Změna jména po získání občanství v jiné zemi

Od: Datum: 25.12.14 14:49 odpovědí: 3 změna: 25.12.14 20:39

Dobrý den. Mám dotaz ohledně toho, jestli si lze změnit jméno po získání občanství a nastěhování do jiné země. Dejme tomu, že získám občanství např. v USA. Po pár týdnech se tam rozhodnu odstěhovat, ale chtěla bych si změnit jméno... Šlo by to? Nebyly by s tím tahanice? Po jaké době si vůbec lze změnit jméno při stěhování do cizí země? Pouze mně to zajímá, nic za tím nehledejte.. Napadlo mně to tak, když jsem si všimla, že má korejská kamarádka má české jméno i na dokladech... Takže jde vidět, že tomožná změnit jde... Ale jak dlouho to trvá? A nejsou s tím opravdu zbytečné tahanice? Předem děkuji za Vaše postřehy, zkušenosti a názory. Přeji pěkný den.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.14 15:08
Dobrý den, nevím jak je to v zahraničí, ale jak je to v ČR najdete zde: http://www.mvcr.cz/clanek/jme…i-zmena-jmena-a-prijmeni.aspx
Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.12.14 18:52

Řekl bych, že v USA to lze kdykoliv a bez papírování. Kamarád si změnil jméno při zíakávání US občanství.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.12.14 20:39

Změna jména se samozřejmě řídí právními předpisy té země, v níž bude člověk o změnu jména žádat. Na postup u nás se můžete podívat v odkazu z odpovědi výše nebo se zeptejte své kamarádky.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.