Jak dlouho trvá doručení balíku?

Od: Datum: 26.11.14 15:24 odpovědí: 7 změna: 27.11.14 11:07

Dobrý den, zajímalo by mě jak dlouho trvá doručení balíku z e-shopu. Hledal jsem to všude možně, nemají to uvedeno ani na stránkách pošty ani na stránkách e-shopu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.14 15:31

pošta nemůže vědět, kdy dá e-shop balík na poštu. Zavolejte si do e-shopu a zeptejte se tam. Doby jsou různé --- na druhý den nebo třeba za 4 týdny. Záleží, zda má e-shop zboží skladem nebo čeká na dodání od distributora

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.11.14 15:32

Jeden ale klidne i 5 dnů. Teď před vánoci klidně i dýl. Záleží, jaký typ balíku se posílá, třeba Balík do ruky/poštu má přednost před obyčejnými balíky, dodání by mělo být do druhého dne, ale tahle lhůta není garantována.

Od: hop®
Datum: 26.11.14 20:28

Tato lhůta je garantována, v Poštovních podmínkách je napsáno, že Pošta se zavazuje...
Takže ať fungují nebo ať platí !

Pokud není lhůta dodání dodržena, má odesílatel nárok na vrácení poštovného. Zrovna podobný případ řeším, cituji z mé komunikace s poštou:

Stížnost: Zásilka NPxxxxxxxxxxM dle mailu z e-shopu podána dne 20.11. ve 12:31. Dne 21.11. v 19:30 stále na poštu nebyla doručena a má status "Přeprava zásilky k dodací poště". Přes víkend asi nejezdíte, takže zásilka dorazí nejdříve v pondělí (jak mi bylo řečení na přepážce).
To ten balíček vezete na trakaři?!
Kde je garance doručení do druhého dne?! "Dneska podáte, zítra dodáme" je tedy jen špatný vtip !
Část balíčku jsem měl zítra převážet jinam, tak co s tím uděláte? Budete po mně chtít peníze za to, že ho pošlu opět poštou, protože další cesta dodávkovým vozem se mi nevyplatí? !
Předem děkuji za vyjádření, xxx

Odpověď:
Dobrý den, pane xxx,
pokud pošta balík "Do ruky" nedodá ve sjednané lhůtě, odesilatel má právo uplatnit reklamaci a to na kterékoli poště předložením originálu podací stvrzenky. V případě nedodání balíku "Do ruky" v sjednaném termínu pošta vrací cenu (dle ceníku).
Za způsobené nepříjemnosti přijměte, prosím,omluvu.

Nenechme si s*át na hlavu, za včasné doručení platíme, stačí se ozvat !

doplněno 26.11.14 20:29:

V této době samozřejmě není zahrnutý čas od objednání do podání na poštu...

Od: strait
Datum: 26.11.14 15:37

děkuji, na internetu najdu všechno možné, jenom to co by se mohlo hodit tam často chybí

Datum: 26.11.14 20:09

Ten konkrétní obchod, u kterého eventuelně objednáte svůj produkt, Vám stoprocentně dá vědět, za jak dlouho balík obdržíte. Mám s tím zkušenosti. Nedoporučuji si vybírat "balík do ruky" Č.pošta je velice nespolehlivá a většinou dražší, než ostatní služby. Udělala jsem zrovna tento týden dvě zkušenosti. Balík do ruky mi vůbec nebyl doručen a nakonec mi vysvětlili, že prý je období Vánoc a tudíž nestíhají. Tři dny to leželo na poště, než mne vůbec pošťačka vhodila do schránky papír, že si to mohu vyzvednout. Předevčírem jsem si objednala jiný produkt a už dnes mi ho dovezli domů. prostě jeden den zaplaceno a druhý den doma. Cena dopravného 89 Kč. U pošty 95Kč. a to mi to vůbec nedoručili, musela jsem si pro to sama...

Datum: 26.11.14 20:18

Záleží na typu přepravce, jestli posílají před Českou poštu, nebo pře kurýra typu DPD, PPL... každý to má jinak. A nyní před Vánoci asi všechno bude trvat déle, balíků je všude moc, lidi objednávají na Vánoce jak diví...

Datum: 27.11.14 11:07

DR neboli balik do ruky od ceske posty- je miziva sance na dodani,vetsinou i za pritomnosti zakaznika skonci na poste ulozeny k vlastnimu vyzvednuti,posta zamestnancum nabizi spatne pracovni podminky a pak to bohuzel odnaseji nevinni lide

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.