Co je to za nemoc?

Od: Datum: 30.12.14 15:56 odpovědí: 5 změna: 31.12.14 00:16

Zdravím, omlouvám se za chyby apod. protože je mi stále špatně a ležím tu jak mrtvola. Začalo to včera celkem z ničeho nic. Četla jsem si a začala mě neuvěřitelně bolet hlava, šla jse si lehnout a nemohla jsem ani otevřít oči. Asi po hodině mi začalo být špatně ale přisuzovala jsem to k té bolesti hlavě. Takhle jsem ležela snad hodinu a půl, pak jsem začala zvracet. Chvíli potom přišli strašné křeče v žaludku, stále mi bylo na zvracení a brněli mi prsty. Aby toho nebylo málo, bratr měl to stejné, akorát to na něj přišlo o půl hodiny později. Měl k tomu i teplotu 38°. Rodiče jsou v pohodě. Něco podobného měli teta se strejdou před týdnem. Do kontaktu jsme s nimi nepřišli, takže od nich jsme to chytnout nemohli. Teď už je nám líp, na zvracení to není ale břicho pořád bolí, ani na jídlo a pití není vůbec žádná chuť. Co to je? To teď řádí nějaká viróza? Co dělat aby se to zlepšilo? Potřebuji dělat do školy a s tímhle se to nedá.

A trochu mimo téma - může to od nás chytnout pes? On vždy vycítí, když někomu není dobře a tak se kolem něj furt motá, leží s ním v posteli apod. Celou noc byl se mnou v posteli, tak se raději ptám. Děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 30.12.14 16:44
Mohla by to být střevní chřipka nebo nějaký virus.Nejsme lékaři...Je třeba navštívit odbornou pomoc.
Ohodnoceno: 0x

Od: balilea
Datum: 30.12.14 19:27

Kdyby se to nelepšilo, tak bych tam určitě zašla, ale každou hodinou je to lepší a lepší. Jen mě zajímalo, co jsme to zase chytili. Zvlášť když nejsme jediní.

Od: 111®
Datum: 30.12.14 16:46

co jste jedli? nepřiotrávili jste se? nejedli jste nějakou exotiku?

Od: balilea
Datum: 30.12.14 19:26

Nene, exotiku vůbec nejíme. Právě že ten den jsme vůbec nic nejedli.

Datum: 31.12.14 00:16

To vypadá na nějakou tu gastroenteritidu (lidově střevní chřipku). Nejčastěji je to virového původu, může být i bakteriálního. Teoreticky to může mít i nějaký neinfekční původ, ale to je málo časté. Na přesné stanovení původce je potřeba laboratorní vyšetření, pokud už je ti ale líp, nemá moc smysl chodi s tím k doktorovi. Co se s tím dá dělat? Chce to odpočinek, případně něco na zklidnění žaludku a střev a dostatek tekutin - na to fakt bacha.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.