Ekonomika Řecka?

Od: Datum: 28.12.14 20:39 odpovědí: 5 změna: 29.12.14 15:01

Zdravím, dnes jsem se zděsil četbou ekonomických statistik. Může mi někdo objasnit, jak může mít zkrachované Řecko minimální plat ve výši cca 15 500Kč a celkově, jak je možné, že takovémuhle státu se tolik daří? Jistě, mají turistiku, ale i tak :D Kdy zbankrotuje i Česko, doufám, že co nejdřív :D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.14 22:26
Protože tam neměli nejlepšího ministra financí na světě!
Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.12.14 23:30

Ona jim při tom krachu vydatně pomáhala právě výše minimální mzdy a dalších dávek.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.12.14 08:22

protože minimální mzda, průměrná mzda a výkon státní ekonomiky spolu zase tak moc nesouvisí. Nenechte se zblbnout řečmi o tom, že mzdy souvisí s výkonem státní ekonomiky nebo s tím, kdo je zrovna ministr financí. To prostě není pravda. Velmi dobře je to vidět v nadnárodních firmách, kdy zaměstnanci jsou placení především podle národnosti. Děláte tu samou zakázku pro stejného zákazníka a pokud jste zápaďák, pak automaticky dostanetze větší plat, než výchoďák. Klidně můžete oba sedět vedle sebe v jedné kanceláři. Je to národnost, která rozhoduje o vašem platu a je to zatraceně dlohý a tvrdý boj se z této národnostní škatulky dostat ven.

Ohodnoceno: 0x

Od: mnomne
Datum: 29.12.14 14:14

Sorry chlapi ale moc jste mi nepomohli. Stát po bankrotu si prostě představuju trochu jinak. Teď se straší bankrotem na Ukrajině. Jestli dopadne podobně jako ten v Řecku, tak pohádka. Někdy mám pocit, že média obecně, vytváří naprosto zcestné dezinformace. Až si kladu otázku, jestli to má vůbec smysl číst. Hodnotou výpovědi se to mnohdy podobá pohádce.

Datum: 29.12.14 15:01

No vidíš, nás Kalousek s Nečasem taky strašili Řeckem, ale zapomněli dodat, že i ten nezaměstnaný tam, se má lépe, než mnozí pracující za min mzdu u nás!

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.