1xMám ji odnosit dítě

Od: Datum: 25.12.14 22:14 odpovědí: 18 změna: 26.12.14 21:55

Dobrý večer,

moje matka mě často porovnává s moji sestrou a dělá z ní chudinku. Pořád mi říká jak se mám líp a že ona musí dřít na vesnici kde ani nemůže sehnat práci. Použije proti mě vše - že moc utrácím a mám moc peněz, že mám titul ing. a sestra jen vyuční list. Že mám lepší postavu a jsem u mužů žádaná.

Včera nás moji rodíče navšítvili na večeři, všechno probíhalo v poklidné atmosféře, avšak mi matka trochu vyčetla že jsem synovi koupila pod stromeček zrcadlovku a MacBooku do školy. U stolu mi začala povídat že sestra má problémy s otěhotněním, pokouší se o druhé dítě, i to první bylo problém. Tak mě poprosila jestli bych jí to dítě odnosila. Že ve 32 letech ná to mám idealní věk a bude zdravé, Uplně mě tím vyrazila dech, pro mě je to nepředstavitelné. Vůbec se na dítě necítím, a kdybych už nějaké měla, nedokázala bych se ho zbavit. Netuším jestli je tohle v česku možné. Volala mi sestra že se zítra staví, určitě o tom bude chtít mluvit. Matka na mě doráží a citově mě vydírá že když sestře odnosím dítě tak mi odpustí že jsem se nechala v 16ti zbouchnout, přitom v té době stála proti mě a dávala ode mne ruce pryč.

Co by jste dělali na mém mistě Vy? Jak odmítnout? Nosit dítě 9 měsíců není sranda, já sama jsem matka samoživitelka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.14 22:20

Je to celkem šílenost, Claro! Soucítím a držím palce, ať se odmítnutím nezhorší už tak děsný vztahy :( Kéž se těm dvěma rozsvítí, to je teda nářez, myslím.

Sestra je tedy starší?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: clara
Datum: 25.12.14 22:28

Ano, sestře je 41

Datum: 25.12.14 22:37

A ta silena predstava, ze se treba ditko nenarodi zcela zdrave, brrr, to je hrozne temne... to by pak sestra s matkou zazlivala asi zase vam, ze ano?

Presne jak pise Dejavu - zavolat, zrusit navstevu a nenechat se nicit!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 22:34
avatar

Dobrý večer,

náhradní mateřství je u nás možné, více zde http://nahradni-materstvi.webnode.cz/

Ale myslím, že to není to nejpodstatnější a netřeba ten web studovat. Podstatné je, že vy sama to nechcete. To úplně stačí. Nemusíte nikomu nic vysvětlovat, omlouvat se, poslouchat citové a jiné vydírání, tím byste se nechala zahnat jen do obrany. Použijte asertivní techniku zaseklé gramofonové desky. Stále opakujte dokola prostě to své nechci, neudělám to a ono je to za čas (a velice brzy) unaví.

Hlavně se konečně naštvěte, tohle není nic, co byste si měla nechat líbit. Jestli se na konfrontaci se sestrou necítíte, zavolejte jí, odvolejte její návštěvu a vysvětlete jí, že tohle v žádném případě nepřipadá v úvahu, že to dělat nebudete.

Pokud touží po dítěti, může si nějaké adoptovat nebo vzít do pěstounské péče, klidně i víc, když se na to cítí. Pokud chce dítě od náhradní matky, musí si ji sehnat a zaplatit, ale vy to nebudete.

doplněno 25.12.14 22:43:

Hlavně se nenechte vtáhnout do nějakých polemik proč nechcete a jak nechcete a jak je tohle výhodné atd. Prostě nechcete a dost. Pro vás je výhodné mít svátky v klidu, takže je lepší to sestře oznámit krátce a rázně v telefonu a než se uvidíte osobně, ona tuhle zprávu do té doby stráví. Pokud jí to budete sdělovat osobně, bude to těžké pro vás i pro ni a patrně se to neobejde bez scén, kterých je dobré se vyvarovat. Už jen proto, že se se sestrou chcete dál vídat.

A vůbec není od věci poznámka audina, co kdyby se dítě narodilo defektní. Je možné, že by ho sestra odmítla a vy byste pak měla navíc postižené dítě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.12.14 22:45
avatar

To je nějaká blbost, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 23:46

Ahoj. No tak lidi. Berte to jen jako ,,téma,, k diskuzi. Život přináší různé i hrůzné věci a pak je i jedno, jestli je příběh skutečný nebo vymyšlený. Jaké by třeba byly odpovědi, kdyby se už předem avizovalo, že jde o smyšlenku? Jasně, budou tu napsána všechna možná řešení a názory. Tak se tu moc nehněvte. Ahoj.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.12.14 23:53
avatar

Pokud to není jen špatný vtip, tak bych milé mamince normálně, ale razantně oznámila, že pokud se ke mně hodlá chovat takto a nerespektovat moji osobu, moje chování a potřeby, tak mě holt bude vídat méně. Nikdo, ani vlastní matka nemá právo kecat do toho, co dělám, jaká jsem či jaké jsem synovi koupila dárky. Pokud byste se na dítě cítila a chtěla sestře pomoci, pak bych možnost dítěte nezavrhovala, ale takhle to prostě nefunguje.

Jako poslední kapka na mě působí to vydírání - matka chce psychickou zátěž a pocit viny, který trápí ji, přehodit na Vás a tak se toho zbavit. Nenechte se tímto způsobem vydírat, i kdyby to znamenalo pouze občasné návštěvy. Sestře to řekněte mile, ale narovinu. Pokud si nepřejete o tom mluvit, tak se nebojte návštěvu zrušit. Nejste stroj na dělání dětí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.12.14 23:59
avatar

Já bych se určitě řídila svým vlastním rozumem. A nebála bych se říci prostě - ne! Když s něčím nesouhlasím a něco se mi zkrátka příčí, nepřistoupím na to...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 05:39
avatar
Ano u nas toto jde. Kdyby sestra nemela dite tak bych to celkem chapal. Ale pomahat s druhym ditetem? Staci rict ne a je to ... nechcete , mate svuj zivot a vy byste si vse odtrpela.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 07:32
avatar

No řekla bych, že nejste zodpovědná za život vaší sestry. Neříkám - dát krev, darovat krevní plazmu na záchranu života, ale odnosit dítě, protože vaše sestra si usmyslela, že chce druhé? Kdyby někdo přišel za mnou s takovým sobeckým přáním, vyprovodila bych ho zdvořile ze dveří se slovy, že PROSTĚ NE.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 07:46

Vaše matka, bohužel, ani ve svém věku nedospěla a chová se jako malé dítě, které si řeší svoje potřeby přes Vaši sestru. Její požadavek, dle mého, překročil veškerou rozumnou mez, zkuste jí ono ne říci opravdu rozhodně. Vaše matka ani sestra si bohužel neuvědomily, že Vy neužijete jejich život a není Vaší povinností plnit jim jejich rozmary. Odnosit někomu dítě je velmi, velmi závažná věc, která by ve Vašem případě byla zneužita pro potřeby nedozrálých osob. Nemají-li rozum ony, mějte ho Vy a nenechejte se vtáhnout do tohoto šíleného plánu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.12.14 08:17
avatar

Já si myslím, že vaše sestra je úžasný manipulátor. Vaší matce předvádí své neúspěchy a nedostatky tak, že jí tlačí do pomáhání. Mezi jinými i to, že na vesnici, kde nemůže sehnat práci a jistě žije z ruky do úst, má pocit, že jí zachrání nové dítě. *zed* a vůbec nevadí, že ho sama nemůže mít. To nevadí! Žádné pracovat na sobě, vzdělávat se, vymyslet, jak se uživit, uplatnit. Ne, nic z toho. Dítě! To je to, co všechny zachrání. *plac* Jéééžkovy voči, jak to je zcestné! Chorobná myšlenka! Přesně takhle uvažují cigani! A pak už jen: "za všechno může stát, který nám dává málo sociálních příspěvků"

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.12.14 12:01
avatar

Je to snadné, jste dospělá ženská, vy opravdu potřebujete matku, sestru? Vyděračky co vás využívají? Nestýkáme se s manželovou rodinou, jsou to prohnaní, prolhaní manipulátoři co umí zaplakat a vy jim dáte poslední korunu, v momentě kdy jsme toto zjistili bylo jasné co udělat. Odstřihněte se a máte klid, myslím, že když řeknete jasné NE tak to budou ony kdo vás zavrhne.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pb®
Datum: 26.12.14 13:36
Pošlete do háje obě dvě. Jedno dítě už sestra má, bezdětná tedy není. Jo možná tak kdyby chtěla darovat vajíčka, o tom by se dalo uvažovat. Ale odnošení dítěte neuznávám. Prostě někomu jeho tělo umožňuje mít děti a někomu ne, stejně jako někdo může díky svému tělu dělat profesionálního sportovce, modelku, letušku a jiný právě kvůli svému tělu tohle dělat nemůže. Mít děti je dar, nikoliv právo.
Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: lm®
Datum: 26.12.14 14:59
avatar

Každý svého štěstí strůjcem.Vaše sestra je zodpovědná za svůj, stejně jako každý z nás za ten svů.Nikdo jiný.Aneb jaké si to uděláš, takové to máš...

Vaše sestra NEMUSÍ žít na vesnici a mít nouzi o práci. Je to její volba. Víte,jsem matka dvou již dospělých synů. Miluji je,prosila jsem boha o ně. Neumím si představit ,že bych odnosila někomu dítě,prožívala každý jeho pohyb v mém těle,v bolestech jej porodila a pak jej někomu dala, byť by to měla být sestra.NE !Někteří lidé jsou neuvěřitelní.

Sama jsem ve svých (předvícenež 3lety) 42 letech dala vale svým rodičům,kteřími neustále hrubě zasahovali do mého života.Určovali s kým se smím kamarádit, co si smím koupit,co smím udělat na svém domě,kam smím jet a podobně.Od té doby ,co jsem se odnich odstřihla řekla konečně rázné : NE! , mám svatý klid.Lituji ,že jsem to neudělala dávno,škoda toho trápení , slz a vysvětlování,které bylo stejně marné,jakobych hrách na stěnu házela... Sice mi občas zamrzí,že nemám milující rodiče,kteří by mně respektovali,ale co nadělám,oni nejsou schopni dát mi lásku a já od nich chtěla právě tu..tak co...

Udělejte to také. Jak píší ostatní ,je to vydírání.Nechápu,co Vám má matka,co odpouštět,Vy jste žila svůj život dle svého,na tom není,co odpouštět.

Ještě si neodpustím jednu poznámku.Jsem od narození sluch.postižená, bez sluchadla neslyším,přesto že mám ČID,normálně pracuji na směny,dojíždím za prací 20km,také z vesnice,v ničem nežádám,žádné zvláštní úlevy, nevymlouvám se jaký jsemto chudák... mohla bych možná žít ze soc.dávek a hudrat,ale NECHCI. Jsem pyšná ,že se vyrovnám,těm "zdravým" a myslím,že dokonce v tom ,co jsme s mužem už dokázali vvbudovat v mnohém je i předčím. Takže opakuji : Každý svého štěstí strůjcem.

Držte se .Lenka

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 26.12.14 15:37

Nemúžeš se ptát, co by na tvém místě dělal někdo jiný, každý je odpovědný za své rozhodnutí. Pokud zde bude řečeno ano, tak se tím budeš řídit? Kdo pak bude řešit tvůj problém? Pokud nechceš a to naprosto chápu (domysli si různé následky) tak prostě řekni NE, dále se o o tom nebudeš bavit, nic jim nemusíš zdůvodňovat, nejsi povinna, jde o tvůj život. Nenech se manipulovat! I za cenu, že se s nimi rozejdeš. Starej se o sebe a svou rodinu a neřeš jejich takový problém.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.12.14 17:39
avatar

Posli je obe do haje!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 26.12.14 21:55
avatar

Nedělej to.Nedopadlo by to dobře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.