Zluty jazyk

Od: Datum: 28.12.14 20:39 odpovědí: 5 změna: 29.12.14 09:35

Ahoj mivam zluty jazyk.Zrovna jako dnes.Obvodak tvrdi ze je to normalni.Je to normalni nebo mi neco je?Mivam docela casto chripky,takze snizena imunyta.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.14 20:41

Vypadá to jako bílý povlak na jazyku (neříkám, že tam má být) po napití Coly nebo kafe. Nebo to má takovou barvu hned třeba ráno po probuzení?

Jsem zvědava, co napíší kolegové ze zdravotnictví, mně laikovi to moc v pořádku nepřipadá.

Ohodnoceno: 0x

Od: martondra
Datum: 28.12.14 20:47

ano takovou barvu to ma hned rano.Kafe vubec nepiju a Colu jsem nemel ani nepamatuji

Datum: 28.12.14 20:59

Musíte hodně pít, uvidíte, jak to povlak na jazyku rychle ovlivní a bude mizet. Čistěte si pořádně kromě zubů i jazyk a kloktejte ústní vodou, používejte mezizubní kartáčky, abyste zamezli co nejvíce množení plaku. Pokud je to bakterie, pomůže jí to zdecimovat.

Žlutou barvu může způsobit jídlo, pití, léky (např. B komplex), ale též infekce, alergie, poruchy žlučníku, někdy se tak projevuje i klubání zubu, nerostou vám zuby moudrosti nebo nemáte jiný zubní problém?

Pokud máte nějaké obtíže, navštivte lékaře znovu a poproste ho o výtěr z krku, případně popište obtíže lékaři, které vás trápí. Jinak věřím, že to při dostatečném zavodnění a ústní hygieně brzy opět zmizí.

doplněno 28.12.14 21:12:

Kdy vám to začalo? Souviselo to s něčím? Nepřejedl jste se o Vánocích a netlačil vás žlučník? Jestli ne a pijete dost, tak zkuste krotit zoo v puse ústní vodou, kloktáním, častým čištěním a mezizubním kartáčkem. Mandle máte v pořádku? Když si zmáčknete jazyk, abyste víc viděl mandle, nejsou na nich žluté nebo bílé čepy či povlaky?

doplněno 28.12.14 22:53:

Zkuste používat tohle kloktadlo - Tantum Verde a kloktejte jej 2 x denně asi hodinu před či po ústní vodě - Listerinu. S Listerinem si vykloktejte a vypláchněte ústa 2 – 3krát denně. Můžete si ještě zakoupit Strepsils a ty využívejte. Vše by mělo potlačovat nežádoucí bakteriální flóru, která vám tam patrně dělá tento povlak.

Ohodnoceno: 3x

Od: martondra
Datum: 28.12.14 21:09

Myslim ze piju hodne .Vypiju 2,5L az 3L.Zuby mi nerostou.Je mi 33let nekurak .Ted jsem ale mirne nachlazen a mam hleny.Trapi me tento rok neustale nachlazeni a chripky,virozi.Pres leto me bolelo mirne v krku take.

Datum: 29.12.14 09:35

No mně teda hodně zarazilo, že jsem neviděla skoro žádné zuby! Vám že nikdy nevyrostly zuby? Teda nejenom barva jazyka je divná, ale i ta veliká prasklina by tam snad být neměla. Ale tady jsme všichni laici a když Vám lékař, který Vás jistě zná a ví jak na tom jste zdravotně řekl, že to je normální, tak asi ve Vašem případě je. Já bych šla třeba k jinému lékaři, abych to měla potvrzené alespoň dvakrát. A taky bych se už dávno pídila po příčině, že mi nevyrostly zuby. Je to nějak divné.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.