Prodávání cizího výrobku

Od: Datum: 23.12.14 22:53 odpovědí: 4 změna: 24.12.14 05:15

Dobrý večer, mám takový pouze teoretický dotaz. Může se prodávat výrobek cizí firmy, pod mým názvem? Například, koupím šampon, slepím jejich původní nálepku, a nalepím na ten šampon svou nálepku, se svým názvem, svou firmou atd, ale sebe uvedu jako distributora, a původní firmu jako výrobce.

Povoluje to zákon? Popřípadě kdybych šampon přelil do své nádoby se svými polepy atd, a opět by byla uvedena původní firma jako výrobce.

Samozřejmě je to technicky blbost, a nijak se to nevyplatí. Je to jen teoretická otázka která mne napadla.

Díky za odpovědi, a přeji hezké Vánoce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.12.14 22:55

Dobrý den, tak, v Číně by to asi prošlo, ale u nás zřejmě ne. Zdravím!

P.S. Určitě by byl nutný souhlas výrobce.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.12.14 00:39

Což o to, šlo by to, ovšem musel byste mít souhlas výrobce a nejspíš i distributora a oba by chtěli za licenci zaplatit. Hodně drahá by ovšem byla varianta, že by na vaší privátní značce byl uveden původní výrobce. Pokud jde o čínský noname, bylo by nejjednodužší nechat si vyrobit šampony se svou vlastní etiketou přímo v Číně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.12.14 02:20

No dobrá, pokud bych to kupoval přímo od výrobce, tak jen souhlas výrobce? Protože mezi námi není distributor. Já bych byl onen distributor ne?

Datum: 24.12.14 05:15

Pokud vám to dovolí výrobce, tak můžete. Na stejném principu fungují privátní značky řetězců. Například výrobce vyrobí těstoviny a ty se pak v jednotlivých řetězcích jmenují podle jejich privátní značky - Clever, Albert Quality , K-classic apod... a výrobce se člověk dozví jen rozkódováním toho oválku (CZ 1234 ES)

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.