepatří. Ale důrazně upozorňuji na to (vzhledem k tomu, že každý máte své potomky), abyste si odděleně vedla veškeré výdaje na dům, provedení prací, příjmy z titulu případného nájemného, apod., neboť po smrti Vašeho manžela by se jeho potomci mohli domáhat v rámci dědického řízení vydání zhodnocení Vaší nemovitosti (co za trvání manželství bylo ze SJM vynaloženo na Váš majetek).

§ 709 oz

[Součásti společného jmění]

(1) Součástí společného jmění je to, čeho nabyl jeden z manželů nebo čeho nabyli oba manželé společně za trvání manželství, s výjimkou toho, co

a)slouží osobní potřebě jednoho z manželů,

b) nabyl darem, děděním nebo odkazem jen jeden z manželů, ledaže dárce při darování nebo zůstavitel v pořízení pro případ smrti projevil jiný úmysl,

c) nabyl jeden z manželů jako náhradu nemajetkové újmy na svých přirozených právech,

d)nabyl jeden z manželů právním jednáním vztahujícím se k jeho výlučnému vlastnictví,

e)nabyl jeden z manželů náhradou za poškození, zničení nebo ztrátu svého výhradního majetku.

(2) Součástí společného jmění je zisk z toho, co náleží výhradně jednomu z manželů.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.