Třídní outsider

Od: Datum: 02.01.15 00:23 odpovědí: 4 změna: 02.01.15 17:23

Dobrý den,

na minulé škole sem měl podobný problém, tak se mě tento problém trošku osobně dotýká.

Chodí s námi do třídy jeden tlustý kluk, není to žádnej můj dojem.. Váží prý okolo 95kg.. Je kvůli tomu terčem různých vtípků. Já proti němu osobně nic nemám, ale bránit před ostatními ho nehodlám - kdyby se snažil s tím něco dělat neřeknu..

Jde mi o to, že jemu je úplně jedno že je tlustej, že zapáchá (nekoupe se, po plavání je to vždycky v pohodě). Rád se tak z legrace pere o přestávce s ostatníma, ví že je spocenej a že je to odporný.. ale jemu to je šumafuk. Na jednu stranu je mi ho líto, protože sem byl kdysi v podobné situaci (bez té tloušťky). Rozhlašuje (ano, sám o sobě.. řekl to přes celou třídu on sám) že si mění trénky jednou za měsíc, jindy zas že si po měsíci vyměnil ponožky apod. Je to ten typ, co celej den sedí doma, hraje PC hry nehejbe se a je mu to šumák.. Nabídl bych mu že s ním zajdu do fitka si zaběhat, ale on nechce.. Prý si davá k večeři hranolky, pizzu a další hnusy, který od jeho nadváhy nepomohou. Nechápu, jak může být sám se sebou spokojenej, nějak bych mu pomohl ale musel by chtít i on a udělat něco pro to..

Co si myslíte vy? Proč to dělá? Je nějaký způsob jak mu pomoct, nebo ho neřešit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.15 05:24
avatar

Nevšímej si toho,sedni si od něj dál, abys to necítil. On sám se asi těžko bude měnit k lepšímu, když nechce. Navíc asi nemá moc pořádnou mamku, když nedohlídne, jak často si kluk mění prádlo. Ale možná, že právě proto on si z toho dělá legraci, protože ví, že ničím jiným zaujmout nedokáže.

Jinak nechápu, proč vlastně píšeš, když hned v úvodu své zpovědi sděluješ, že bránit ho nehodláš. Tvé návrhy na společné zaběhání odmítl. Tak co chceš ještě dělat? Evidentně je spokojený tak, jak to je a nic měnit nechce. Jednou třeba pozná sám, že bylo hodně věcí špatně, ale k tomu opravdu musí dojít sám. Pokud nechce něco změnit, nehne s ním nikdo. Jaga.

My měli kdysi ve třídě tlustého, rezavého a pihovatého kluka. Ale nebyl cítit, měl ohromný smysl pro humor a ochotně se účastnil všech třídních legrácek. Ráda na něj vzpomínám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 16:17
avatar

řekla bych, že jediná možnost je, se s ním skamarádt a "vychovávat ho" - ale to Ty nechceš, a zřejmě o to nestojí ani on sám a ve své roli výstředního extrémisty si evidentně libuje. Neřeš to ! - něco jiného by bylo, kdyby Tě sám o pomoc požádal.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.01.15 16:45
avatar

Zdravím. Pokud on sám se sebou nemá problém a zřejmě netrpí ani mindráky, pak to nech být. Především on sám musí chtít se sebou něco dělat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 17:23
avatar

Zdravím. Nemá cenu "pomáhat" někomu, kdo je sám se sebou takto spokojený. Je to jeho život a až ho bude chtít změnit, udělá to sám. V tomto případě platí - starejte se o sebe a své problémy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.