Nedaří se zbavit mykózy

Od: Datum: 01.01.15 18:22 odpovědí: 17 změna: 03.01.15 19:40

Dobrý večer, už 2 měsíce mě trápí problémy s mykózou na žaludu penisu. Nejdřív jsem si to mazal Canestenem a pak jsem šel na kožní když to nepomohlo a dostal jsem Batrafen. Tím to mažu teď ale nelepší se to. Přemýšlel jsem o tom jestli nemůže být z 2 měsíčního mazání ta kůže nějak podrážděná. Jenže teď mě napadlo jestli nemůže být problém v tom že se kůže rozléčí a pak se vinou třeba masturbace ta kůže zase poškodí a mykóza se tam stále jakoby drží. Vím, že bych měl asi ten měsíc, který se to má mazat neměl vůbec penis jakkoli dráždit, ale po pár dnech jsem tak nadrženej, že ranní erekce trvá třeba 30 minut a ani erekce přes den se nedají ohlídat tak jako když si člověk uleví. Jenže jak vydržet měsíc když jsem ještě v pubertě, to prostě nejde. A tím zase začíná začarovaný kruh a to, že když budu tu kůži dráždit tak mykózu nikdy nevyléčím.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.15 18:44

Nedávej na postižené místo mýdlo, omývej jen vlažnou čistou vodou a nech si předepsat MYFUNGAR - mast a máš to za 2 dny pryč ! Onanie na to nemá vliv !

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.01.15 21:59

Jako žena na mykozy často trpím. Per ručníky a spodní prádlo alespoň na 60 stupňů a kup si Wobenzym, není nejlevnější, ale pomáhá.

Od: petras
Datum: 02.01.15 22:26

A vydrží ty spoďáry a ručníky 60 nebo jak jsem někde četl i 90 stupňů? Na cedulce je max. teplota 40. Jsou ze 100% bavlny, tak by to mělo vydržet ne?

Od: nwd
Datum: 02.01.15 22:33

Zvýšením prací teploty spodního prádla se infekce na žaludu nezbavíte - jen si to prádlo zničíte.

Datum: 02.01.15 22:41

No to si také myslím, ale jednou nebo 2x těch 20 trenek přeprat při větší teplotě asi zkusím, jestli se to nevrací z toho. Opravdu nevím co už jiného.

Od: nw
Datum: 02.01.15 22:11

Víte, ono těch mykóz na žaludu moc není. Nejspíše se jedná o úplně jiné onemocnění. Co třeba Chlamydie Trachomatis? To je potvůrka co pozlobí. Nebo mykoplasmata? Chtělo by vidět a hlavně udělat vyšetření a ne to bezhlavě mazat čímkoliv.

Datum: 02.01.15 22:40

Urolog mě poslal na venerologii, jel jsem kvůli tomu 30 km do Brna a to hned 2x. Poprvý udělali test z moči na chlamydie, podruhý jsem tam musel jet osobně pro výsledky protože mi je po telefonu neřekli. Negativní. Tak mě poslal na kožní, na kožní jdu zase za 14 dnů, do té doby mám mazat Batrafenem což je asi na nic.

Přesně takhle ale jak to mám probíhala mykóza mezi prsty na nohou. Taková tenká, lesklá kůže, která se při vysušení loupe a občas trochu pálí. Žalud je kryt předkožkou, takže to vypadá docela normálně až na dvě trochu tmavě červené skvrny, vlastně při shrnutí předkožky skoro nic není vidět, akorát je tam trochu vlhčí prostředí se mi zdá než bývalo dříve. No a při erekci, kdy se žalud vysuší je vidět ta lesklá kůže, která se i loupe. Kožní řekl že je to podle popisu jasná mykóza, kouknul na to a předepsal ten Batrafen.

Od: nw
Datum: 02.01.15 22:44

Z moči chlamydie nezjistí. Jinak držím palce. Myslím, že o mykózu nejde. Jděte k jinému lékaři, třeba i na urologii. Bud eto běh na dlouhou trať. Je třeba vyšetřit i partnera.

Datum: 02.01.15 23:03

Sex jsem zatím neměl. Bohužel mám v současné době 4 měsíční vztah a když je konečně přítelkyně svolná k styku, tak nemohu já, protože mám tohle a nerad bych jí nakazil ať je to cokoli. Nejlepší je, že nejde použít ani kondom, protože Batrafen má v návodu, že je poškozuje.
Jinak bych se asi nikdy když to řeknu takhle blbě, nesnížil k tomu abych psal o radu někam na internet, ale doktoři nepomůžou a já mám konečně příležitost k styku a rád bych jí využil. Zase aby to neznělo tak nejde o ten styk jenom, ale vadí mi to celkově. Přitom nic špatného nedělám, jím poměrně zdravě, hýbu se, tak nevím co to mohlo způsobit. Jediný co jsem si myslel, že to může nějak zhoršovat je ta masturbace, teď se docela krotím, ale když se to objevilo tak to bylo klidně i 2x za den. Jenže v tomhle je lepší internet, doktorovi něco takovýho neřeknu protože se stydím už jenom ukazovat co mám za problém.

Od: how
Datum: 03.01.15 00:07

Je jedno, zda jste měl styk. Stačí orál a je vymalováno. Pokud váš penis neměla v ruce jiná osoba, pak OK. Ale mykóza to není. Masturbace samotná to zhošít pouze do té míry, že dojde k prokrvení a mechanickému poškození tkáně. Mýlíte se v tom, že je lepší internet. Opak je pravdu. Pomůže vám jediné lékař v ordinaci. Neztrácejte čas psaním po webu. Je to nesmysl, nikdo vás přes PC nevyléčí. Pokud máte partnerku alespoň trochu rád, nesmí mít s vámi jakýkoliv kontakt. Mimochodem, jaká je časová posloupnost partnerka a vaše nemoc?

Datum: 03.01.15 11:11

Lékař nepomohl, ani kožní ani urolog. Urolog mě poslal na STD testy i když jsem mu opakoval, že jsem styk neměl. I když ten penis docela pečlivě prohlížel, několikrát a říkal že je to na oplach v heřmánku a že tam žádný zánět není. A protože nevěděl co dál když jsem tam přišel s tím že heřmánek po 14 dnech nepomohl tak mi dal žádanku na kožní. Tam si doktor to spíš poslechl, koukl na to a řekl že to bude mykóza a že stačí Canesten. Když jsem tam šel znovu po měsíci že je to stále stejné, tak si znova poslechl co mám za problém a řekl že tam nic nevidí a dal mi Batrafen, že to prý můžu mazat a ten že to určitě doléčí, jestli mám nějaké divné pocity. Ale ono tam víceméně fakt nic není vidět, trochu červenější kůže místy, což prý bývá někdy i normálně, jenže ten problém co s tou kůží opravdu je je vidět až po erekci (lesklá, tenká, suchá, kůže) a to doktorovi předvést mohu jen těžko. Navíc když se to nemaže tak je to místo pod předkožkou takové zapařené a tak divně vlhké, protože přesně takováhle divná byla i mezi prsty na nohou.

Přítelkyni jsem se s problémem svěřil a nikdy ke kontaktu mého orgánů s jejím tělem nedošlo, dokonce ani s rukou. A s tou masturbací, myslel jsem že by to mohla být právě příčina toho problému. Jako abych řekl pravdu, teď si říkám že jsem blbec, ale maximálně jsem občas použil sliny jinak se to nijak nelubrikovalo a když to na mě přišlo, tak jsem prostě masturboval a nepřemýšlel o tom, že bych si předtím měl třeba umýt ruce nebo tak. Podle mě je vysvětlení takové že se nedostatečnou lubrikací a následným třením žaludu o předkožku poškodila kožní bariéra a pak se tam dostala infekce, kvasinky, mykóza, bakterie,... Nevím, jestli je to možné nebo ne.

A o jaké testy bych měl požádat? Nebo co mám chtít léčit?

Od: mudrpetrak
Datum: 02.01.15 23:44

Batrafen je to nejlepší, co existuje, z hlediska (i dlouhodobého) působení na tkáň. Ty jsi udělal jen malou chybu, a mykóza dostala náskok. Každé nevhodné přerušení terapie umožňuje mykóze resistenční náskok. Ať tě ani nenapadne zase přestat. Připrav se na několikaleté léčení, ale žádný strach, Batrafén, nebo podobný lék stejného složení (např. Selergo) můžeš aplikovat klidně 10 let. Dodržuj správný postup : 2x denně (každých 12 hod.), vždy 3x umýt (s dokonalým opláchnutím) kvalitním mýdlem, osušit papírem, dále do sucha fenem, namazat, nechat uschnout(i za pomoci fenu), pak přetáhnout předkožku zpět. Během dne kontroluj, zda není pod předkožkou vlhkost, ta umožňuje mykóze přežít. Když za rok uznáš, že už dlouho léčíš, a že už to musí být v pořádku, a přestaneš, a za týden zjistíš, že ta mykóza přežila, pokožka začne zase rudnout a svědit, tak počítej s desetiletou terapií. Chytrá houba(Pythium o.) taky pomáhá, ale ne v tvém již značně zkomplikovaném případě. Tu můžeš aplikovat na prstech u nohou.

Především klaď důraz na osušení, dále pozor na možnost infikace dalších míst - prsty, s kterými mažeš, 3x až 4x umýt.

Nejlepší by teď byla obřízka, (ale nejde při aplikaci léku) - při suché pokožce (bez předkožky) by se to totiž vyléčilo samo.

Hned ti povím, že 95% lékařů si teď nebude vědět rady, vyzkoušej, možná budeš mít štěstí.

Od: hjo
Datum: 03.01.15 00:09

Promiňte, léčit pohlavní chorobu obřízkou, to nemyslíte vážně. Až vás bude bolet v krku, tak si uříznete hlavu?

Ohodnoceno: 1x

Od: ria®
Datum: 03.01.15 03:25

Nemůže to být zapařený? nedáváte si počítač /noťas/ na klín? Ještě bych doporučila dát očistnou kůru jater střev a ledvin...

Datum: 03.01.15 08:20

Poradila bych mýdlo A-sun se 7 procenty ichtamolu. Je na kožní onemocnění - plísně, ekzémy, lupenku, záněty. Stojí přes padesát korun. Napěnit, a potřít potřebná místa, nechat 2 minuty působit a opláchnout. Koupíte v lékárně.

Mýdlo se mě osvědčilo, není to žádný dryák a velká chemie.

Namydlete si i podpaží, lokte, celý rozkrok, nohy, meziprstí.

Kůže se vylepší, ozdraví, zjemní. Mnohdy má člověk na nohou bílé šupinky, nebo hrubou kůži na loktech, to vše se po jednom - dvou namydlení zlepší, ale Vy samozřejmě používejte déle, dokud budete mít špatný pocit. Později je dobré jej použít občas jenom preventivně, hlavně v létě, když už ho tedy máte. Je zajímavé, že ač si člověk maže hrubé lokty, nebo hrubší kůži na nohách mastným krémem, tak to mnohdy vůbec nepomáhá. Takže doporučuji vyzkoušet.

Mýdlo vydrží dlouho.

Jít na kožní můžete potom vždycky.

doplněno 03.01.15 08:45:

I kvůli jiným nemocem se přikláním k občasném vyprání při vyšších teplotách /ručníky na 90 stupňů, spodní prádlo na 60 stupňů, ponožky též/. Ponožky peru vždy zvlášť, mám jich koupených hodně, určitě neperu pony a spodní prádlo spolu. Ručníky doporučuji žehlit. Píšete trenky, jestli myslíte klasické - fotrovské, plátěné, tak ty bez obav prát na 60 stupňů.

Bavlněná a lněná prostěradla lze vyvařit, zkuste je používat místo froté natahovacích, ve kterých se drží plno prachu a šupinek. Hlavně v létě jsou dobré, lepší než zahřívací froté.

Datum: 03.01.15 11:26

Tohle mýdlo jsem měl na akné na zádech. Pekelně to smrdělo a docela vysušovalo pokožku, ale na akné to pomohlo. Podle popisu to vypadá dobře, ale nevím jestli to používat zrovna na žaludu nebo předkožce. Na tohle se opravdu radši zeptám kožního až tam půjdu.

Datum: 03.01.15 19:40

Třeba záleží na výrobci. Běžím si čichnout k mýdlu, co mám v koupelně. Vůně je specifická, ale nezdá se mi tak hrozná. Pokožku mě nevysušuje, nebo nemám takový pocit a když jej používám na intimní sliznice, není vůbec žádný problém, nepálí nic.

V návodu vidím, že píšou ke každodennímu použití.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.