Laparoskopie zlucniku

Od: Datum: 26.12.14 20:29 odpovědí: 3 změna: 27.12.14 16:05
Dobry den,
v utery jsem podstoupila laparoskopii zlucniku - zaklineny zluc. konkrement, GMT 12, pri operaci mi vyndali celkem 3 kameny a GMT kleslo na 8. Porad citim pichani pod zebrem, ale to je pry normalni.
Jsem docela plasan a bojim se, jestli treba nejaky kamen nemohli prehlednout nebo zda se neposkodila jatra ci slinivka, krevni obraz byl pry v poradku.
Operovali me v UVN ve Stresovicich.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: doj
Datum: 26.12.14 20:32

Co si myslíte, že zde vyřešíte? Zde vás nikdo neoperoval, nikdo vás nezná. Pokud by se vám přitížilo, jděte na kontrolu do ÚVN. Nějaké píchání pod žebrem bych opravdu nyní neřešil...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.12.14 21:46

Dobrý den,

ničeho se nebojte, je to naprosto normální, že po operaci má člověk v místě operační jizvy bolesti. Jistě tam nenechali nějaké kameny, pokud vám žlučník odstranili, což se teď dělá nejčastěji, odstraňování pouhých kamenů už se moc nedělá ani jejich rozbíjením ultrazvukem, protože je tendence ke tvoření nových. Uvědomte si, že v tom místě máte jizvu, je to oteklé a může to nějaký čas reagovat jako podrážděný žlučník. Dejte tomu aspoň měsíc až dva šanci se zahojit, dodržujte předepsanou dietu a vše se většinou uklidní. Někdy může v tuto dobu podráždit i ovoce, které nadme, stačí málo, jezte tedy jen to, co vám nepůsobí potíže.

Pokud vás to však hodně bolí, máte pocit, že je něco v nepořádku, odeberte se na operační pracoviště a nechte se vyšetřit. Sono by mělo vaši obavu rozptýlit. Ke tlumení bolesti vám mohou napsat Algifen nebo něco podobného. Držím palce a věřím, že to nebude nutno, že jsou to jen usazovací bolesti z otoku a hojení jizvy, které někdy mohou vyplašit. Uvědomte si, že teprve v úterý vás operovali.

doplněno 27.12.14 15:35:

Už je vám dnes lépe?

Ohodnoceno: 2x

Od: ivik®
Datum: 27.12.14 16:05

Zdravím,já jsem po lapar.operaci 2 roky a některé dny mě v oblasti žlučníku stále bolí a tlačí,i po některém jídle.Prý je to normální stav.Pokud by jste ale měla velké oébtíže, tak by bylo lepší to sděit lékaři...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.