Odchod z práce ve zkušební době

Od: Datum: 27.12.14 20:26 odpovědí: 8 změna: 27.12.14 23:25

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat..1.12. jsem nastoupil do práce, ze začátku jsem měl 3 dny školení, potom jsem klasicky nastoupil do práce. Jenže po týdnu, co čert nechtěl, jsem onemocněl a do 23.12. jsem byl na neschopence. Vánoce jsem jel domů, jelikož původně jsem je měl volné a do práce bych měl jít až 29.12. Jenže mám dilema, práce mě nebaví a na leden se mi něco rýsuje a vypadá to nadějně. Je lepší teďka po neschopence ještě nastoupit a potom hned odejít a nebo to vzít při jednom a rovnou odejít? Mimo to se zrovna dvakrát ok necítím. Vánoční zábavy mi dali zabrat..Co by jste dělali v mém případě? Děkuji moc..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.14 20:31

To musíš vědět ty jestli to ukončit, být ukončen nebo pokračovat.

Pokud jsi ale ve zkušebce tak je odchod lala.

Hodně zdaru v případné nové hokně

Ohodnoceno: 2x

Od: petr0s
Datum: 27.12.14 20:34

Jojo..Jen jsem nikdy ve zkušebce neodcházel, tak nevím, jak k tomu zaměstnavatel přistupuje, ani jak přesně má vypadat papír o ukončení poměru,

ale tato práce mě opravdu nebaví a nenaplňuje, k tomu se fakt necítím dobře, jen se nemohu rozhodnout, taky další věc, kdybych počkal do 1.ledna, tak už mám za leden uhrazené zdravotní pojištění že?

Datum: 27.12.14 21:00

Pracovní poměr můžeš ukončit hned,ale většina firem má interní dohodu o 3denní oznamovací lhůtě.Prostě oznámit to tři dny předem a buď si je odpracovat nebo zavolat z nemocenské ,že tolikátého ukončíte poměr.Je to i otázka slušnosti.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.12.14 21:06

Vidím to, že zítra zavolám, ať mě naplánují a normálně půjdu do práce, min do konce roku a pak podám papír o ukončení poměru.

Datum: 27.12.14 22:55

Hlavně nepropásnout zkušební dobu.Přítel vyhrál pohovor v nové firmě 3tři dny po zkušebce a pak jej tam dusili skoro tři měsíce a nebylo jiné cesty než to vydržet.Hodně štěstí v nové práci.

Ohodnoceno: 0x

Od: kolo*
Datum: 27.12.14 22:30

Přečti si smlouvu,kterou jsi podepisoval při nástupu a kopii máš.Tam je i zkušební doba.Ve zkušební době můžeš odejít okamžitě,neboli přesněji tak,jak to je smlouvě upřesněné.Pokud tam je napsáno jen že je zkušebka třeba 3 měsíce a nic víc tak s tím můžeš seknout hned.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.12.14 23:14

Ukončení ve zkušební lhůtě stačí nejpozději v den ukončení toto oznámit.nic víc nic míň!

Ohodnoceno: 3x

Datum: 27.12.14 23:25

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.