Bezdomovec pod schody do domu

Od: Datum: 31.12.14 00:28 odpovědí: 59 změna: 18.03.15 23:47
Zdravím všechny kolegy,naposledy v tomto roce
Řeším takový problém. Bydlim v panelovém domě,hned v přízemí. Dům máme ve společenství vlastníků bytových jednotek a celý pozemek kolem domu je též náš. Před dvěma týdny se nám pod schody usadil bezdomovec,který tam každou noc přebývá. Má tam zřízené své doupě. Když jsem zavolal policii,tak ho pouze ztotožnila a odjela a v průběhu noci se ještě dvakrát přijela podívat,jestli odešel. Samozřejmě,že druhý den tam byl zase.
Jde mi o to,že mi ten člověk teoreticky nic nedělá,ale...je na soukromém pozemku,nevím,jestli není v minulosti několikrát soudně trestaný,mám sestru,která chodí domů pozdě večer z tréninku,nevím,kdo to je a co od něho můžu čekat,ale na druhou stranu vím,že když na něj opět zavolám policii,ta ho vykáže,tak on prostě přes noc někde zmrzne! Je mi ho strašně líto,ale na druhou stranu ho tu nechci mít. Už mě napadlo,že tam snad za ním dojdu,ale je tam jen v noci, a řeknu mu,ať jde pryč. Ale člověk neví,co všechno je ten člověk schopný udělat,jestli nemá nůž,psa,může to být třeba feťák. Každopádně ho odtamtud nemuzu vykopat násilím a vyhodit mu třeba věci,protože vím,že je to všechno,co má! Pořád na to myslím,občas tam zakašle a je mi ho líto. Venku je strašná zima,sněží,mrzne,já ležím v teple a on leží po schodama,fouká na něj a já se o něho i trochu bojím.
Poraďte mi,jak byste postupovali Vy? Ta situace je pro mě opravdu nepříjemná,i z toho důvodu,že může umrznout a potom to tady bude vyšetřovat policie. Ale hlavně je mi ho hrozně líto,nechápu,proč není někde v teple. Díky za rady!
Ještě doplním,že se tím zabývám čtvrtý den,před tím jsem to nijak neregistroval.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.12.14 00:36
avatar

S těmihle asociály slitování mít nemusíte. Styl života si zvolili sami. Padnout na dno může každý, ale nidko nemusí přespávat pod mostem. Proč není někde v teple? Já ti povím proč. Protože v azyláku musí dodržovat pravidla, jako třeba nechlastat. Ale pokud jej tam chcete trpět, váš problém.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.12.14 07:07
avatar

Mate pravdu...Ale nekolikrat me jiz napadlo, ze spadnout muze kazdy, ale obcas to sam nikdo zpet nedokaze. A nemusi jit jen o chlast :( Zlomeny clovek muze byt jen nepopsatelne smutny, v depresi a nechce se doprosovat, proste si o pomoc nerekne, naopak, rekne si, tak at chcipnu, je mi to jedno... Ovsem pravdou je, ze pokud nebude chtit, tak mu nepomuze nikdo. Mozna by stacilo vlouzit mu do ruky listek s adresou toho azylaku...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 01.01.15 20:32

Ernie, Vaše názory jsou dlouhodobě pro mě maximálně přijatelné, ale tentokrát ne, podle mě většina bezdomovců jsou mentálně narušení lidé a proto si zaslouží naší pomoc jako každý jiný nemocný člověk.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 31.12.14 00:42

Když říkáte, že pozemek je VÁŠ, tak konejte. Proč s ním nejednáte? Nejste za něj, tedy SVJ, odpovědní. Spěte klidně, on si způsob života vybral. Zabezpečte prostor pod schodami... a když to poškodí ...

doplněno 31.12.14 01:05:

Kdepak asi chodí čůrat a s...t, odhazuje nedopalky...?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.14 00:53
avatar

Hledaný a nebezpečný asi není, když ho lustrovala Policie. No máte strach. Jen je třeba si vybrat na kterou stranu strachu se obrátíte, na strach o pozemek, bezpečí dětí a přátel, nebo máte strach o zdraví bezdomovce. To už je jen rozhodnutí na vás, a nemyslím že by nějak mohl pomoc názor jiných. Co když rozhodnou jiní a vy toho budete časem litovat. A proč není nikde v teple? No protože je bezdomovec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.14 01:27
avatar

Já obdobnou situaci řešil zamezením přístupu kari sítí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.12.14 06:52
avatar

Toto bývají neřešitelné situace. *plac* Velmi podobné to je, když ve sklepě najdete kočku s koťaty. A v útulku vám řeknou, že ji nevezmou, protože mají přeplněno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.14 08:31
avatar

Prohlédněte si tyto možnosti, kam se ten člověk může uchýlit. Má tam k dispozici nejen teplou postel, jídlo a někde i doktora, ale i sociální poradenství, někde provádějí i zaměstnávání sociálně znevýhodněných

http://www.nadeje.cz/pobocky_a_ustredi

http://www.odchazim.cz/adresa…ve-domy-a-domy-na-puli-cestyI

http://cs.wikipedia.org/wiki/Hermes_%28lo%C4%8F%29

Můžete se tam i poradit, jak postupovat, když odmítne se tam odebrat. Můžete se poradit i zde v Novém Prostoru https://www.facebook.com/groups/295826160447386/

Zeptejte se u vás na faře nebo kostele, ev. modlitebně, co a za jakých podmínek tam je.

Až si uděláte ucelený názor, co je a není možné, můžete za ním zajít s teplou večeří, teplým čajem a popovídat si s ním a říct mu, co všechno je možné a zeptat se ho, jestli by něco z toho chtěl využít, případně proč ne. Pak se budete umět rozhodnout, co dělat.

Nemyslím, že byste se ho musel bát, že by vás napadl s kudlou, spíš mějte na paměti, že mnoho bezdomovců okolo sebe šíří aktivní a nakažlivou tuberkulózu a on může být jeden z nich.

Mně takhle vyprskl kašel přímo do obličeje feťák, žádající na zastávce o cigáro a musela jsem si přeléčit impetigo – hnisavou kožní infekci na obličeji, kterou na mně naprskal. Podotýkám, že kontakt byl krátký, pouze "Máte cigáro?" "Ne."

Pokud nejste ochoten se s ním zabývat, zavolejte třeba sociálku, poproste o pomoc místní křesťany nebo opakovaně a stále volejte MP, kdykoliv se tam vrátí, je to též bude obtěžovat, tak ho jednou odvezou a domluvte se s nimi, ať ho odvezou do ubytovny, případně jestli kašle nebo vypadá nemocný, můžete zavolat sanitku, ať ho odvezou do špitálu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.12.14 09:10
avatar

Slitovani bych vubec nemel , je dost organizaci co pomahaji bezdomovcum , staci jen chtit a nechlastat a to oni neumi. Hodne lidi proste nechce pomoct ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mili*
Datum: 31.12.14 10:02

Já bych ho tam nechala, v případě, že by obtěžoval, zavolala bych policii. Až se oteplí vypadne a když to bude vadit nějakýmu nájemníku, at si ho vyhodí sám. Když odejde na mráz budete si to vyčítat a myslet na to. Jak se tam ale dostal, vy nezamykáte? Tuhle jsem byla svědkem jak přijela před Tesco dáma v BMW, vystoupila a všechny bezdomovce co tam obejdovali obdarovala, pak si šla nakoupit. Manžel na ní čekal v autě. To se hned tak nevidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 31.12.14 19:33

Ano, ta paní asi měla vělké srdce, bohatého manžela nebo hodně peněz, ale každopádně dělá dobrou věc. Odpovím na otázku Vaší. Je to volně přístupné místo, které se nachází pod vchodem do domu. Je to zvenku. Někdo jde do paneláku po schodech, my máme betonovou lávku...

Datum: 31.12.14 10:08

Až přes den odejde, dejte mu věci na hromádku bokem a prostor pod schody zaházejte sněhem, zítra se vystěhuje minimálně k druhému vchodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.14 16:43
avatar

- mně tedy přijde strašné ho vyhazovat, zvláště teď v zimě a zvláště pokud nic nikomu nedělá a je tam jen v noci. Jak můžete vědět (pokud to sám neprožijete), jak se bezdomovec cítí a proč nechce do azyláku nebo nechce "pomoc" podle Vašich představ?!.

My tzv. "normální" běháme často k psychiatrům, nebo psychologům s každým "hovnem" , zatímco bezdomovci tuto možnost nemají - a taky musí mít spoustu depresí a psychických problémů, takže se nechovají zrovna logicky.

Pokud mi nic nedělá, rozhodně bych ho nevyháněla tak krutě, jak zde někteří radí. A domů si ho brát nebudu, jak mi jistě budete radit, tam si beru jen toulavé kočky, ale právě při krmení těch koček se s bezdomovci u popelnic občas setkávám - a ještě jsem nenarazila na zlého.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.14 17:00
avatar

Já se už k bezdomovcům vyjadřovat nebudu. Kdo chce, tak spí v teple, nebo někde, kde neotravuje schválně přes vánoce ostatní. Tak jako to dělají po celý rok.

Ale co se týče těch psychiatrů, 90% znich mají stejný nárok na ošetření jako kdokoliv jiný

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cobrak*
Datum: 31.12.14 19:31

Je to těžké, ale na ulici se ten člověk rozhodně nenarodil. Kdyby chtěl svoji situaci řešit, rozhodně by nebydlel "pod schody" u mého domu. Říká se tomu tzv. "syndrom naučené bezmoci."

Datum: 31.12.14 19:17
avatar

Já bych ho určitě nechala tam kde je. Říkáte, že je tam už dva týdny a Vaší sestře přece za tu dobu neublížil a podle mne určitě neublíží. Ten má chudák jiné starosti. Na jednu stranu je Vám ho líto, podle Vašich slov a přesto uvažujete o tom, že byste ho nějak vyhnal i z pod těch schodů, protože máte strach jestli nemá nůž. No ten asi má, ale určitě ne pro vraždění. A psa byste si asi všiml. A v tom paneláku nebydlíte přece sám. Co ostatní majitelé, či nájemníci? Těm to nevadí? Policii jste zavolal a pokusil jste se ho na ten mráz vyhnat. Víte co bych udělala já? Já bych si vyčíhala chvíli kdy tam není, a do toho jeho pelechu bych mu dala nějakou deku a konzervu, kterou by mohl jíst i za studena. A Vám je ho tak strašně líto, tak to udělejte, pomůžete člověku v tísni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 31.12.14 19:28

Suzymon. Víte, je to taková blbá situace. Neříkám, že nepomáhám lidem, naopak, ale člověk, který bydlí v mrazu pod schody, není asi úplně ten hodný bezdomovec. U nás v Praze mají bezdomovci "x" možností, kam se jít v noci vyspat to tepla, jsou tu pro ně různé azylové domy a dokonce můžou za 20Kč (!) na noc jít na loď Hermes, kde jim dají teplé jídlo a oblečení a ráno si můžou jít po svém. Řeknu Vám to narovinu. Byly doby, kdy jsem s těmito lidmi jakžtak vždy soucítil, ale zjistil jsem ve své praxi, že pokud ten člověk nepobývá v podobných zařízeních, tak je to z důvodu toho, že je buď hledaný, což tento není, a nebo proto, že není schopen přijmout jakýsi řád toho zařízení. Jedním z bodů, které nerespektuje, je alkohol. V těchto zařízeních dostane každý večer před započetím noclehu dýchnout a pokud tam něco je, má smůlu. Proto jde raději spát pod schody a doufá, že přežije. Tento člověk se evidentně nesnaží svoji situaci řešit a byť je mi ho líto, tak mi tam vadí, protože je to soukromý pozemek a on je v mém teritoriu a já ho beru jako vetřelce. Ani jsem ho neviděl, protože se schovává. Přemýšlel jsem, že tam půjdu, koupím mu vánočku, řeknu mu, že tady má něco k jídlu, ať nemá hlad, ale ať jde jinam a někam do tepla, protože tady ho nechceme. Jenže mám strach tam jít, protože nevím, co je to za člověka. Policii jsem na něj zavolal, když bylo lehce nad nulou, právě proto, aby nezmrzl, teď už to nejde, protože je mi ho líto. Je to bezvýchodná situace, sousedi o tom ví, ale jsou to takoví "blbci" s prominutím, že si ani neuvědomují, co všechno se může stát. Ano, vím, že ten člověk asi nebude řezat hlavu mé sestře, až půjde domů, ale pořád nevíte, kdo to je. Feťák, nějaký bezdomovec samotář, kterého ostatní bezdomovci odstřihli, co Vy víte.. A hlavně bydlím v přízemí, jak jsem psal a tudíž ho tam slyším a zkrátka mám díky tomu špatné spaní. Je to hodně nepříjemné :( Nevím si rady...

Od: jaha
Datum: 31.12.14 19:50

Znám jednoho bezdomovce, občas jsem mu dala pár korun, občas jsem ho odmítla a teď mám špatné svědomí. Vždyť mě ta padesátka nic neudělá, když mu ji dám. Tak si dávám předsevzětí. Hned, jak ho po novém roku potkám, dám mu pár korun. i když vím, že si z nich nenechá ani 20 kč na zaplacení noci v azyláku, ale koupí si tabák a krabicové víno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 31.12.14 20:04

A přesně díky takovým jsou bezdomovci bezdomovcema, protože když ji m takhle občas něco dá, tak jim to stačí, nemají poplatky, neplatí pojištění, nájem, nic a proto tam nadále zůstavají...

Je to od Vás sice pěkné, ale ve finále mu spíš uškodíte, protože díky Vašim 50ti korunám si koupí krabici vína, usne na lavičce a zmrzne tam.

Od: mili*
Datum: 31.12.14 20:09

To máte jedno, jestli si za to koupí pití, nebo cigarety, uděláte mu aspon na chvíli dobře. Na mě moc nic nechtějí asi vypadám taky jak bezdomovec. Jen nedávno na mě chtěl jeden na polívku, dala jsem mu dvacku at si s tím dělá o chce. Dneska když není práce, ty lidi se nemají kde chytnout a nikdo nikdy neví jak sám dopadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 31.12.14 19:55

Když ho tam nechceš tak když jsou ty mrazy tak vem kýbl vody a chrst to tam. Třeba přes den kdy bude pryč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.15 00:27
avatar

zztop, nezlobte se, ale Vaše rada je nepochopitelná krutost. Mějte se na pozoru, nevíte, co zrovna Vás může v životě potkat. A představte si, že se k Vám okolí zachová s takovou bezohledností.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.01.15 00:38

Asi neznáte bezdomovce v baráku...ožralé a všude smrad a bordel z popelnic! Udělal bych to samé.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.01.15 00:19
avatar

Cobrak, mám potřebu se Vám omluvit. Právě jsme přestoupili do roku 2015 a já se mezi tím setkala s člověkem, o které jsem si myslela, že je pro mé chápání odepsaný. Překvapil mne v dobrém slova smyslu. Jsem pod tímto vlivem. Já se nechám ovlivnit okolnostsmi. Nevím jak bych Vám to napsala, ale nezažila jsem to, co Vy. Takže z mého hlediska ta má předešlá odpověď pramenila z mého lidského cítění. Ale ono je to ve skutečnosti asi úplně jinak. Sice bych samozřejmě udělala to, co jsem psala před tím, ale to neznamená, že bych měla pravdu a že bych tím něčeho dobrého docílila. Všechno je relativní a sporné. Přeji Vám krásný Rok 2015, ze srdce. Suzy

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.01.15 16:19
avatar

Odvážné tvrdit, že nic neudělá. Jsou lidé, co měsíce a roky nikomu neublížili, a jednoho dne z nich byli násilníci a vrazi.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lujs®
Datum: 31.12.14 20:07
avatar

Nenapadlo vás zamykat vchodový dveře do baráku třeba už od 15 hodin kdy se za chvíli začíná stmívat?!?!?!?

Bude zamčeno tak se tam nedostane !.!.!.!.!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 31.12.14 20:52

Chvíli před Vaším příspěvkem jsem to uvedl na pravou míru ;)

Od: faithoncemore*
Datum: 31.12.14 20:16

Vypadá to, že někteří rádcové se domnívají, že se jedná o schody venku, což některé domy mají, a druzí se domnívají, že doupě má onen bezdomovec uvnitř ve vchodu pod schody z přízemí nahoru (čemuž by šlo zamezit zamykáním vchodu). Upřesníte, o jaké schody se jedná?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 31.12.14 20:51

Ve 20:04 jsem uvedl, že se nejedná o domovní schodiště, nikoliv o venkovní přístup do domu. Omlouvám se těm, které to zmátlo ;)

doplněno 01.01.15 03:07: Zkusím to trochu popsat když jdete do panelového domu,jdete buď rovnou z ulice nebo třeba po deseti schodech. Do našeho domu se jde po betonové lávce,která je napojena na chodník. Pod tou lávkou jsou okna ze suterénních prostor. Sklepů a tak. No a ta lávka je asi 150cm nad zemí a mezi je prostor,kde právě jest ten člověk,kvůli kterému vznikla tato diskuze ;)
Od: lujs®
Datum: 31.12.14 21:56
avatar

Cobrak: nejedná se o domovní schodiště, nikoliv o venkovní přístup do domu.

Co to teda je za schody?!?!?!? *nevi* *nevi* *nevi*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.01.15 06:15

Zdravím .Tak je to venkovní přístup do domu.Jestli nikomu z domu nevadí ,jen Vám tak mu podejte alkohol na zahřátí s metalem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 01.01.15 01:51
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.01.15 03:04
avatar

Teda nezlobte se, ale chlácholit se tim, že se "zatím" nic nestalo mi připadá přinejmenším dětinské.
Z předcházejícího to vypadá, že má nejspíš také problém s pitím, nebo drogami, na to má, ale na nocleh nee !
Asi byste potřeboval lekci z chování člověka, když má opici, nebo závislost.
Obojí může/umí zněnit chování-reakce člověka a ta změna pak přichází v řádu hodin. Když bude mít okno, tak klidně u soudu bude tvrdit, že o ničem takovém nic neví.
Nechci malovat čerta na zeď, ani vás nějak ovlivňovat.
To je věc, kterou si opravdu budete muset rozvážit a rozhodnout sám.
Pokud máte srach tam jít sám, vemte si ssebou nějakého dalšího souseda.
Netuším, jestli v tomto případě pomůže "ponížená žádost", ale dokud to nezkusíte, tak to vědět nebudete.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cobrak*
Datum: 01.01.15 03:11
Pokud neumíte poradit,nepište příště nic,prosím.
Datum: 01.01.15 15:43
avatar

Mám obavu, že jste mě nepochopil.
Psal jsem, že dle mého názoru, chlap pod schody je velkým ohrožením pro kohokoliv a kdykoliv, takže co nejdříve se ho zbavit, pro vás nejschůdnější a nejsnadnější cestou.

Šťastnej a veselej.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: cobrak*
Datum: 01.01.15 16:33
Jeee,tak to se Vám omlouvám,myslel jsem,že to myslíte právě naopak. Pardon a díky za příspěvek. Omlouvám se a přeju též šťastný a veselý nový rok
Od: mp*
Datum: 01.01.15 20:21

Pokuď nějak neškodí, tak bych ho tam nechal, dneska stejně nikdo nic neví, co kdo může udělat. Můj názor je třeba, že naši momentální oblíbenci Sobotka s Babišem toho udělají mnohem horšího, až se všichni budeme divit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.15 21:08

mp jak s tím souvisí Babiš se Sobotkou?co to sem pleteš za hovadiny

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mp*
Datum: 01.01.15 21:26

Asi máš pravdu, už jsem trochu v náladě, tak jsem to asi poplet, ale stejně mě ty dva leží v žaludku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 02.01.15 02:06
Tak informuju o dalším vývoji případu. Teď,když jsem přišel domů,slyšel jsem ho tam zakašlat. Zavolal jsem městskou policii,ta ho vytáhla ven,ztotožnila ho poslala ho pryč. Samozřejmě,že se znovu vrátí,protože tam má všechny věci,vzal si jen batoh! Byl to takový hubený kluk,do tváře jsem mu neviděl,měl kapucu,ale řekl bych podle postoje a chůze,že to byl asi feťák! Takže to je zatím vše,co mohu napsat
doplněno 02.01.15 12:19: Tak ono obecně je to s bezdomovci vždy nekonečný příběh. Víte,nemuzu přeci jít v noci někam k nějakému bezdomovci,o kterém nevím,co je zač a říkat mu,že tam být nemůže. On to přeci ví. Hlavně problém bezdomovců je v tom,že jsou celý svůj život na ulici zvyklý na to,že je odevšad vyhazují a oni to neřeší a jsou na to připraveni. Rád bych to udělal,ale tohle je zkrátka věc policie,já přece nemuzu někam takhle chodit někoho vyhazovat. Sousedi jsou dementi,kteří si ten problém neuvědomují a tak to neřeší,defacto jsem jediný,komu to vadí,protože bydlim v přízemí. Soused vedle v přízemí tam nebydlí,takže jsem úplně sám. Už jsem za tím člověkem šel,ale vždy je tam jen v noci. Přijde v jednu ráno a s rozedněním mizí. Takže ve dne jsem ho nezastihl. Ještě zkusím dnes v noci poslouchat a zavolám policii. Pokud ho nevyhodí úplně,tak zítra přes den tam přijdu a Ty věci mu vyhodím a pak na domovní schůzi prosadím mříž.
Datum: 02.01.15 09:25
avatar

A co tam lípnout papír: Zákaz pobývání a přespávání na soukromém pozemku. Je to pitomé, já vím, ale takhle, takovýmhle kouskem záchoďáku, protože to vlastně nic jiného není, odstranili ve vedlejším baráku posedávání děcek na schodech zadního vchodu. Opravdu tam přestali posedávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.01.15 09:54

To bude nekonečný příběh, pozemek je váš a neumíte se o něj postarat, zabezpečit, ani si s ním promluvit a vysvětit mu to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 02.01.15 12:50

To mi vysvětli jak ho policie má úplně vyhodit? To jako zavřít za potulku? To už snad není. A jiný důvod asi nemají, protože by ho jinak už dávno sebrali. A jak jinak ho úplně vyhodit? Nevím co furt řešíš cíťo buď ho vyhoď násilně nebo jako ostatní sousedi sklapni podpatky a otoč se. Asi se ti to nebude líbit co jsem napsal, ale je to tak. Holt si musíš/musíte zabezpečit svůj majetek sami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 02.01.15 15:25
Vždyť já nic neříkám. A proč by ho měli vyhodit? Protože je na soukromém pozemku. Je to úplně stejný případ,jako kdyby se Ti usídlil na zahradě tvého domu.
doplněno 04.01.15 23:10:

Zztop: Jo, na cedulku se mi nějakej feťák z vysoka vy*ere, když ognoruje i policajty :-D Nejradši bych ho nakopal do pr*ele, ale to nejde, on by se pak mstil, za to mi to nestojí. Zítra jdu volat firmu na mříže a snad se to co nejdřív zamřížuje.

Od: zztop*
Datum: 03.01.15 15:40

Jo jo však policie ho vyhodí a on se zase vrátí jo jo to má logiku. Nemám zahradu ani dům takže jsem v pohodě Navic dům si normální člověk zamyká a zahradu mají lidé zase oplocenou. Dals k těm schodům alespoň nějakou cedulku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: inkamichel
Datum: 03.01.15 15:21

Mila pani,vase srdce je velke,ja osobne kdyby mi to financni moznosti dovolili bych mu pomohla na ubytovnu,jak je mozne ze se o to nestara socialka,spojte se se mnou ostatni domluvime na FB.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.15 15:53
avatar

V sousední vesnici měli stejný problém.Bezdomovec se usadil pod schody obecního úřadu.Bylo to ještě komplikováno tím že na úřadu měl trvalé bydliště.Starosta to vyřešil tak že za obecní úřad na sběrný dvůr nechal postavit vyřazenou maringotku a do ni se přestěhoval bezdomovec. Za to udržuje pořádek na dvoře,vyloží lidem odpad co tam přivezou,vymete vozík i jinak...Káždý mu tam nějakou korunu dá. Obec mu ještě vyřídila soc dávky.Někdy si ho lidé zvou i na pomoc na stavbu.Mě loni pomáhal se zateplováním domku.Ne vždy se dá vyřešit problém chytnutím za límec a vykopat ho. Někdy je třeba se zamyslet a problém řešit třeba přes charitu atd...Vím i že dva bezdomovci hlídali kravín za nocleh a pár korun.

doplněno 04.01.15 15:11:

Podle mne bezdomovci ti nepřispusobiví jsou už psychicky nemocní a měli by být léčeni. Po republice je plno vojenských kasáren u nás Vyšné Lhoty volný utečenecký tábor. Kde by tito lidé se léčili. Dobrovolně tam samozřejmě nepůjdou. Posbírat je na ulici a umístit je tam.Stát by to o moc více nestálo než teď. Kolik škody napáchají požáry atd...Když někomu ublíží poškodí nebo něco ukradnou náhrady se nedočkáte. To by v tom musela konat naše vláda ale ta bohužel nic v tomto nedělá.

Třeba upravit zákon o omezování osobní svobody aby bezdomovce mohli tam do léčeben zavřít násilím. Je to ale jen můj nápad. Možná někdo bude mít lepší,který se uskuteční.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: cobrak*
Datum: 04.01.15 05:10

Dobrý den, děkuji za příspěvek. Ano, to co jste popsal/a, je případ slušného bezdomovce na vesnici, který seká latinu, protože ví že by ho lidé na vesnici "lynčovali." Jenže bezdomovec na vesnici, je úplně jiný, než bezdomovec v Praze, která má přes milión obyvatel! je tady strašná anonymita a bezdpmovcům je jedno, jestli na ně někdo chodí je vyhazovat (jsou na to zvyklý), nestojí o připravenou maringotku, nestojí vůbec o nic. Vy jste mu tam tu maringotku dali proto, aby měl, kde být, protože na vesnici nejspíš nemáte možnost doporučit mu azylový dům. Kdyžto tady jich je několik. Jsou tu různé organizace, které se tím zabývají. Proto ten, kdo je v Praze na ulici, je buď člověk, který má rád přírodu dejme tomu, těch je hrstka, třeba dva v celé Praze, nebo zkrátka lidé, kteří nechtějí a nestojí o žádnou pomoc. Většinou mají bohatou kriminální minulost, tudíž já teď například nemůžu jít za ním a nějak mu promlouvat do duše. Byl jsem na policii, policie mi řekla, že bohužel nejsou páky a že ho můžou chodit otravovat a maximálně mu znepříjemňovat "pobyt." Takže řešení je takové, že se musí udělat do co nejkratší doby mříže. Do té doby ho zkrátka obtěžovat policií a pomocí ní ho vyhazovat nebo to prostě do té doby vydržet. Průšvih je, že se ten člověk může chtít kdykoliv dostat do baráku (i oknem ze sklepa), může si tam něčím přitápět, což není úplně příjemné, protože hned za zdí (pod mým bytem) je plynová kotelna, a ještě k tomu leží hned vedle elektrické rozvodovny...

Od: pt®
Datum: 04.01.15 13:00
avatar

"zolik", moc dobrá rada. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cobrak*
Datum: 04.01.15 23:08

Já si Vás vážím, ale chápete, že bezdomovci nestojí o pomoc? Nepotřebují ji! Ti, kteří chtějí z ulice, se z ní dostanou během několika týdnů, najdou si práci s možností ubytovny například a podobně. Ti, kteří na ulici jsou, tam jsou proto, že tam zlrátka chtějí žít. Přicházím s nimi do kontaktu poměrně často, defacto každý den. V nemocnici, na záchranné službě. Je to začarovaný řetězec. Bezdomovec se opije, my ho odvezeme, on se měsíc léčí na zápal plic, v tu chvíli je mu dobře, má jídlo, teplo, postel, péči, za měsíc jde zase na ulici a takhle je to pořád. Ale on na tu ulici chce! Je závislý na alkoholu, má abstinenční příznaky, protože mu samozřejmě alkohol do žíly nedáváme, zkrátka chce být na ulici a ten pobyt v nemocnici bere jako takové příjemné zpestření. Teď si vezměte, kolik to všechno stojí! Ale jemu je to jedno, není pojištěn. Každé ráno se probudí a ví, že nikam nemusí pospíchat - do práce nejde! Je to začarovaný kruh a pro bezdomovce, kteří z něho chtějí ven, je stát připraven pomoci, není pravda, že není! Jen jich 99% tu pomoc nechce!

Datum: 05.01.15 07:50
avatar

Konečně čtu něco, co dává smysl! Tihle lidé chtějí žít tak, jak žijí. To, že se to někomu nebo většině lidí nelíbí, to pro ně není důležité. Oni jsou se svým způsobem života spokojeni, chtějí to tak. Když najdou nové místo k přespání, za chvili je zaneřádí. Zútuní tak, aby se cítili dobře. Když to takhle nechtějí, změní to. Třeba si postaví stan v lese nebo u nádraží ve Vítkovicích. Tam, mezi keři byla uklizená stanová stříška a celé okolí, snad 3 roky. Člověk seděl zachumlany ve spacáku a igelitech, četl nebo luštil. V zimě, v létě. Ten člověk to tak chtěl. A když chtěl, byla tam s ním paní, asi rok. Nechtějí pomoc, chtějí něco, co my pokládáme za škodlivé. Chtějí peníze na pití. Pití je dělá šťastnými. Když potřebují něco jiného, umějí si říci nebo to umějí získat jinak. A to, že to vidíme jinak, je jen naše věc. ;) Potkávám takového zvláštního bezdomovce. Mívá spoustu ozdůbek, céčka, kancelářské sponky, pirátský šátek. Bývá čistý, ale smrdí šíleně. Jednou jsem v trmvaji slyšela, jak někomu vyprávěl, že tady měl děti. Ten komu to vyprávěl, se divil, jestli je vzal do lesa do stanu. Říkal, že ne, že do bytu, že má byt, co všechno nakoupil a připravil. Jen se mu tam nelíbí, že raději žije s klukama na ulici. ;) Pro tohle všechno, si myslím, že když už chceme pomoci, musíme slyšet, co říkají, co chtějí. Nechejme lidi být šťastnými podle jejich představ a ne podle našich. Chtějí to tak, mají to tak. Až to nebudou chtít, změní to.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rezi
Datum: 26.01.15 21:09
Kdyby chtěl někdo takový pomoc, tak by to mohl konzultovat již s privolanou policii, vyhledat pomoc atd. Ale většina lidí ji v takové situaci nechce a odmítá. Nedávno se me nějaký bezdomovec na nádraží ptal na drobné, odkazala jsem ho na policii, která stala vedle nádraží, pokud potřebuje jakoukoliv pomoc, ať se obrátí na ne. Co myslíte, vysmál se mi... Lidé jsou bohužel zlí, doufám, že jste za ním nešel a už je pryč! Reaguji, protože nesouhlasím s některými názory ostatních...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 27.01.15 16:47

Bohužel nemůžu už bodovat, takže aspoň takhle: *palec*

Od: cobrak*
Datum: 27.01.15 16:46

Tak dobrý den všem. Jakožto registrovaný zakladatel otázky pokládám za svou povinnost informovat o vyvíjení situace. Zavolal jsem městskou policii noc před tím, aby ho vykázala a vzal si všechny věci, ale nebyl tam. Druhý den přijela firma, během dvou hodin bylo zamřížováno a je pokoj. Všechny věci jsme mu dali ven, ale nevzal si je. Zkrátka má smůlu, ale zjevně mu to nevadí, protože bydlí na druhém konci sídliště pod jinými schody. Jsem rád, že se nikomu nic nestalo a je pokoj.

Ještě bych chtěl ríci, že mi říkal kamarád z druhého konci sídlišti pod svými schody v létě našeho souseda. Ten pocházel z problémové rodiny, kterou jsme museli po zakoupení domu jakožto majitelé bytových jednotek (oni si byt samozřejmě nekoupili) vystěhovat. To je už 8 let. Bydlelo jich v garsonce tenkrát asi 9 a všichni se točili po kriminálech. Ještě sem občas zazvoní kriminální policie a ptá se, kdy jsme tady někoho od nich viděli naposledy, protože tady mají zjevně hlášené trvalé bydliště. V každém případě všichni byli nebezpešný a zrovna tenhle soused, který v létě bydlel pod schody u kamaráda, byl poměrně nebezpečný člověk. Nakonec tam i oni dali mříže a dostali ho pryč, tak je možné, že ten náš mohl být vlastně on. Tím jsem chtěl říct, že lidi, co zde radili, abyc mu tam šel pomalu dát horké kafe a vyjednal mu azylový dům, byli trochu mimo mísu... Ale neznali tu situaci, takže za to nemohou.

Takže všem děkuji za odpovědi a přeju hezký den.

doplněno 27.01.15 19:56:

Zolik: Ano, to jsem psal v úvodu, když ta situace byla čerstvá. Bohužel později se to začalo zhoršovat a pak už jsem to nepsal.

Datum: 27.01.15 18:36
avatar

Jde mi o to,že mi ten člověk teoreticky nic nedělá,ale...je na soukromém pozemku,nevím,jestli není v minulosti několikrát soudně trestaný,

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 27.01.15 19:59
avatar

Cobrák ... na soukromém pozemku? Vaše družstvo vlastní i pozemek kolem domu? To by chtělo právně ověřit. Pak jej smíte vykázat.

Ohledně některých příspěvků, že bezdomovci si nezaslouží pomoc ... to je hnus .. každému je potřeba pomoc nabídnout. Situace je složitá a kdo do toho moc nevidí, má jen zkreslené informace, už jen tím, že né každý bezdomovec je stejný a svou situaci si sám zavinil. To že mohou do azyláku, jak tady píšete, tedy do sociálního zařízení, to také není tak jednoduché, ono mnoho lidí tam nechce, neboť tam byli mnohokrát okradeni, zbiti, je tam mnohdy velmi špatné hygienické zařízení a často tak chytíte i nějakou tu blešku. Tuhle situaci, řešit jen tak od boku na diskuzi o 1 stránce nelze, zkuste si přečíst analýzu bezdomovectví třeba v Praze nebo jiném městě a třeba do této složité situace nahlédnete a pochopíte, že to není tak černo/bílé. Setkal jsem se s lidmi, které partner(ka) vyhodila z bytu, bez peněz, bez věcí, a protože neměl práci, už se nikde nechytl. Mnozí mají za sebou nekalou činnost a azylák pro ně skrývá nebezpečí identifikace, kterou nechtějí.

Pokud chcete tomu muži pomoci, dejte mu teplou deku, staré oblečení, rohlíky co už tvrdnou, ale zase ... někteří se vám tam pak utáboří natrvalo a ještě přivedou kamarády. A kempující bezdomovce nikdo před domy nechceme. Je to opravdu složité, policie nemá žádné právo ani kompetence muže vykázat, pokud to není opravdu soukromý pozemek, nemluvě o tom, že policii by musel oslovit statutární orgán a ne člen bytového družstva.

Bohužel bezdomovectví je problematika, kterou přinesl nový styl života, který nebyl za socialismu známý, ale za socialismu nebyla ani svoboda v pravém slova smyslu. Svoboda znamená ale také, že člověk smí svobodně být bez domova. Tedy dobrovolně, tedy nevyužívat mnohá zařízení sociálního typu, které tako, bohužel, nejsou zadarmo, ale zadarmo nemohou být, neboť by to odporovalo existenčním možnostem neziskové organizace, tuto sociálné službu poskytovat. Ani Charita, krom krutých zim, neposkytuje azylový dům ani noclehárny zdarma.

Problém je to složitý, pokud jej vyřešíte, určitě budete nominováni na Nobelovu cenu za mír a svobodu, popřípadě jakoukoli jinou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 27.01.15 20:33

Ano, pozemek kolem domů je náš, koupili jsme od města dům s pozemkem kolem něho jako celek, staráme se o zeleň, v zimě hrabeme sníh na přístupové cestičcce a podobně. Myslím si, že ve svém oboru takovýmto lidem pomáhám někdy až moc a proto si myslím, že by mě aspoň v noci mohli nechat klidně spát... Souhlasím s Vámi, je to těžké a toto je otázka do diskuze, v kterou bych však nerad, aby se tento dotaz zvrhnul.

Od: evaz
Datum: 18.03.15 23:25

Máme v baráku podobný problém. Bývalý obyvatel se schizofrenií se pořád vrací a spí na schodech, na chodbách apod. Hrozně zapáchá, močí a kálí po domě. Paní uklízečka/údržbářka několikrát volala na PČR a ti ji po nějaké době řekli, že ZNEUŽÍVÁ jejich linku. Neuvěřitelné. Co s tím?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.03.15 23:47
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.