Co poštípalo moje dítě?

Od: Datum: 26.12.14 19:43 odpovědí: 33 změna: 27.12.14 17:59
Moje dítě se často probudí se štípancem (myslím, že od komára, často doma nějakého zahlédnu či zabiju), ale dneska večer jsem objevila toto. Ach jo. Myslíte, že takhle mohl řádit komár? Kolikrát s dětmi spím v pokoji, někdy s jedním, někdy s druhým v posteli a poštípaný nikdy nikdo jiný není. Jen tohle jedno dítě. Máte nějakou radu, jak zničit ty celoroční komáry? Máme takový elektrický strojek, modře svítící, ale efekt nic moc. Děkuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: faithoncemore*
Datum: 26.12.14 19:45

Máte pejska nebo kočičku? Většinou je v domácnosti jeden člen (ten nejdobřejší), na koho si blechy zasednou a ostatní mají pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 19:50
Ne, zvíře žádné nemáme, ani návštěvy se zvířaty k nám nechodí :(
Od: faithoncemore*
Datum: 26.12.14 19:56

Tak to netuším. Podezřívala jsem právě blechy, letos měly fakt dobrý rok - už jsou rezistentní skoro na vše. Ale pokud se "viník" nakonec nenajde, stejně bych proti neznámému nepříteli postupovala stejně jako proti blechám - vystříkala bych pokoj řádně RAIDem před odchodem na procházku, po příchodu bych řádně vyvětrala (a podívala bych se po zemi a po parapetech, zdali tam neleží nějaké mrtvé bestie)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 26.12.14 20:11
Zkusím to, díky
Datum: 26.12.14 19:48

chuděra dítě ...to nebude komár

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 19:51
A co tedy?
Datum: 26.12.14 19:52
avatar
Komár...v této roční době..a ještě štípance v těchto místech? To bych neřekl..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 19:59
U nás doma občas fakt nějakého najdu, tady ještě jsou. Dnes konečně mrzlo, tak snad...
Datum: 26.12.14 20:03
avatar
Kdyby to byla ruka nebo noha co kouká z pod peřiny, ale hýždě? Leda máte doma totálně přetopeno, a děti spí odkryté, ale to bych nepředpokládal.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 20:06
To opravdu ne, bez přikrývky nespí
Od: hm®
Datum: 26.12.14 19:56
avatar

Komáři teď už nejsou. Nebo u vás ještě létají? Píchnutí od komára za "chvíli" skoro zmizí, takhle by ho museli komáři popíchat před několika málo minutami a musel by to snad být hromadný nálet.

Jak už někdo psal, nemáte doma i jiné breberky? Nebo nemůže se jednat o alergii na něco? Ale ta alergie - asi ne. Má (mívá) ty kousance jen na vyfoceném místě, nebo po celém těle? Spí někdy v jiné místnosti? Jestli ano - je pokousáno i tam?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 20:04
Fakt snad doma nic nemáme, nikdy jsem nic neviděla. Štipanec má občas, většinou ale na ruce, obličeji. Třeba dva stipance měsíčně. Dnes toto. :( v jiném pokoji nespává, někdy přijde k nám do ložnice, ale souvislosti stipance a spaní v pokoji jsem si nevšimla. Často najdu dětičky v jedné posteli ) právě u tohohle staršího) a mladší nikdy štipanec nemá.
Od: hm®
Datum: 26.12.14 20:15
avatar

Jestli spí v pyžamu a ještě přikrytý, tak to od komára opravdu snad být nemůže. Důkladně bych prohlédnul celou postel, zda tam nějaká pidipotvora není, pak to všechno vybouchal a vystříkal nějakým "široce zabírajícím" biolitem. Nic konkrétního mě nenapadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 20:10

Tak to není komár, protože by jich muselo být nejméně 6 a to je blbost. Navíc vše je na zadečku, já to osobně tipuji na blechy - psí nebo kočičí... Komár se nacucá a dá na 24 hod pokoj..., tolik komárů by jste snad nepřehlédla... Děti bych poslal k babičce a byt pořádně odborně vydenzifikoval.., nejlépe systémem účinku, který poznaj i sousedi... A to, že si ta havěť vybírá lidskou krev, která jim chutná, to je také pravda, na někoho vůbec nejdou...

doplněno 26.12.14 20:45:

Víte, ono to bude problematické, protože tento projev, který jste nafotila, na blechu spíše nevypadá - jenže se dočtete, že blech je spousta druhů a nikdo z nás asi tady nebude odborník, protože další podstata účinku je alergická reakce dítěte, takže těžko radit, od čeho to skutečně je. V každém případě je nutné , večer před spaním prohlédnout místnost a najít komára, který se schová většinou za skřín, za záclonu, na strop atd. Toho najdete, blechu a pod. ale spíše ne. Pokud se to bude opakovat, připravte si igelitový pytel, ráno rychle vysvlékněte dítě a pyžamo hoďte do igelitu a podrobně prohlížejte a obracejte- vyklepejte-prohlížejte atd... musíte tu "sv"... najít. Igelit zabrání, aby nevyskočila... No a když tu havěť rozpoznáte, tak musíte konat - na KOMÁRA STAČÍ DOBRÝ SPREY, NA BLECHU URČITĚ NE. Takže konejte a to zcela zodpovědně - sytémem vyhlášení války !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 20:15
Teď mě napadlo - za jak dlouho po štípnutí blechou to takhle nateče? Včera jsme byli na návštěvě u prababičky a ta má doma kočku.
Od: zirafka
Datum: 26.12.14 20:34

Já bych tipovala, že je to kopřivka. Měla jsem ji v dětství po některém ovoci a je zajímavé, že převážně v těchto místech a na břiše. Doporučuju navštívit lékaře.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.12.14 20:37
Aha,díky, a svědilo to? Je fakt, že teď o vánocích jíme hodně citrusů.
Datum: 26.12.14 20:42
A myslíte si, že je možné, aby člověk domů přinesl kočičí blechy, když doma žádný zvíře není?
Od: zirafka
Datum: 26.12.14 20:47

Ano, štípnutí blechy od psa nebo kočky je možné i u lidí. Je mýtus, že tyto blechy na člověka nejdou. Ty citrusy jsou klidně možné, teď si vzpomínám, že dcera, když byla malá, tak se osypala. Měli jsme podezření na neštovice, ale doktorka zjistila, že to bylo tenkrát po mandarinkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 21:23
avatar

Náš kocour měl blechy několikrát i když žije v bytě(on si to člověk donese na botech,pokud máte psi ve společných prostorách...)a nekousla nás nikoho,ale záleží člověk od člověka.

Loni jsme měli štěnice,né naší vinou a tak jsme nevěděli ani co hledat,ani jak to vypadá.Štípance jsou svědivé a několik pohromadě blízko sebe a měly by kousat jen na odkrytých místech člověka,ale i tak doporučuji prohledat postel,pod matrací,v povlečení,rošty rám.Komár v tuhle roční dobu a alergie nebo kopřivka?nejsou na to moc velké ty kousance?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 26.12.14 21:34

podobně vypadaly kdysi moje nohy když jsem se přejedla oblíbeného Vitacitu - tipuju alergickou reakci

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 21:37

Máte doma štěnice.Špatná hygiena.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.12.14 21:47
To zcela jistě ne, štípance od štěnice vypadají jinak a jsou v řadách. Mrkněte na fotky na Google. Špatnou hygienu důrazně odmítám, není to pravda.
Datum: 26.12.14 22:04

Rozmístění štípanců štěnici opravdu neodpovídá a zwikiho výkřik o tom, že mít doma štěnice znamená špatnou hygienu je úplně mimo realitu. Je to jako říct, že když má dítě vši, tak mu rodiče nemyjí hlavu.

Zkuste to nafotit ještě zítra. Pokud to začne ustupovat, osobně bych hádal na alergii. Je vidět místo vpichu nebo ne?

doplněno 26.12.14 22:07:

to @dejavu: Jsme na stejné vlně?!

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 27.12.14 09:14
avatar

To jde vidět kdo něco ví a kdo jen tady zabírá místo.Štěnice jsme měli a o hygieně to fakt neníPřítel je lehce alegrický tak ty štípance nebyly jako z googlu a hlavně byly pokaždé jiné.Bytový odbor našeho města jen nečině přihlížel,jak se to rozlízá po baráku a vše tajil,takže jim a i takovým jako Vám,ty štěnice přeju do nového roku*jasne*

Prohledněte pupínky zda mají vpich a prohledat postel a důkladný úklid nic nezkazí,ať to bude blecha,štěnice...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 09:27
avatar

To první mne taky napadlo, ale s tím druhým bych tak s jistoutou nesouhlazil, štěnice jsou mrchy. Máte doma tapety?

Na druhou stranu štěnice snad nejsou takhle vybíravé, a čekal bych štípance spíš na nohou. Ale tuy pupínky opravdu vypadají na kopřivku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 16:46
Tapety nemáme, žádné spáry a škvíry, máme dům po komplet rekonstrukci, všechno nové, žádné bazarové matrace apod. :(
Datum: 26.12.14 22:03
avatar

Pokud vidíte v tom pupenci středový kousanec, bude to patrně blecha a následná alergie na bleší kousnutí. Na blechu napovídá i to, že kousance se vyskytují typicky pod okrajem spodních kalhotek, což je charakteristické pro blechy, že zalézají pod lem prádla. Pro jistotu prohlédněte i matrace, pod obrazy, lem postelí ap., jestli tam nenajdete stopy po štěnici, kterou sice důrazně odmítáte, ale se špatnou hygienou její výskyt nesouhlasí, v současné době jsou právě invaze štěnic a stačí si nevítaného hosta dovézt z návštěvy, školky nebo pobytu v hotelu, pokud žijete v bytě, jejich průnik může být i od sousedů. Sice to téměř vylučujete, ale jistota je jistota a já bych to určitě udělala, protože při namnožení už je to řádný průšvih a hodinová kontrola postele vás nic nestojí. Myslím ale, že kdyby to byly blechy nebo štěnice, rychle z dětí přesedlají po namnožení i na vás a to byste pak poznali. Spíš ojedinělá blecha, která zavítala od kočky a snad se tam pak i vrátila, až si pochutnala na dceři.

Pokud máte podezření, že stále ještě bývají u vás komáři, vystříkejte pokoj Raidem a pak pořádně vyvětrejte. Zauvažujte i o síti proti hmyzu, když na to dítě tak špatně reaguje alergií.

Pokud tam kousanec nebo píchanec nevidíte, může se jednat o prostou alergii, buď potravinovou, nebo kontaktní. Tomu by napovídalo i to, že se pupeny zjevují jen na tomto děcku. Přemýšlete tedy, co se u dítěte změnilo od té doby, co se na něm pupence zjevují (jídlo, lék, prací prášek, matrace, peřina, nějaký nový dárek ap.).

Štípance doporučuji ošetřit tekutým pudrem nebo Fenistil mastí, zmírní svědění.

doplněno 27.12.14 09:38:

Povšimněte si, že štípance kopírují většinou lem spodních kalhotek a toto je typické pro blechy. Na štípance od hmyzu často děti reagují alergií, to udělá ty kopřivkovité pupence.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.12.14 23:15

Ahoj. Dejte pokoj s alergií. Ta prdelka je seštípaná blechou. Už ta informace dost napovídá. Návštěva prababičky s kočkou. Měl jsem loni něco podobnýho. Nosil jsem si to od sousedky. A kočku měla opečovávanou, a stejně si to někde venku, nabrala od nějakého tuláka. Doma jsem nenašel nikdy nic. Po čase to přešlo. To když kočička, odešla do jejiho nebe. Měla asi 15 let. Občas to oblečení svlékněte ve vaně a důkladně vyklepejte. Když tam bude, bude vidět. Držím palce.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: rv
Datum: 27.12.14 04:14

Asi blechy. U nás s tím právě bojujeme. Letos jich je nějak hodně. Chodí na nejmladšího člena rodiny. Takže kočky jsme vyhodili z baráku a ošetřili přípravkem Stronghold. Barák jsme vystříkali zatím dvakrát přípravkem Cimetrol, těžko najdete něco účinnějšího, co škodí blechám a vy to přežijete bez následků. Nějaká drobná balení už naředěných přípravků nemá cenu kupovat, v nich platíte hlavně za vodu a za obal, účinné látky je v nich tak jeden gram na litr. Denně vyluxovat celý barák.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cobrak*
Datum: 27.12.14 07:00

Dobrý den. Vypadá to jako by se Vašemu chlapečkovi začínala rozjíždět alergie na roztoče. Ale mohly ho kousnout blechy, ale spíš mě napadají ty roztoče, protože se ještě syn vyvíjí a mohla ho postihnout alergie právě na roztoče. Pořádně mu vyluxujte pokoj, nezapoměňte ani na závěsy! Zajděte s ím na alergologii, aby mu napsali něco na zklidnění, vyšetřili ho a každý večer ho nastříkejte Difusillem nebo nějakým jiným repelentem. Každopádně ho mažte Fenistilem, ať má aspoň trochu pokoj.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.12.14 07:52
avatar

Takovéhle nehnisavé, veliké, svědivé, boláky jsem jako dítě mívala z kyselých okurek. Tenkrát se tomu říkolo kopřivka, dnes alergická reakce. Stašně to svědilo a já jsem si to dovedla rozškrábat do krve. ;) Vzpomínejte, po jakém jídle se dítě takhle osypalo? Určitě to štípance nejsou. ;) Na svědění a zklidnění je dobrý Fenistil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.12.14 16:34
Tak dnes jsem obrátila pokoj vzhůru nohama, sundala jsem povlečení, vysála matrace, rošty, pod postelemi. Pak jsem takhle rozebraný pokoj vystříkala přípravkem Bros. A jeli jsme na návštěvu. Pak jsem důkladně vyvětrala a dala se do hledání případných mrtvých breberek. Až na jednoho zgeblého komára na parapetu nikde nic nebylo. Dnes v noci nepřibyly žádný pupeny, takže snad zadeček blecha pokousala na návštěvě a doma je čisto. Ještě dodám, že uprostřed pupínků bylo vidět vpich, takže skutečně štípance. Díky všem za rady.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.