Čajovna s vodní dýmkou

Od: Datum: 24.12.14 15:49 odpovědí: 8 změna: 26.12.14 21:36
Ahoj, od kolika let se může chodit do čajovny při používání vodní dýmky? (Konkrétně Veselá Čajovna v Brně)
Kontrolují to tam? Kámoši tam byli v 15ti,můžou i mladší?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.12.14 15:53
avatar

Prodej a obstarání či poskytování kouření je možno až od 18, tedy i vodní dýmky. Navíc studený kouř je ještě více zdraví škodlivý, než ten normální cigareta a kouření v tomto věku poškozuje tvůj organismus ještě více, než dospělé.

doplněno 24.12.14 16:02:

Proč vodnice škodí víc: dochází tam k nedokonalému spalování při nižší teploté, což má za následek více škodlivých látek v kouři, navíc při ochlazení kouře vodou se kouř dostává hlouběji do plic a dostává se tam i víc škodlivých látek. Kvůli tomu se vlastně kouří, protože se dosahuje pocit motání hlavy a uvolněnosti, který přichází s otravou nikotinem - vodní dýmku člověk nemůže kontrolovat, tedy kolik toho nikotinu přijme do těla - z 60 cigaret se dřív pozvracíš než otráviš, ale z dýmky naopak.

doplněno 24.12.14 20:50:

Zbytečně tě nestraším, dcera studuje medicínu, takže přesně toto se nedávno učili a mám to přímo od pramene. Na ivzez se neotáčej, nerozumí tomu, jen ji těší mne vysírat a odporovat. Nedá si pokoj ani o Vánocích.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.12.14 19:50
avatar

Do čajovny (na čaj) lze samozřejmě chodit dříve, vodní dýmku by ale měli podat až od 18 let. Jenom si nejsem jista, jak moc to čajovny dodržují ...

Kouření je škodlivé v každém věku a v každé podobě (cigarety, dýmka, vodní dýmka). Ale z jedné vodní dýmky (na vyzkoušení) se pokud vím ještě nikdo neotrávil.

Dejavu to myslí dobře, ale podle mne tě zbytečně straší. Vodní dýmka je spíše společenská než kuřácká záležitost a dávkování v čajovnách je tak slabé, že se nikdo neotráví.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.12.14 23:20
avatar

Naprosto souhlasím. A to i jako kuřák těchto dýmek. Za prvé neexistuje žádná studie která by potvrzovala větší riziko vodních dýmek než je riziko u cigaret. Studený kouř by snad už logicky neměl být tak nebezpečný. A krom toho jestli si á někdo dýmku 1-2 měsíčně počítá se pořád jako kuřák?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.14 23:29
avatar

To si snad děláte srandu ne? Stačí zagooglit. Dobré vysvětlení od lékařů máte např. na webu http://www.kurakovaplice.cz/koureni_cigaret/kurak-a-koureni/vodni-dymka.html - ale všude jinde http://www.novinky.cz/zena/zdravi/144511-vodni-dymka-vetsi-zlo-nez-cigarety.html - krom serverů kuřáků těhle dýmek, kde si lžou do kapsy . Tohle jsou řeči jak od narkomana a alkoholika ve smyslu, jak jsou doktoři blbci, to snad ani nemá cenu komentovat.

Ale člověk co nechce, to neslyší. Klidně si hulte, co chcete, nezletilého ponoukejte ke kouření vodních dýmek, aby si vytvořil kromě nikotinu i společenský návyk, hlavně, že zůstanete v klidu a nerozvrátí to váš návyk a váš svět. :(

doplněno 24.12.14 23:55:

Dovolím si citovat z toho webu naše největší odbornice na kouření:

Jedna asi 50minutová seance vodní dýmky znamená dle okolností takovou dávku chemikálií jako několik desítek až stovek cigaret (30-300 ks).

Vdechuje se kouř ze spalovaného uhlíku navíc k tabákovému kouři, musí se pořádně tahat, aby tabák hořel. To znamená, že objem potažení je asi dvojnásobný v porovnání s cigaretou.

Spalování probíhá za nízké teploty (pyrolýza), a kouř je tedy hodně koncentrovaný.

Další iluze je, že se ve vodě kouř pročistí: nepročistí, jen ochladí. A chladný kouř vdechneme mnohem snáze a hlouběji než horký. To vede k hlubšímu vdechování kouře, proto při vykouření jedné vodní dýmky tak vdechne kuřák až 100x více kouře než při vykouření jedné cigarety!

Navíc se kolováním náustků šíří infekce, jako opary, mononukleóza, tuberkulóza, žloutenka nebo virové infekce - například v Anglii bylo několik ohnisek prasečí chřipky právě u kuřáků vodních dýmek.

Tabák do vodních dýmek bývá nekvalitní, dováží se z rozvojových zemí, může obsahovat ve vyšších koncentracích hnojiva, některé jinde zakázané pesticidy.

Oproti cigaretám je v kouři vodní dýmky více těžkých kovů, zejména arzenu, olova, chromu, niklu a kobaltu, některé z nich jsou prokazatelně karcinogenní.

Mnoho uživatelů vodních dýmek se domnívá, že kouř neobsahuje žádný dehet, protože není uvádět na obalu směsi. Je nutno si uvědomit, že škodliviny vznikají během hoření směsi. Složení, které je uváděno na krabičce nebo obalu směsi uvádí pouze povinné údaje. Je-li na obalu uvedeno 0% dehtu, znamená to pouze, že do směsi nebyl žádný cíleně přidán, při hoření směsi na uhlíku, ale dehet vzniká! Díky tomu při vykouření vodní dýmky kuřák vdechne až 100x více dehtu než při kouření cigaret. Při použití malého rychlozápalného uhlíku je u vodní dýmky evropský limit pro dehet v cigaretách překročen 32x a pro oxid uhelnatý 17x.

1 seance až 20% CO (oxidu uhelnatého) v krvi - kuřák je přiotrávený oxidem uhelnatým

Zdroje: MUDr. Eva Králíková, CSc., přední odborník na kuřáckou problematiku v ČR; MUDr. Alexandra Kmeťová, www.bezcigaret.cz

doplněno 25.12.14 00:12:

A ještě ta studie http://iforum.cuni.cz/IFORUM-10908.html

A zmínka o otravě mladistvého po jednom kouření dýmky https://www.toplekar.cz/archi…oureni-mladistvych-chybi.html

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.12.14 01:08
avatar

To si snad děláte legraci, ne? Kde vidíte jaké nabádání? Zřejmě netušíte, o čem píšeme ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.12.14 06:47
avatar

No, to si zasloužilo bod, tak dávám. Akorát tam máte jeden překlep. Mělo být netušíte. Vy naprosto netušíte, o čem v tomto píšete. Což může srovnat každý, kdo si najde odborná fakta, pokud by nevěřil tomu, co píši.

doplněno 26.12.14 07:30:

A od bývalé pracovnice ve školství zní opravdu pikantně, když tu dítěti, kterému ani nebylo patnáct, píše, že lékařská fakta o vodní dýmce jsou zbytečným strašením, že z jedné vodní dýmky se nikdo neotrávil a dávkování v čajovnách je slabé. Ač to neříkáte přímo, je to, jako byste ho pohladila po hlavě a dala mu požehnání, ať si to tam jde zkusit. A masterjoe ještě dodá vyloženou nepravdu, že studený kouř není nebezpečný a neexistuje žádná studie o nebezpečnosti vodních dýmek. *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 17:13
avatar

Dejavu, tady přeháníte. Odhaduji, že jste se žádné seance nezúčastnila opravdu nejde o kouření, je to spíše společenská záležitost. Kdyby někdo kouřil vodní dýmku stejně jako cigaretu, hrozilo by to, co se v odkazech popisuje. Ale to se při seancích neděje.

Je to podobné, jako byste tvrdila, že se může otrávit každý, kdo se poprvé napije alkoholu. Pokud do sebe někdo alkohol lije tak dlouho, než začně samovolně zase vytékat, dospěje k otravě pravděpodobně velmi rychle. Ale kolik lidí/mladých/dětí to tak udělá?

Neodpověděla jste mi, v čem vidíte nabádání.

doplněno 26.12.14 23:52:

PS: O studeném kouři jsem nepsala já ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.14 21:36

Baby nehádejte se tady a běžte si spolu zakouřit vodní dýmku

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.