Spotřební zboží ze zemí EU levnější, než v ČR

Od: Datum: 02.01.15 15:11 odpovědí: 4 změna: 04.01.15 12:04

Ahoj,

již nějaký čas sleduji ceny výrobků, které se dováží do ČR a nemile mě překvapují ceny, které si dovozci dovolí nastavit pro náš trh. Vás bych chtěl poprosit, jaké zboží seženu v zemích EU levněji, než v ČR.

Např. Pilsner urquell : Německo okolo dvaceti korun v ČR o deset korun na lahev víc

Red bull : Švýcarsko 15 korun v ČR 35 korun

A mnoho dalších...

Budu rád za každou Vámi podanou informaci. Můžete mi klidně posílat i webové stránky, které se zajímají o podobnou problematiku českého trhu. Nebo mi můžete dát informace klidně i z druhé strany, kde jsou výrobky dražší.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 02.01.15 15:20

Potraviny jsou levnější v Německu a Polsku. V Rakousku jsou zhruba na české cenové úrovni (něco je levnější, něco dražší) a na mnohem vyšší úrovni kvalitativní. Na Slovensku je žrádlo dražší a například hodonínský Kaufland už skoro hovorí po slovensky a dokonce mám svědectví místních, že při pravidelném nákupním šílenství si Slováci na parkovišti vzájemně předávali (nedostatkové) nákupní vozíky. Aby se našincům nákup vyplatil, stačí zajet k Dederónům, například do Drážďan, nebo k Pšonkům do Klódzka. *kafe*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.01.15 19:33
avatar

S tím hodonínským kauflandem to už není tak žhavé. Ani po tom, co oslabila koruna se sem nehrnou a to sem dřív jezdili i z Košic. I benzín a naftu mají levnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 15:24

To je novinka stará čtvrt století.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 17:09
avatar

Ten RedBull by mě docela zajímal. Jste si jistý, že nesrovnáváte nějaké akční zboží? Nebo mi chcete opravdu říct, že v Rakousku se dá naprosto běžně sehnat RedBull za 60-65c?

Ve Španělsku se tyto značky (Coca-Cola apod., včetne drogerie) pohybují velmi lehce nad průměrem ČR. Např. něco tady za 25,-, tam za 1,09€ apod. Na druhou stranu ten nárůst cen potravin je u nás strašný. Pamatuji si, že jsem jim tam před 5 lety tvrdila, že se u nás dá jíst mnohem levněji, než u nás. To bych dnes určitě neudělala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.