Kdo je liberál?

Od: Datum: 27.12.14 15:08 odpovědí: 2 změna: 27.12.14 15:31

Dobrý den,
kdo je liberál? Mám za to, že je to politik v Anglii (jen v Anglii?), ale... Je to něco jako opak sociálního politika?

díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: karelm
Datum: 27.12.14 15:31

Pokud je to jen v Anglii, tak je to spíš labourista ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Labouristická_strana). Řekněme, že to je něco jako hodně pravicový sociání demokrat v ČR, který se navíc nechová jako buran a krade pouze s mírou .

Liberál je obecný pojem, který může označovat i politika, ale nemusí. Je to někdo, kdo se snaží být svobodomyslný, nebojí se změn, snaží se nemít příliš předsudků (jako nenávist k Rómům, k muslimům, k feministkám, gayům atp.). Na druhé straně je ale náchylný dělat chyby, kterých by se nedopustil, kdyby dělal věci starým osvědčeným způsobem, který vždycky fungoval, i když mnohdy úplně nevíme proč fungoval (jako např. komunisté, kteří si mysleli, že všechno předělají k lepšímu a nakonec to všechno rozbili). No a taky se často stane takovým individualistou, že se vlastně začně chovat sobecky až bezohledně (jako např. česká vekslácká pravice 90. let). Všeho moc škodí, takže je dobré být liberálem, ale zároveň nepřeceňovat své schopnosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.12.14 15:31
avatar

Dobrý den!

Liberál je ten, kdo preferuje politický systém, postavený na svobodě osoby. Více o liberalismu, vč. jeho historie, najdete zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Liberalismus .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.