Převod peněz do ING Bank

Od: Datum: 31.12.14 12:50 odpovědí: 3 změna: 31.12.14 15:39
avatar

Zaslal jsem si z Wüstenrot peníze do ING Bank na ING Konto. Peníze odešly z Wüstenrot včera a mne by zajímalo kdy mohu čekat, že budou připsané na ING Kontu? Před chvíli jsem se na to díval a prozatím tam tyto peníze připsané nevidím. Je možné, že to bude ještě dnes a nebo bohužel až 2.1.2015? Pracuje dnes poslední den v roce ING Bank včetně připisování došlych peněz na účty?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jxpeoecom
Datum: 31.12.14 12:56

Pokud skutečně peníze odešly včera, pak by tam dnes mohly být. Víte, ono pojem odešly včera neznamená, že skutečně odešly. Vy jste je mohl odeslat včera, ale banka má určité časy (do XY hodin), ve kterých garantuje slutečné odeslání platby. Jinak mezibankovní styk je obvykle do druhého pracovního dne. Banky vzájemně si totiž peníze mezi sebou neposílají napřímo, ale peníze jdou přes ČNB. Proto je tam to zdržení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.14 14:39
avatar

Asi až 2.1.(svátek prodlužuje dobu)

Zákon o platebním styku, kterým se tato problematika řídí, tvrdí, že doba převodu peněz mezi bankami nesmí přesáhnout 24 hodin, nicméně platí to pouze ve chvíli, kdy se strefíme do určitých časů během dne, kdy v bankách probíhá převod peněz. Například zadáte-li transakci během všedního dne ve večerních hodinách, banka převod provede až ráno. Kromě toho do doby, než bude cílová banka provádět připisování transakcí, peníze na druhý účet prostě nedorazí. Na účet budou připsány ne do 24 hodin, ale do přespříštího dne od odeslání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.14 15:39
avatar

Děkují všem za odpovědi. Před chvíli jsem se na to díval a peníze jsou už připsané na mým ING Kontu. Asi záleží kdy (v kolik hodin) banka přebírá od ČNB příchozí peníze a také kdy je připisuje na účty. Dopoledne tam ještě nebyly. Předpokládal jsem, že peníze by dnes na mým ING Kontu mohly být, ale nevěděl jsem jestli pro banky je dnes normální pracovní den a vyřizují došlé platby.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.