Zrušení Facebooku - pocity atp

Od: Datum: 03.01.15 11:58 odpovědí: 4 změna: 04.01.15 01:52

Dobrý den,

je mi 17, asi od 12 let mám založený účet na FB a byl na něm denně až do teď. Od mých 15 let jsem si začal uvědomovat, k čemu ho vlastně mám a co tam vůbec dělám. S nikým si nepíšu, a když jo, tak se jedná o totální blbosti, které tam řešit ani nemusím a raději bych dělal něco jiného. Dobré je, že třeba jsou stránky o různých tématech (např. 2. sv. válka, o kterou se zajímám podrobně atd.) nebo jiné aktivity, o které se zajímám a na běžném internetu toho moc nenajdu. Poslední rok jsem si tam vymazal všechny fotky a změnil jméno a všechny informace o mě a byl tam jen kvůli škole a aktivitám. Cítil jsem, že propadám tomu, co ostatní.

Nicméně, před třemi dny jsem si ho zrušil s tím, že už na něj nevkročím a ani na žádné jiné podobné sítě (nic jiného kromě fb jsem něměl). Omezovalo mě to, pořád jsem měl tendenci tam chodit a dívat se na idiotské příspěvky. Po zrušení najednou vím co zase můžu dělat, chodit ven, dělat něco co bych z FB určitě nedělal, je to krásný pocit, ale zároveň cítím, že o světě nic nevím, ale není to pravda. Cítím, že život můžu využívat i jinak a taky to dělám. Taky mě štve, co dělají mojí soukmenovci, pořád tam chodí, přidávají do světa věci, aby byli zajímaví nebo nevím, proč to dělají, vyčítám jim to, i když by mi po jejich životě mělo být kulové. Říkám si, co jsme to za tupou mládež, která nahrává do karet této zničené společnosti...

Taky tam mám věci, které v realitě nevyřeším a musím je řešit na fb, ale vykašlal jsem se na to, když si mě někdo chce sehnat, tak ať si mě sežene nebo se mnou spojí, jak chce.

Ptám se Vás, jaký na to máte názor, nebo máte podobné zkušenosti i Vy? Doufám, že pro vás nebudu divný člověk :-D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.15 12:36

Zdravím tě

Se zrušením Fcbk budeš mít veliké problému. V jednom časopise jsem se dočetl, že "fejs" a google účty svých klientů jen tak nezruší, jedině se s nimi hodně přít (jednoduše řečeno), a nebo doložit úmrtní list a na tomto základě ti zruší účet.

Takže jednoduchá možnost, jak se vykašlat na fejs je, že na něj vůbec nechodit, a že jste ze svého profilu smazal vše, je i dobrý dodatek k nespokojenosti této módy

Sám ho sice mám, ale chodím na něj minimálně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: apostate
Datum: 03.01.15 12:50

I vymazané fotky a informace se nikdy nesmažou Máte pravdu.

Datum: 03.01.15 13:26
avatar

Apostate, myslím, že problém je takový. Srovnejme FB s mobilním telefonem. Někdo má mobil za xx tisíc, pořád si s ním hraje, používá nejrůznější aplikace a využívá mobil pro všechny možné věci - např. nahrává si trasy, které ujel na kole, chatuje s přáteli, používá vymakaný kalendář a jánevímcoještě. Mobil má pořád u sebe a v podstatě pořád jej používá, i tam, kde to třeba jiní považují za nevhodné.

Pak je člověk jako já, který má mobil, jenž zvládne vytočit číslo, uskutečnit hovor, napsat a poslat zprávu, má např. základní kalendář, kam si dává úkoly a činnosti, které vyžadují upozornění. Mobil má téměř pořád u sebe, ale když je někde, kde je "jiná zábava", tak je schopen na něj x hodin zapomenout.

Pak je člověk, kterého štve, že mobil používá prvním popsaným způsobem, tak jej vyhodí do kanálu a diví se, že není v kontaktu s lidmi. To jste Vy.

Nechci se někoho dotknout a házet všechny lidi do tří pytlů, samozřejmě existují tací, kteří se pohybují na rozmezí příkladů, které uvádím. A nebude jich málo...

Prostě k něčemu ten FB pro mnoho lidí je dnes kontaktním prostředkem, na kterém nemusí být závislí, ale když se to hodí, tak jej použijí. Vy jste se jej dobrovolně zbavil a najednou jste zjistil, že jste jej k něčemu potřeboval - aspoň píšete, že některé věci "musíte řešit na FB".

Současnou společnost, jakkoliv Vám její charakter vadí, nezměníte. Jen Vás to bude prudit, tak se nesnažte změnit něco, co nezměníte. Nikdo neříká, že kdo je na FB, musí ukazovat fotky, lajkovat příspěvky, komentovat a chlubit se. Můžete tam být a nevšímat si obsahu, který Vás obtěžuje, můžete si jej bloknout. Ale (analogicky řečeno) pokud jste ten mobil vyhodil do kanálu, tak se prostě nedivte, že se Vám nikdo nedovolá a taktéž Vy musíte zajít za někým osobně, když s ním chcete mluvit.

Já sama FB využívám jako kontakt na lidi, se kterými jsem či potřebuju být v občasném kontaktu, ale nejsou mi tak blízko, abychom si zavolali a setkali se "jen tak" (i když někteří ano). Pak tam jsou občas užitečné věci jako nyní např. stránky o bydlení v Liberci (budu se stěhovat), bazar, kde nabízím oblečení po velkém úklidu šatníku nebo stránka lektorů jazyků, kde se občas naskytne možnost nějaké brigády apod. Samozřejmě občas i nějaká zábava, v životě mě ale nenapadlo, že by mě FB nějak omezoval. Jsem od přírody dost introvertní a kdybych nebyla na FB, tak rozhodně nejsem venku s lidmi. Naopak, mám pocit, že mě FB občas dovede blíž k lidem, protože bych se jim sama neozvala - někdy ale náš osobní kontakt vyplyne např. z nějakého komentáře a najednou s kamarádkou ze střední jdeme na kafe. (Věřím, že při čtení tohoto odstavce budou odpůrcům FB skřípat zuby.)

Mám na FB v přátelích známou, která je hodně alternativně založená a pořád posílá příspěvky o vesmírných andělech a podobně. Blokla jsem si ji, resp. její příspěvky na své zdi. Tuhle jsme se setkaly a ona se mě zeptala, jestli jsem četla článek, co tam včera dávala. Řekla jsem jí normálním tónem, že její založení nesdílím, a že článků posílá tolik, že mi zahlcují stěnu a stejně je nikdy číst ani nechci. Že ji mám ráda, ráda s ní kdykoliv pokecám, ale číst ty věci, které ona posílá, prostě nechci. Zaraženě se koukala a chvíli to bylo mezi námi divné, ale třeba jí to došlo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 04.01.15 01:52

Já Tě obdivuju, že Ti nco takového došlo v 17. Že FB je žrout času více než cokoli jiného. Že Tě tam zajímá skoro jen tak ca jedna informace za den a že bys to měl rychlejší (a i zdravější, s pohybem), kdybys za tím jeiným známým dojel nebo kdybyste si zavolali a pokecali někde venku. Na Tvůj věk mě toto poznání připadá jako velká zralost. Já si FB založila až teď v pokročilém věku, kvůli jedné organizaci, kde jsem chtěla pracovat a oni furtnebyli schopni zprovoznit webové stránky, všechny informace měli na FB a já nechtěla promeškat výběrové řízení. No to místo jsem dostala mimo jiné (no měla jsem i nejlepší počítačový test) proto, že šéfům (kteří si uchazeče "prolustrovali" právě na FB) byl sympatický můj vkus - že mám ráda Červeného trpaslíka. Jenže pak jsem si do přátel přidala sourozence, neteře a synovce, různé kolegyně, kamarády z mládí, děvčata brigádnice, která jsem měla v práci na starosti, no a jakkoli byli všichni milí, zjistila jsem, že spoustu času čtu informace, které mne vůbec nezajímají. Vrchol všeho bylo, když mi začaly chodiz zprávy typu "Kristýna ta a ta si myslí, že by se vám mohlo líbit...to byla tak nějak poslední kapka. V přátelích jsem nechala jen své dcery a sestru, abych viděla novinky z jejich životů

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.